www.svethardware.cz
>
>
>

Battle Royale zaujal herní svět, Fortnite měl díky němu obrat PUBG o hráče

Battle Royale zaujal herní svět, Fortnite měl díky němu obrat PUBG o hráče
, , aktualita
Pokud dnes někdo přijde na originální nápad, nebo alespoň originálním způsobem zrecykluje starý nápad, ostatní se obvykle snaží na něm přiživit. To je případ i velice úspěšného titulu PUBG a konkurenčního Fortnite točící se kolem nápadu z filmu Battle Royale.
K oblíbeným
reklama
PlayerUnknown's Battlegrounds je titul, který v poslední době láme rekordy. Za několik měsíců se ho na Steamu prodalo přes 10 milionů kopií, a to jde stále o hru v předběžném přístupu, která se zatím ani nedostala na konzole. Není pak divu, že byl překonán i rekord Dota 2 v počtu najednou hrajících lidí a vzhledem k tomu všemu se zase nelze divit tomu, že někteří další vývojáři se také snaží na tomto nápadu přiživit. 
 
 
Jde o hraní ve stylu filmu Battle Royale, v němž se nachází skupina japonských studentů na opuštěném ostrově. Dostali do rukou velice rozdílné zbraně s tím, že vyhraje jen poslední přeživší a aby se nenudili a měli motivaci se vraždit, získali také mapu, aby se mohli rychle klidit ze sektorů, jež jsou postupně zbavovány všeho živého. Na tomto principu funguje PUBG a také nový mod pro hru Fortnite. 
 
Autoři hry PUBG (Bluehole) tak už dříve obvinili Epic Games a jejich Fortnite, že se snaží přiživit na cizím úspěchu. Epic Games také mají svůj mod Battle Royale přímo propagovat s odkazem na PUBG, což s Bluehole nekonzultovali, a ti se tak cítí poškozeni. Brendan Greene, autor původního modu Battle Royale pro Arms 2 a tvůrce PUBG, si je přitom vědom toho, že jeho úspěch inspiruje další vývojáře, ale zároveň uvádí, že ti by neměli tvořit přesné kopie, jako spíše adaptace.
 
 
Je třeba podotknout, že PUBG a Fortnite nejsou na trhu zdaleka jediné hry, které z Battle Royale těží, takže ani není jasné, kdo by si vůbec měl na něco takového dělat nároky. Pokud jsou ale ve hře, a to doslova, miliony hráčů, nastupuje vždy tvrdá soutěž bez servítků. Nevraživost mezi Bluehole a Epic Games má přitom pramenit i z toho, že PUBG využívá Unreal Engine, a tak už jen díky tomu získávají Epic značné částky za poplatky spojené s autorskými právy. Bluehole se tak mohou cítit o to více ublíženě kvůli tomu, že Epic jedná z pozice síly, ačkoliv oficiálně říká, že poskytnutím svého enginu chce podporovat indie vývojáře. 
 
 
Mezitím Epic ohlásili, že jejich Fortnite překonal hranici sedmi milionů hráčů, a tak není divu, že mod Battle Royale bude dále vyvíjen a rozšiřován. To musí být pro Bluehole trn v oku, a to zvláště i proto, že PUBG ještě není k dispozici pro konzole, zatímco Fortnite ano. Na obranu Epic Games ale lze říci, že jejich Fortnite je spíše v komiksovém stylu, zatímco PUBG si hraje na realistickou akci. To je ostatně hned vidět na stylu grafiky i na nabídce zbraní. 
reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře