www.svethardware.cz
>
>

Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG

Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
, , aktualita
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ampere Computing se snaží prorazit na serverovém trhu se svými procesory Ampere eMAG. Ty nejsou založeny na architektuře x86 jako procesory Intel a AMD, ale jde o čipy vycházející z ARM v8. Tyto procesory eMAG 8180 se nyní dostávají do pracovních stanic Avantek. O výrobu procesorů se stará společnost TSMC a využívá k tomu 16nm proces FinFET+. Stanice od Avanteku mají jen jediný socket pro procesor, ten však může mít 32 jader.
 
Ampere eMAG
 
Zatímco by běžně měl běžet na frekvenci 3,3 GHz, v tomto případě pracuje se základním taktem sníženým na 2,8 GHz a turbem nastaveným na 3,0 GHz. Počítač lze doplnit až 512 GB operační paměti DDR4-2666 RAM a disky SATA i těmi s rozhraním m.2 NVMe. Výběr grafických karet je široký, zahrnuje AMD FirePro W2100 2GB, Radeon Pro WX 5100 8GB i Nvidia Quadro GV100 32GB. Operačním systémem mohou být různé distribuce Linuxu, např. Ubuntu, centOS nebo openSUSE.
 
pracovní stanice Avantek
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře