www.svethardware.cz
>
>
>

Battle Royale zaujal herní svět, Fortnite měl díky němu obrat PUBG o hráče

Battle Royale zaujal herní svět, Fortnite měl díky němu obrat PUBG o hráče
, , aktualita
Pokud dnes někdo přijde na originální nápad, nebo alespoň originálním způsobem zrecykluje starý nápad, ostatní se obvykle snaží na něm přiživit. To je případ i velice úspěšného titulu PUBG a konkurenčního Fortnite točící se kolem nápadu z filmu Battle Royale.
K oblíbeným
reklama
PlayerUnknown's Battlegrounds je titul, který v poslední době láme rekordy. Za několik měsíců se ho na Steamu prodalo přes 10 milionů kopií, a to jde stále o hru v předběžném přístupu, která se zatím ani nedostala na konzole. Není pak divu, že byl překonán i rekord Dota 2 v počtu najednou hrajících lidí a vzhledem k tomu všemu se zase nelze divit tomu, že někteří další vývojáři se také snaží na tomto nápadu přiživit. 
 
 
Jde o hraní ve stylu filmu Battle Royale, v němž se nachází skupina japonských studentů na opuštěném ostrově. Dostali do rukou velice rozdílné zbraně s tím, že vyhraje jen poslední přeživší a aby se nenudili a měli motivaci se vraždit, získali také mapu, aby se mohli rychle klidit ze sektorů, jež jsou postupně zbavovány všeho živého. Na tomto principu funguje PUBG a také nový mod pro hru Fortnite. 
 
Autoři hry PUBG (Bluehole) tak už dříve obvinili Epic Games a jejich Fortnite, že se snaží přiživit na cizím úspěchu. Epic Games také mají svůj mod Battle Royale přímo propagovat s odkazem na PUBG, což s Bluehole nekonzultovali, a ti se tak cítí poškozeni. Brendan Greene, autor původního modu Battle Royale pro Arms 2 a tvůrce PUBG, si je přitom vědom toho, že jeho úspěch inspiruje další vývojáře, ale zároveň uvádí, že ti by neměli tvořit přesné kopie, jako spíše adaptace.
 
 
Je třeba podotknout, že PUBG a Fortnite nejsou na trhu zdaleka jediné hry, které z Battle Royale těží, takže ani není jasné, kdo by si vůbec měl na něco takového dělat nároky. Pokud jsou ale ve hře, a to doslova, miliony hráčů, nastupuje vždy tvrdá soutěž bez servítků. Nevraživost mezi Bluehole a Epic Games má přitom pramenit i z toho, že PUBG využívá Unreal Engine, a tak už jen díky tomu získávají Epic značné částky za poplatky spojené s autorskými právy. Bluehole se tak mohou cítit o to více ublíženě kvůli tomu, že Epic jedná z pozice síly, ačkoliv oficiálně říká, že poskytnutím svého enginu chce podporovat indie vývojáře. 
 
 
Mezitím Epic ohlásili, že jejich Fortnite překonal hranici sedmi milionů hráčů, a tak není divu, že mod Battle Royale bude dále vyvíjen a rozšiřován. To musí být pro Bluehole trn v oku, a to zvláště i proto, že PUBG ještě není k dispozici pro konzole, zatímco Fortnite ano. Na obranu Epic Games ale lze říci, že jejich Fortnite je spíše v komiksovém stylu, zatímco PUBG si hraje na realistickou akci. To je ostatně hned vidět na stylu grafiky i na nabídce zbraní. 
reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů