Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Battlefield V Firestorm, aneb Battle Royale ve druhé světové

5.9.2018, Jan Vítek, aktualita
Battlefield V Firestorm, aneb Battle Royale ve druhé světové
Další trailer hry Battlefield V ukazuje, na co se mohou hráči těšit a více už se týká také "nového" režimu Firestorm. Takto EA a DICE nazývají svou adaptaci Battle Royale, kterou ve hrách zpopularizovalo PUBG.
Máme tu více než šestiminutové video ukazující prostředí ze hry Battlefield V, nové herní režimy a mechanismy, což nám také popisuje vypravěč. 
 
 
Je jasné, proč DICE do hry zařazují režim Firestorm, protože celý nápad stojící za ním, který byl prosazen hrou PlayerUnknown's BattleGrounds, je velice populární třeba i ve Fortnite. Tato hra ostatně dnes na Battle Royale stojí a padá, neboť sama o sobě by bez něj nebyla ani zdaleka tak oblíbená. Nelze se tak vůbec divit, že ostatní studia se snaží a budou snažit tento úspěch zreprodukovat. 
 
Nicméně ve Firestorm nepůjde přesně o ten režim Battle Royale, jaký známe, čili systém každý proti každému, aby zbyl poslední přeživší. DICE si systém upravili na 16 týmů po 4 hráčích, takže na konci nutně nezbyde poslední jednotlivec, ale třeba poslední celý tým. 
 
 
Navíc se můžeme těšit na to, že daná aréna pro Firestorm (snad ale nebude pouze jedna) je velký sandbox plný ničitelných budov a také zbraní a různých válečných strojů. 
 
 
Co se týče nových regionů či scénářů, které jsme v Battlefieldu týkajícím se 2. světové války ještě neviděli, jsou tankové bitvy v severní Africe, shoz parašutistů do Norska, Rotterdamské kanály a mosty a také pole francouzského venkova. Stejně tak tu budeme mít War Stories, čili čtyři kampaně pro jednoho hráče a později přibyde další pod názvem The Last Tiger. 
 
Nové či upravené herní mechaniky zahrnují těsnější spolupráci v týmech, lepší provedení zbraní a střelby, přirozenější pohyby postav a vývojáři také chtějí ještě zapracovat na tom, aby se hráči v těsných koridorech o sebe nezasekávali. Ve hře také budeme moci stavět zábrany na silnicích, posilovat různé stavby a také si kopat malé zákopy. 
 
Od zítřka bude k dispozici otevřená beta, kterou si již dnes můžete tahat pomocí aplikace Origin. Finální verze bude k dispozici pro PC, PS4 a Xbox One od 20. listopadu. Veškerý později připravený obsah bude pro všechny k dispozici zdarma, takže tu není žádný Premium Pass. 
 
Zdroj: YouTube