www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ProArt PA32UCG, první monitor s DisplayHDR 1400

Asus ProArt PA32UCG, první monitor s DisplayHDR 1400
, , aktualita
Asus představil první monitor na světě, který získal certifikaci DisplayHDR 1400. Tu dokonce překonává, nabídne totiž rekordní jas až 1600 nitů. Jde o profesionální grafický monitor se 4K rozlišením a 32" úhlopříčkou.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny VESA zavedla novou certifikaci DisplayHDR 1400 a už tu máme první monitor, který ji splňuje, nový Asus ProArt PA32UCG. Jeho maximální jas je ale ještě o něco vyšší a výrobce jej označuje dokonce jako HDR 1600 díky 1600 nitům. Na to, že jde o profesionální grafický monitor, zaujme i vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz, což známe spíše z herních monitorů, navíc umí i synchronizační technologie v rozsahu 48 až 120 Hz. Monitor je totiž určen i pro herní vývojáře. Nepříliš tradiční je u grafického monitoru i přítomnost 3W reproduktoru. PA32UCG nabídne rozlišení 4K (3840×2160 pixelů) při 32" úhlopříčce (708,5×308,5 mm). Panel se vyznačuje technologií IPS a je podsvícen mini-LED, díky čemuž je zde 1152 oblastí pro lokální ztmavování.
 
Asus ProArt PA32UCG
 
Monitor dosahuje typického kontrastu 1000:1 a díky IPS technologii má tradičně výborné pozorovací úhly 178° v obou směrech. Pochopitelně jde o 10bitový displej schopný zobrazit 1,07 miliardy barev, odezva je pak 5 ms (GTG). Podporuje barevné gamuty DCI-P3, Adobe RGB, sRGB, Rec. 709 a Rec. 2020, poradí si i s technologiemi HDR10, HLG a Dolby Vision. Podle výrobce je monitor zkalibrován už od výroby a dosahuje delta E<1. Gammu lze nastavit od 1,8 do 2,6, barvy pak lze nastavit v 6 osách (R, G, B, C, M, Y). Podporovány jsou i funkce PIP a PBP. Nezapomnělo se ani na filtr modrého světla.
 
Asus PA32UCG dovoluje svému majitele bohaté možnosti nastavení, takže jej lze naklápět v rozsahu -5° až +23°, otáčet o +/- 60°, k dispozici je i funkce pivot a výškové nastavení ve 130mm rozsahu. Samozřejmostí je také možnost montáže na stěnu nebo rameno díky VESA 100×100mm. Máme tu dva Thunderbolt 3 USB-C porty, 1 upstream USB a 3 downstream USB-A porty, 3 HDMI porty a jeden Display port. Cenu monitoru zatím neznáme, levný ale určitě nebude.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala