www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Battlefield V Alpha a test výkonu karet i CPU

Battlefield V Alpha a test výkonu karet i CPU
, , aktualita
Díky uzavřenému alfatestování hry Battlefield V se objevily i první benchmarky, které posuzují výkon grafických karet od AMD a NVIDIE a také výkon procesorů. Co se dozvíme z několika testů při různém rozlišení?
reklama
Studio Electronic Arts už nechalo vybrané lidi otestovat chystaný Battlefield V, který se inspiroval druhou světovou válkou. Není tak divu, že hra už byla otestována na více sestavách a zaměřily se na ni i hardwarové a herní servery, nicméně právě kvůli tomu, že jde o alfaverzi, nelze brát dané výsledky jako konečné. To už jen kvůli tomu, že AMD a NVIDIA bezesporu pro Battlefield V připraví odladěné ovladače. 
 
 
 
Zatím se ale můžeme podívat na několik testů, a to jednak od PCGamesN, který testoval ve dvou rozlišeních pouze dnešní mainstream, ale zato v DirectX 11 i 12. A právě zde se ukazuje, že GTX 1060 6GB vůbec nestačí na 8GB RX 580, ale právě to se s největší pravděpodobností změní. Není totiž možné, aby karta kalibru GTX 1060 nezvládala dnešní AAA titul s tak výrazným výkonnostním propadem oproti konkurenci. A co se týče DirectX 12, to je v aktuálním stavu hry Battlefield V lepší vůbec nezapínat. 
 
 
Díky Švédům tu máme další sadu výsledků, které se týkají už i vyššího rozlišení a logicky také výkonnějších karet. 
 
 
Tyto výsledky už dopadly dle očekávání. Radeon RX 580 v nich sice před GTX 1060 6GB stále vede, ale už jen minimálně a obě karty mají zcela srovnatelný výkon. Vega 64 je zase dle nich zcela odpovídající protipól pro GeForce GTX 1080. Zato Vega 56 je pro GTX 1070 více než důstojný soupeř, ale zase tu chybí jeden důležitý díl skládačky, a sice GTX 1070 Ti. Model GTX 1080 Ti je jinak pochopitelně neohroženým lídrem. 
 
 
Nakonec tu máme malý test procesorů, kde evidentně nejde o počet jader či vláken, které procesor zvládne, ale především o IPC jednotlivých jader a v tom jsou i díky vyšším taktům lepší procesory Intel. Nicméně tento rozdíl mezi procesory se stejně může projevit jen tehdy, kdy použijeme velice výkonnou grafickou kartu s nízkým rozlišením, ale i tak je zajímavý rozdíl mezi nejvýkonnějším Coffee Lake a ostatními procesory v případě nejslabších momentů.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů