www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Battlefield V Alpha a test výkonu karet i CPU

Battlefield V Alpha a test výkonu karet i CPU
, , aktualita
Díky uzavřenému alfatestování hry Battlefield V se objevily i první benchmarky, které posuzují výkon grafických karet od AMD a NVIDIE a také výkon procesorů. Co se dozvíme z několika testů při různém rozlišení?
reklama
Studio Electronic Arts už nechalo vybrané lidi otestovat chystaný Battlefield V, který se inspiroval druhou světovou válkou. Není tak divu, že hra už byla otestována na více sestavách a zaměřily se na ni i hardwarové a herní servery, nicméně právě kvůli tomu, že jde o alfaverzi, nelze brát dané výsledky jako konečné. To už jen kvůli tomu, že AMD a NVIDIA bezesporu pro Battlefield V připraví odladěné ovladače. 
 
 
 
Zatím se ale můžeme podívat na několik testů, a to jednak od PCGamesN, který testoval ve dvou rozlišeních pouze dnešní mainstream, ale zato v DirectX 11 i 12. A právě zde se ukazuje, že GTX 1060 6GB vůbec nestačí na 8GB RX 580, ale právě to se s největší pravděpodobností změní. Není totiž možné, aby karta kalibru GTX 1060 nezvládala dnešní AAA titul s tak výrazným výkonnostním propadem oproti konkurenci. A co se týče DirectX 12, to je v aktuálním stavu hry Battlefield V lepší vůbec nezapínat. 
 
 
Díky Švédům tu máme další sadu výsledků, které se týkají už i vyššího rozlišení a logicky také výkonnějších karet. 
 
 
Tyto výsledky už dopadly dle očekávání. Radeon RX 580 v nich sice před GTX 1060 6GB stále vede, ale už jen minimálně a obě karty mají zcela srovnatelný výkon. Vega 64 je zase dle nich zcela odpovídající protipól pro GeForce GTX 1080. Zato Vega 56 je pro GTX 1070 více než důstojný soupeř, ale zase tu chybí jeden důležitý díl skládačky, a sice GTX 1070 Ti. Model GTX 1080 Ti je jinak pochopitelně neohroženým lídrem. 
 
 
Nakonec tu máme malý test procesorů, kde evidentně nejde o počet jader či vláken, které procesor zvládne, ale především o IPC jednotlivých jader a v tom jsou i díky vyšším taktům lepší procesory Intel. Nicméně tento rozdíl mezi procesory se stejně může projevit jen tehdy, kdy použijeme velice výkonnou grafickou kartu s nízkým rozlišením, ale i tak je zajímavý rozdíl mezi nejvýkonnějším Coffee Lake a ostatními procesory v případě nejslabších momentů.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek