www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Battlefield V Alpha a test výkonu karet i CPU

Battlefield V Alpha a test výkonu karet i CPU
, , aktualita
Díky uzavřenému alfatestování hry Battlefield V se objevily i první benchmarky, které posuzují výkon grafických karet od AMD a NVIDIE a také výkon procesorů. Co se dozvíme z několika testů při různém rozlišení?
reklama
Studio Electronic Arts už nechalo vybrané lidi otestovat chystaný Battlefield V, který se inspiroval druhou světovou válkou. Není tak divu, že hra už byla otestována na více sestavách a zaměřily se na ni i hardwarové a herní servery, nicméně právě kvůli tomu, že jde o alfaverzi, nelze brát dané výsledky jako konečné. To už jen kvůli tomu, že AMD a NVIDIA bezesporu pro Battlefield V připraví odladěné ovladače. 
 
 
 
Zatím se ale můžeme podívat na několik testů, a to jednak od PCGamesN, který testoval ve dvou rozlišeních pouze dnešní mainstream, ale zato v DirectX 11 i 12. A právě zde se ukazuje, že GTX 1060 6GB vůbec nestačí na 8GB RX 580, ale právě to se s největší pravděpodobností změní. Není totiž možné, aby karta kalibru GTX 1060 nezvládala dnešní AAA titul s tak výrazným výkonnostním propadem oproti konkurenci. A co se týče DirectX 12, to je v aktuálním stavu hry Battlefield V lepší vůbec nezapínat. 
 
 
Díky Švédům tu máme další sadu výsledků, které se týkají už i vyššího rozlišení a logicky také výkonnějších karet. 
 
 
Tyto výsledky už dopadly dle očekávání. Radeon RX 580 v nich sice před GTX 1060 6GB stále vede, ale už jen minimálně a obě karty mají zcela srovnatelný výkon. Vega 64 je zase dle nich zcela odpovídající protipól pro GeForce GTX 1080. Zato Vega 56 je pro GTX 1070 více než důstojný soupeř, ale zase tu chybí jeden důležitý díl skládačky, a sice GTX 1070 Ti. Model GTX 1080 Ti je jinak pochopitelně neohroženým lídrem. 
 
 
Nakonec tu máme malý test procesorů, kde evidentně nejde o počet jader či vláken, které procesor zvládne, ale především o IPC jednotlivých jader a v tom jsou i díky vyšším taktům lepší procesory Intel. Nicméně tento rozdíl mezi procesory se stejně může projevit jen tehdy, kdy použijeme velice výkonnou grafickou kartu s nízkým rozlišením, ale i tak je zajímavý rozdíl mezi nejvýkonnějším Coffee Lake a ostatními procesory v případě nejslabších momentů.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek