www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ataribox jako další možné odbytiště pro APU od AMD

Ataribox jako další možné odbytiště pro APU od AMD
, , aktualita
Pro společnost AMD jsou moderní herní konzole důležitý zdroj tržeb, neboť na jeho speciálních APU je založena moderní PS4 i PS4 Pro a také konkurenční Xbox One i s chystanou novou verzí. Přidá se k nim také Ataribox? 
K oblíbeným
reklama
Ataribox byl nedávno představen jako herní konzole, se kterou se chce společnost Atari vrátit do našeho aktuálního povědomí. Ta zatím představila její podobu, která nám toho moc neřekne. Její design ale vypadá skutečně zajímavě.
 
 
Stále tak nevíme, co přesně bude základem této konzole, nebo kdy ji vůbec můžeme očekávat na trhu, ovšem interview s CEO společnosti Atari Fredem Chesnaisem odhalilo, že Ataribox bude založen na čipu s procesorovými jádry x86. To tak téměř jistě ukazuje na Intel, nebo spíše AMD, jež má s výrobou konzolových platforem své dlouhé zkušenosti a především na rozdíl od Intelu dokáže vyrobit jednočipové řešení se silnou grafikou, i když to už se APU určených právě pro PC moc netýká. 
 
 
Další indicii přinesl komentář Lisy Su, CEO společnosti AMD, k nově zveřejněným finančním výsledkům. Ta totiž naznačuje, že AMD mohlo získat od Atari velkou zakázku. Ta by se týkala divize Semi-Custom a Lisa Su uvedla, že je tu další design čipů, které začnou být vyráběny v druhé polovině příštího roku. Zároveň ale sdělila, že o tomto projektu bude AMD mlčet, dokud jeho partner nebude sám připraven o svém produktu více mluvit. Rozhodně by tak nemělo jít o APU pro nový Xbox One X, který už takovou rouškou tajemství dávno zahalen není a AMD rozhodně pro tuto konzoli nechystá čip, který by měl dorazit až někdy za rok. 
 
O tomto tématu také Lisa Su mluvila v souvislosti s konzolemi, když popisovala vývoj jejich prodejů v době, kdy vstupují do pátého roku svého životního cyklu. Uvedla přitom, že očekává snížení prodejů, což bude pro AMD znamenat i menší počet dodaných APU a nižší tržby. 
 
Pokud tedy Microsoft, Sony či Nintendo už nemají žádné další známé konzole v přípravě než ty, které jsou na trhu, nebo se na něj chystají, tak se musíme poohlédnout jinde a na ráně je právě Atari jako hlavní kandidát. 
 
To přináší další otázky o tom, jaký výkon by asi taková konzole mohla mít a co na ní vůbec bude běžet. Však pro staré hry z hlavní éry firmy Atari by dnes fungovaly na lecčemž a k tomu by nebylo zapotřebí specializované APU, ale spíše něco ze světa ARM. Necháme se tedy překvapit. 
 
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala