www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus XG438Q přichází se 4K, 120 Hz a FreeSync2

Asus XG438Q přichází se 4K, 120 Hz a FreeSync2
, , aktualita
Asus představil několik novinek na veletrhu CES 2019, mezi nimiž byl i nový herní monitor XG438Q z řady ROG. Ten má vysoké 4K rozlišení, neméně tak vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz i podporu nové generace FreeSync 2.
reklama
Populární herní monitory Asus řady ROG mají nový přírůstek v modelu XG438Q. Ten má velkou 43" úhlopříčku se standardním širokoúhlým poměrem 16:9. Najdete zde VA panel, jehož rozlišení činí 3840×2160 pixelů, jde tedy o 4K monitor. I toto vysoké rozlišení ale zvládá při velmi slušných 120 Hz. K tomu si připočítejte podporu nejnovější generace technologie AMD FreeSync 2 a stojí před vámi velmi zajímavý herní monitor (má i Low Framerate Compensation a pracovní rozsah 48 až 120 Hz). Kvůli VA panelu je nutné počítat se standardní 4ms GTG odezvou, Asus nicméně zapracovat na co nejnižším input lagu.
 
Asus ROG XG438Q
 
Novinka zvládá 10bitové barvy a její typický jas činí 450 cd/m2. Jde ale současně i o HDR monitor, který umí v HDR režimu dosáhnout 600 cd/m2, takže je certifikován dokonce jako DisplayHDR 600. Potěší tak i 90% pokrytím barevného gamutu DCI-P3. Monitor umí i režimy PIP (obraz v obraze) a PBP (dva obrazy z různých zdrojů vedle sebe). Má slušný počet vstupních portů, jeden Display Port 1.4 a trojici HDMI 2.0 portů. Nechybí ani 3 USB 3.0 (2 downstream, 1 upstream), zvukový vstup i výstup. Asus slibuje také velmi slušný zvuk díky dvěma 10W reproduktorům. Dnes už samozřejmostí jsou technologie pro šetření očí díky filtru modré barvy a flicker-free funkci.
 
Asus ROG XG438Q
 
Novinka bude v prodeji na jaře 2019. Společnost Asus zároveň oznámila dostupnost monitorů XG49VQ a XG32VQ na konec ledna 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář