www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps

Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
, , aktualita
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
K oblíbeným
reklama
Zatímco se pomalu rozšiřuje nový rychlostní standard Wi-Fi 6 (802.11ax) do mobilních zařízení, u desktopů tomu tak moc nebylo a možnosti byly dosti omezené. I když desktopy většinou využívají drátové připojení, není to pravidlem a pokud budete chtít své PC připojit do sítě bezdrátově pomocí nejrychlejšího standardu Wi-Fi 6, máte nyní další možnost. Společnost Asus totiž představila novou síťovou kartu PCE-AX3000. Ta je určena pro PCIe x1 slot a na 5GHz kanálu dokáže dle výrobce vyvinout rychlost až 2402 Mbps, na 2,4GHz kanálu je to pak dalších 600 Mbps. K takovým výkonům a nižší citlivosti na počet připojených zařízení mu dopomáhají technologie OFDMA a MU-MIMO.
 
Asus PCE-AX3000
 
Právě lepší podpora většího počtu současně připojených zařízení má být hlavní výhodou nového standardu. V takových případech má Wi-Fi 6 zajistit vyšší stabilitu i rychlost. K dispozici jsou zde dvě antény a bezpečnostní šifrování WPA3. Síťová karta je navíc vybavena i rozhraním Bluetooth 5.0, které má proti předchozím routerům nabídnout 4krát větší dosah a 2krát vyšší rychlost. Nová karta podporuje Windows 10 64bit i Linux s kernelem 5.1+. Cena karty by se měla pohybovat okolo $70.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala