www.svethardware.cz
>
>

Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG

Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
, , aktualita
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ampere Computing se snaží prorazit na serverovém trhu se svými procesory Ampere eMAG. Ty nejsou založeny na architektuře x86 jako procesory Intel a AMD, ale jde o čipy vycházející z ARM v8. Tyto procesory eMAG 8180 se nyní dostávají do pracovních stanic Avantek. O výrobu procesorů se stará společnost TSMC a využívá k tomu 16nm proces FinFET+. Stanice od Avanteku mají jen jediný socket pro procesor, ten však může mít 32 jader.
 
Ampere eMAG
 
Zatímco by běžně měl běžet na frekvenci 3,3 GHz, v tomto případě pracuje se základním taktem sníženým na 2,8 GHz a turbem nastaveným na 3,0 GHz. Počítač lze doplnit až 512 GB operační paměti DDR4-2666 RAM a disky SATA i těmi s rozhraním m.2 NVMe. Výběr grafických karet je široký, zahrnuje AMD FirePro W2100 2GB, Radeon Pro WX 5100 8GB i Nvidia Quadro GV100 32GB. Operačním systémem mohou být různé distribuce Linuxu, např. Ubuntu, centOS nebo openSUSE.
 
pracovní stanice Avantek
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář