www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus XG438Q přichází se 4K, 120 Hz a FreeSync2

Asus XG438Q přichází se 4K, 120 Hz a FreeSync2
, , aktualita
Asus představil několik novinek na veletrhu CES 2019, mezi nimiž byl i nový herní monitor XG438Q z řady ROG. Ten má vysoké 4K rozlišení, neméně tak vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz i podporu nové generace FreeSync 2.
K oblíbeným
reklama
Populární herní monitory Asus řady ROG mají nový přírůstek v modelu XG438Q. Ten má velkou 43" úhlopříčku se standardním širokoúhlým poměrem 16:9. Najdete zde VA panel, jehož rozlišení činí 3840×2160 pixelů, jde tedy o 4K monitor. I toto vysoké rozlišení ale zvládá při velmi slušných 120 Hz. K tomu si připočítejte podporu nejnovější generace technologie AMD FreeSync 2 a stojí před vámi velmi zajímavý herní monitor (má i Low Framerate Compensation a pracovní rozsah 48 až 120 Hz). Kvůli VA panelu je nutné počítat se standardní 4ms GTG odezvou, Asus nicméně zapracovat na co nejnižším input lagu.
 
Asus ROG XG438Q
 
Novinka zvládá 10bitové barvy a její typický jas činí 450 cd/m2. Jde ale současně i o HDR monitor, který umí v HDR režimu dosáhnout 600 cd/m2, takže je certifikován dokonce jako DisplayHDR 600. Potěší tak i 90% pokrytím barevného gamutu DCI-P3. Monitor umí i režimy PIP (obraz v obraze) a PBP (dva obrazy z různých zdrojů vedle sebe). Má slušný počet vstupních portů, jeden Display Port 1.4 a trojici HDMI 2.0 portů. Nechybí ani 3 USB 3.0 (2 downstream, 1 upstream), zvukový vstup i výstup. Asus slibuje také velmi slušný zvuk díky dvěma 10W reproduktorům. Dnes už samozřejmostí jsou technologie pro šetření očí díky filtru modré barvy a flicker-free funkci.
 
Asus ROG XG438Q
 
Novinka bude v prodeji na jaře 2019. Společnost Asus zároveň oznámila dostupnost monitorů XG49VQ a XG32VQ na konec ledna 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková