www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps

Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
, , aktualita
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
K oblíbeným
reklama
Zatímco se pomalu rozšiřuje nový rychlostní standard Wi-Fi 6 (802.11ax) do mobilních zařízení, u desktopů tomu tak moc nebylo a možnosti byly dosti omezené. I když desktopy většinou využívají drátové připojení, není to pravidlem a pokud budete chtít své PC připojit do sítě bezdrátově pomocí nejrychlejšího standardu Wi-Fi 6, máte nyní další možnost. Společnost Asus totiž představila novou síťovou kartu PCE-AX3000. Ta je určena pro PCIe x1 slot a na 5GHz kanálu dokáže dle výrobce vyvinout rychlost až 2402 Mbps, na 2,4GHz kanálu je to pak dalších 600 Mbps. K takovým výkonům a nižší citlivosti na počet připojených zařízení mu dopomáhají technologie OFDMA a MU-MIMO.
 
Asus PCE-AX3000
 
Právě lepší podpora většího počtu současně připojených zařízení má být hlavní výhodou nového standardu. V takových případech má Wi-Fi 6 zajistit vyšší stabilitu i rychlost. K dispozici jsou zde dvě antény a bezpečnostní šifrování WPA3. Síťová karta je navíc vybavena i rozhraním Bluetooth 5.0, které má proti předchozím routerům nabídnout 4krát větší dosah a 2krát vyšší rychlost. Nová karta podporuje Windows 10 64bit i Linux s kernelem 5.1+. Cena karty by se měla pohybovat okolo $70.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře