Autonomní robot Spot se díky společnosti Rocos dává na farmaření

Autonomní robot Spot se díky společnosti Rocos dává na farmaření
, , aktualita
Autonomní roboti nacházejí stále větší uplatnění. Spot od Boston Dynamics se ukázal být užitečným v koronavirové pandemii a společnost Rocos by pro něj ráda našla uplatnění i v autonomním zemědělství.
K oblíbeným
reklama
O robotu Spot od Boston Dynamics byla v posledních měsících často řeč. Adam Savage z Mythbusters jej testuje a zkouší, co vše dokáže, především ale byl a je často nasazován při probíhající koronavirové pandemii. Používá se např. pro dodávky léků do nemocnic, vzdálené monitorování pacientů, hlídání objektů i diskutabilní hlídání dodržování bezpečné vzdálenosti v ulicích měst. Společnost Rocos, která nabízí cloudovou platformu pro správu robotické flotily, nachází pro Spota další využití. Zemědělství.
 
 
Ukazuje se, že Spot je jedním z mála robotů, kteří v takovém využití nemají problémy a dostanou se i do míst, která jsou pro ostatní roboty nedostupná. Spot se může pohybovat autonomně, ale lze jej pochopitelně ovládat i manuálně na dálku. Robot může např. periodicky pořizovat snímky ze stejných míst pro porovnání, pomoci s odhadem množství úrody a podobně. Obě společnosti už své technologie vyzkoušely na Novém Zélandu, kde spojily robota s cloudovou platformou pro plnění zadaných misí. Vypadá to tedy, že se robotická budoucnost opravdu kvapem blíží.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku Legendární hra Solitaire oslavila 30 let od svého vzniku
Operační systém Microsoft Windows 3.0 přišel s hrou Windows Solitaire v roce 1990, tedy už před 30 lety. Před pár dny tak oslavila kulaté 30leté výročí a stále ji hrají desítky milionů lidí každým dnem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma Dostupný robot Pumpkii se postará o mazlíčky, když nejste doma
Modulární robot Pumpkii odmění vašeho mazlíčka pamlskem, vyčistí kočičí toaletu nebo umožňuje oboustrannou komunikaci na dálku. Projekt se brzy objeví na Indiegogo a pro nejrychlejší zájemce bude dostupný za pouhých 99 dolarů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky Formát HEIC může být problémem, studenti kvůli němu propadli u zkoušky
Jeden z nástupců JPEG, formát HEIC, který se používá např. v iPhonech, se stal nemalým problémem při studentských zkouškách. Jak se ukázalo, problémy s kompatibilitou dokáží překvapit kdekoli.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu GeForce Now se rozrůstá o 17 her, čtyři z nich jsou novinky na Steamu
Nvidia přidává další tituly do své služby GeForce Now. Tentokrát se jedná o 17 her, přičemž několik z nich vyšlo hned po vydání na Steamu. Patří mezi ně sci-fi Observation nebo Hunting Simulator 2, ve kterém se hráč může vydat na virtuální lov.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik