Autonomní robot Spot se díky společnosti Rocos dává na farmaření

Autonomní robot Spot se díky společnosti Rocos dává na farmaření
, , aktualita
Autonomní roboti nacházejí stále větší uplatnění. Spot od Boston Dynamics se ukázal být užitečným v koronavirové pandemii a společnost Rocos by pro něj ráda našla uplatnění i v autonomním zemědělství.
K oblíbeným
reklama
O robotu Spot od Boston Dynamics byla v posledních měsících často řeč. Adam Savage z Mythbusters jej testuje a zkouší, co vše dokáže, především ale byl a je často nasazován při probíhající koronavirové pandemii. Používá se např. pro dodávky léků do nemocnic, vzdálené monitorování pacientů, hlídání objektů i diskutabilní hlídání dodržování bezpečné vzdálenosti v ulicích měst. Společnost Rocos, která nabízí cloudovou platformu pro správu robotické flotily, nachází pro Spota další využití. Zemědělství.
 
 
Ukazuje se, že Spot je jedním z mála robotů, kteří v takovém využití nemají problémy a dostanou se i do míst, která jsou pro ostatní roboty nedostupná. Spot se může pohybovat autonomně, ale lze jej pochopitelně ovládat i manuálně na dálku. Robot může např. periodicky pořizovat snímky ze stejných míst pro porovnání, pomoci s odhadem množství úrody a podobně. Obě společnosti už své technologie vyzkoušely na Novém Zélandu, kde spojily robota s cloudovou platformou pro plnění zadaných misí. Vypadá to tedy, že se robotická budoucnost opravdu kvapem blíží.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek