www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Battlefield V Alpha a test výkonu karet i CPU

Battlefield V Alpha a test výkonu karet i CPU
, , aktualita
Díky uzavřenému alfatestování hry Battlefield V se objevily i první benchmarky, které posuzují výkon grafických karet od AMD a NVIDIE a také výkon procesorů. Co se dozvíme z několika testů při různém rozlišení?
reklama
Studio Electronic Arts už nechalo vybrané lidi otestovat chystaný Battlefield V, který se inspiroval druhou světovou válkou. Není tak divu, že hra už byla otestována na více sestavách a zaměřily se na ni i hardwarové a herní servery, nicméně právě kvůli tomu, že jde o alfaverzi, nelze brát dané výsledky jako konečné. To už jen kvůli tomu, že AMD a NVIDIA bezesporu pro Battlefield V připraví odladěné ovladače. 
 
 
 
Zatím se ale můžeme podívat na několik testů, a to jednak od PCGamesN, který testoval ve dvou rozlišeních pouze dnešní mainstream, ale zato v DirectX 11 i 12. A právě zde se ukazuje, že GTX 1060 6GB vůbec nestačí na 8GB RX 580, ale právě to se s největší pravděpodobností změní. Není totiž možné, aby karta kalibru GTX 1060 nezvládala dnešní AAA titul s tak výrazným výkonnostním propadem oproti konkurenci. A co se týče DirectX 12, to je v aktuálním stavu hry Battlefield V lepší vůbec nezapínat. 
 
 
Díky Švédům tu máme další sadu výsledků, které se týkají už i vyššího rozlišení a logicky také výkonnějších karet. 
 
 
Tyto výsledky už dopadly dle očekávání. Radeon RX 580 v nich sice před GTX 1060 6GB stále vede, ale už jen minimálně a obě karty mají zcela srovnatelný výkon. Vega 64 je zase dle nich zcela odpovídající protipól pro GeForce GTX 1080. Zato Vega 56 je pro GTX 1070 více než důstojný soupeř, ale zase tu chybí jeden důležitý díl skládačky, a sice GTX 1070 Ti. Model GTX 1080 Ti je jinak pochopitelně neohroženým lídrem. 
 
 
Nakonec tu máme malý test procesorů, kde evidentně nejde o počet jader či vláken, které procesor zvládne, ale především o IPC jednotlivých jader a v tom jsou i díky vyšším taktům lepší procesory Intel. Nicméně tento rozdíl mezi procesory se stejně může projevit jen tehdy, kdy použijeme velice výkonnou grafickou kartu s nízkým rozlišením, ale i tak je zajímavý rozdíl mezi nejvýkonnějším Coffee Lake a ostatními procesory v případě nejslabších momentů.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie Traffic Googlu mířil do Ruska a Číny, za vše mohl ISP z Nigérie
Před dvěma dny zaznamenaly některé služby Googlu více než hodinový výpadek, kdy data místo do Googlu proudila přes Čínu a Rusko. Celý problém měl ale zdroj v překvapivém místě, u poskytovatele internetu v Nigérii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář