www.svethardware.cz
>
>
>

Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny

Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
, , aktualita
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Tesla a Neoen postavily v Austrálii už dva obří akumulátory, které slouží jako úložiště energie pro vykrývání špiček a poskytování energie v případě nenadálých událostí. Ta první jihouastralská, jejíž konfigurace byla v průběhu času zvýšena ze 100MW/129MWh na 150MW/194MWh, byla nedávno doplněna o druhou a ještě větší (ve státě Victoria). Nese název Victorian Big Battery a její konstrukce ohlášena v listopadu loňského roku. Její konfigurace je dokonce 300MW/450MWh. Právě ona se ale sama stala zdrojem problémů.
 
 
V pátek se kolem 10:30 ráno objevil požár jednoho z bloků, který má sám o sobě 13 tun. Postupem času se požár rozšířil i na druhý blok, který byl v jeho těsné blízkosti. Úřady vydaly varování před toxickými výpary, kvalita ovzduší ale nakonec nebyla významněji narušena a v neděli byla závažnost varování snížena. S požárem bojovalo více než 30 hasičských aut a 150 hasičů. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v pondělí 2. srpna v 15:05. Několik hasičů zůstává ještě na místě pro monitorování situace.
 
Příčina požáru není známá, stejně jako nevíme, který typ článků byl v tomto akumulátoru použit. Tesla používala i v úložištích články NMC (ty jsou vhodnější pro elektromobily než pro úložiště, kde jsou zbytečným "luxusem"), ale v poslední době má u úložišť přecházet na LFP, které jsou výrazně odolnější vůči požáru (a naopak obecně vhodnější pro úložiště než pro EV). Vypadá to tedy, že zde byl použit ještě typ NMC, to ale můžeme jen hádat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia si chystá SSD pro PCIe 5.0 se 14 GB/s Kioxia si chystá SSD pro PCIe 5.0 se 14 GB/s
Společnost Kioxia, která vznikla relativně nedálo z bývalé Toshiba Memory, si připravila SSD, jež již budou určena pro rozhraní PCIe 5.0, a nabídnout tak vysoké přenosové rychlosti končící až na 14 GB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Doporučené PC sestavy: září 2021 Doporučené PC sestavy: září 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek22 komentářů
NIO uvádí na trh hybridní akumulátory s NMC i LFP NIO uvádí na trh hybridní akumulátory s NMC i LFP
Nevýhody lithiových akumulátorů se dají řešit různě. Automobilka NIO to nyní řeší "novým" typem akumulátorů, který využívá hybridní konstrukce. Kombinuje články NMC a LFP, které mají různé vlastnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Envy 34: AiO PC dostane až GeForce RTX 3080 HP Envy 34: AiO PC dostane až GeForce RTX 3080
HP představilo nové All-in-One PC Envy 34. To má ultra širokoúhlý 34" displej IPS, výkonný procesor Intel Core i9 a grafickou kartu až GeForce RTX 3080. Nabídne 16MPx webkameru i porty Thunderbolt 4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3600 mizí z trhu a zbývají jen staré, nebo drahé modely Ryzen 5 3600 mizí z trhu a zbývají jen staré, nebo drahé modely
Od společnosti AMD jsme se už nejednou dozvěděli o tom, že kvůli omezeným výrobním kapacitám se snaží preferovat výrobu spíše dražších produktů. Nyní se to zřejmě ukazuje na dalším příkladu a sice na Ryzenu 5 3600. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů