www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin brzy čeká další rozdělení, ovšem už jen měkké

Bitcoin brzy čeká další rozdělení, ovšem už jen měkké
, , aktualita
Na začátku tohoto měsíce jsme se dozvěděli, že vzhledem k neshodám mezi správci a těžaři Bitcoinu se tato kryptoměna poprvé rozdělí mezi původní Bitcoin a Bitcoin Cash. Nyní má však po krátké době následovat další "fork", i když měkký a ne tvrdý.
K oblíbeným
reklama
Po rozdělení ze začátku srpna tu tak máme dvě měny, a to původní Bitcoin (BTC) a Bitcoin Cash (BTCC či BCH), přičemž samotný Bitcoin od té doby prudce vyrostl na hodnotu až 4500 USD za jeden a nyní mírně klesl na cca 4300 USD. Bitcoin Cash má oproti tomu mizivou hodnotu. 
 
vývoj hodnoty Bitcoinu v posledních hodinách
 
Jak jsme psali v článku o původním rozdělení Bitcoinu, způsobily jej neshody o tom, jak se má vyvíjet jeho systém. Minorita bitcoinové komunity se rozhodla, že opravdu chce přejít z 1MB bloků na 8MB, a to bez zahrnutí tzv. segregated witness, díky čemuž by se v blockchainu uvolnilo více místa pro samotná data o transakcích. Bitcoin zůstal na 1MB blocích.
 
Nyní se však uvádí, že bude následovat další fork, ovšem už ne tvrdý, ale měkký, takže vzniknou nová pravidla, která budou zahrnovat systém Segwit2x, na němž se už před původním rozdělením málem shodla celá bitcoinová komunita, ale nakonec z toho dočasně sešlo. Velikost bloků se tak zvýší z 1 MB na 2 MB a zahrnovat bude segregated witness, čímž se oddělí podpisová data od hlavního blockchainu. Toto rozšíření by mělo přinést rychlejší zpracování transakcí, ovšem dle kritiků se tím podstatně zvýší riziko neshody, která by v podstatě znamenala zhroucení celého systému, který by už nebyl důvěryhodný. 
Je třeba zdůraznit, že nejde o hard fork, čili permanentní rozdělení blockchainu bez zpětné kompatibility, což v podstatě znamená vytvoření nové měny. Půjde o soft fork, "měkké rozdělení", kterým se řeší přechod na nový systém, jejž některé neaktualizované uzly dočasně nebudou podporovat. 
 
 
Až všechny přejdou na nový systém, pak se z něj stane starý, jak ukazuje doprovodné schema. Dle dostupných informací k tomu dojde někdy kolem 23. srpna ve stanovené výšce bloku 481.824. 
 
hard fork vs. soft fork - investopedia.com
 
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář