www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus XG438Q přichází se 4K, 120 Hz a FreeSync2

Asus XG438Q přichází se 4K, 120 Hz a FreeSync2
, , aktualita
Asus představil několik novinek na veletrhu CES 2019, mezi nimiž byl i nový herní monitor XG438Q z řady ROG. Ten má vysoké 4K rozlišení, neméně tak vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz i podporu nové generace FreeSync 2.
K oblíbeným
reklama
Populární herní monitory Asus řady ROG mají nový přírůstek v modelu XG438Q. Ten má velkou 43" úhlopříčku se standardním širokoúhlým poměrem 16:9. Najdete zde VA panel, jehož rozlišení činí 3840×2160 pixelů, jde tedy o 4K monitor. I toto vysoké rozlišení ale zvládá při velmi slušných 120 Hz. K tomu si připočítejte podporu nejnovější generace technologie AMD FreeSync 2 a stojí před vámi velmi zajímavý herní monitor (má i Low Framerate Compensation a pracovní rozsah 48 až 120 Hz). Kvůli VA panelu je nutné počítat se standardní 4ms GTG odezvou, Asus nicméně zapracovat na co nejnižším input lagu.
 
Asus ROG XG438Q
 
Novinka zvládá 10bitové barvy a její typický jas činí 450 cd/m2. Jde ale současně i o HDR monitor, který umí v HDR režimu dosáhnout 600 cd/m2, takže je certifikován dokonce jako DisplayHDR 600. Potěší tak i 90% pokrytím barevného gamutu DCI-P3. Monitor umí i režimy PIP (obraz v obraze) a PBP (dva obrazy z různých zdrojů vedle sebe). Má slušný počet vstupních portů, jeden Display Port 1.4 a trojici HDMI 2.0 portů. Nechybí ani 3 USB 3.0 (2 downstream, 1 upstream), zvukový vstup i výstup. Asus slibuje také velmi slušný zvuk díky dvěma 10W reproduktorům. Dnes už samozřejmostí jsou technologie pro šetření očí díky filtru modré barvy a flicker-free funkci.
 
Asus ROG XG438Q
 
Novinka bude v prodeji na jaře 2019. Společnost Asus zároveň oznámila dostupnost monitorů XG49VQ a XG32VQ na konec ledna 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář