Atlas: gymnastický robot, který umí "parkour"

Atlas: gymnastický robot, který umí "parkour"
, , aktualita
Borci v Boston Dynamics vyvinuli vedle robotického "psa" Spota také gymnastického robota pojmenovaného Atlas. Ten umí takové gymnastické prvky, o kterých si spousta lidí už může nechat jenom zdát.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme vám ukázali robota se jménem Spot od Boston Dynamics, který se dostává do komerčního použití a umí toho opravdu hodně. Společnost se ale u tohoto robotického "psa" zdaleka nezastavila a představila také humanoidního robota pojmenovaného Atlas, který umí až neuvěřitelné gymnastické pohyby. Doposud byli roboti dost neohrabaní, tento by si ale ihned mohl zahrát ve sci-fi filmu bez digitálních efektů.
 
 
Na krátkém videu Boston Dynamics prezentují jeho schopnosti a opravdu toho není málo. Robot umí stojku, kotoul dopředu (dokonce ani tohle už většina dnešních dětí nezvládne), vyskočí do výšky a dokonce umí i výskok s otočkou o 360°. Robot je ale stále ve vývoji a algoritmy předpovídající jeho další manévry a návaznost pohybů mají úspěšnost okolo 80 %. Pokud by robot manévr nedokázal a spadl by, dokáže se sám zvednout ze země a pokračovat. Celkově má 28 hydraulických spojů, měří 1,5 metru na výšku a váží 80 kg, přičemž se při jeho výrobě ve velké míře využil i 3D tisk. Robot je schopen dosáhnout rychlosti 1,5 m/s (5,4 km/h).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou? Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.) Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 13.1. do 19.1. naše Týdenní šance se značkou Chieftronic, v které jste mohli vyhrát 550W zdroj Chieftronic PowerPlay. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes, soutěž, Karel Polívka