www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ProArt PA32UCG, první monitor s DisplayHDR 1400

Asus ProArt PA32UCG, první monitor s DisplayHDR 1400
, , aktualita
Asus představil první monitor na světě, který získal certifikaci DisplayHDR 1400. Tu dokonce překonává, nabídne totiž rekordní jas až 1600 nitů. Jde o profesionální grafický monitor se 4K rozlišením a 32" úhlopříčkou.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny VESA zavedla novou certifikaci DisplayHDR 1400 a už tu máme první monitor, který ji splňuje, nový Asus ProArt PA32UCG. Jeho maximální jas je ale ještě o něco vyšší a výrobce jej označuje dokonce jako HDR 1600 díky 1600 nitům. Na to, že jde o profesionální grafický monitor, zaujme i vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz, což známe spíše z herních monitorů, navíc umí i synchronizační technologie v rozsahu 48 až 120 Hz. Monitor je totiž určen i pro herní vývojáře. Nepříliš tradiční je u grafického monitoru i přítomnost 3W reproduktoru. PA32UCG nabídne rozlišení 4K (3840×2160 pixelů) při 32" úhlopříčce (708,5×308,5 mm). Panel se vyznačuje technologií IPS a je podsvícen mini-LED, díky čemuž je zde 1152 oblastí pro lokální ztmavování.
 
Asus ProArt PA32UCG
 
Monitor dosahuje typického kontrastu 1000:1 a díky IPS technologii má tradičně výborné pozorovací úhly 178° v obou směrech. Pochopitelně jde o 10bitový displej schopný zobrazit 1,07 miliardy barev, odezva je pak 5 ms (GTG). Podporuje barevné gamuty DCI-P3, Adobe RGB, sRGB, Rec. 709 a Rec. 2020, poradí si i s technologiemi HDR10, HLG a Dolby Vision. Podle výrobce je monitor zkalibrován už od výroby a dosahuje delta E<1. Gammu lze nastavit od 1,8 do 2,6, barvy pak lze nastavit v 6 osách (R, G, B, C, M, Y). Podporovány jsou i funkce PIP a PBP. Nezapomnělo se ani na filtr modrého světla.
 
Asus PA32UCG dovoluje svému majitele bohaté možnosti nastavení, takže jej lze naklápět v rozsahu -5° až +23°, otáčet o +/- 60°, k dispozici je i funkce pivot a výškové nastavení ve 130mm rozsahu. Samozřejmostí je také možnost montáže na stěnu nebo rameno díky VESA 100×100mm. Máme tu dva Thunderbolt 3 USB-C porty, 1 upstream USB a 3 downstream USB-A porty, 3 HDMI porty a jeden Display port. Cenu monitoru zatím neznáme, levný ale určitě nebude.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek