Biostar J1800TH: nízká Mini-ITX

Biostar J1800TH: nízká Mini-ITX
, , aktualita
Společnost Biostar si připravila základní desku formátu Mini-ITX, která je vybavena integrovaným procesorem Intel a sama o sobě je velmi nízká, takže se bude hodit i pro velmi malé skříně.
K oblíbeným
reklama
Nedávno byla na trh uvedena základní deska ASRock H81TM-ITX R2.0, která má podobné zpracování jako dnes představená Biostar J1800TH, ovšem je tu jeden velmi podstatný rozdíl. Deska ASRock je vybavena socketem pro procesory Intel Haswell (LGA1150), zatímco Biostar má již integrovaný procesor Intel J1800 vybavený pasivním chladičem. Ten nepřevyšuje okolní sloty, takže je zřejmé, že tato deska zabere méně prostoru, pokud si tedy pro socket LGA1150 nepřipravíme nějaký speciální chladič. Na druhou stranu ale od procesoru J1800 nemůžeme očekávat takový výkon jako od CPU Haswell.

Procesor Intel J1800 totiž patří do rodiny Bay Trail-D s TDP 10 W a vybaven je dvěma jádry Silvermont na 2,41 - 2,58 GHz, 1 MB L2 cache a grafickým jádrem se čtyřmi shadery na 688 -792 MHz.

Deska je dále vybavena tak, aby byla i po zapojení ostatních nezbytných komponent stále velmi nízká. Má tedy sloty SO-DIMM pro paměti DDR3, pak má i jeden slot mini PCIe, který je určen pro krátké karty a nepodporuje mSATA SSD. Pro úložná zařízení tak musíme využít dva porty SATA, pod nimiž je také napájecí SATA konektor, a to z toho důvodu, že deska nemá klasický ATX konektor pro napájení, ale malý kulatý DC konektor mezi zadními porty. Není tedy třeba kupovat drahý napájecí modul nebo zbytečně předimenzovaný ATX zdroj. Postačí kompatibilní adaptér.

Mezi zadní porty patří krom napájecího konektoru po jednom portu USB 2.0 a 3.0, dále ethernetový RJ-45, obrazový HDMI vedle analogového D-Sub a nakonec dva zvukové konektory pro sluchátka a mikrofon. Na desce samotné najdeme také výstup LVDS, nějaké ty USB headery i ventilátorové konektory. Jde tedy o model, který je spíše než běžným uživatelům určen firmám zabývajícím se stavbou PC, digitálních kiosků, POI a podobných zařízení. Ovšem v maloobchodech ji snad nalezneme také.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů