www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin po dlouhé době překonal $10000

Bitcoin po dlouhé době překonal $10000
, , aktualita
I když to ještě před pár měsíci vypadalo, že to mají kryptoměny za sebou, opět rostou a nabírají další dech. Nejsledovanější kryptoměnou je Bitcoin a ten před pár hodinami znovu překonal magickou hranici $10000.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste investovali do Bitcoinu či jiných kryptoměn a prodali jste je v nedávných minimech, možná si teď budete rvát vlasy. Po dlouhé době stagnace, kdy se např. Bitcoin pohyboval jen lehce nad hranicí $3000, totiž jeho hodnota začala v posledních měsících růst a poslední dny zaznamenaly další výrazný skok v hodnotě směrem nahoru. V těchto týdnech se pohyboval obvykle někde kolem $8000, ale včera začal nabírat na síle a před pár hodinami už překonal magickou hranici $10000, kde byl naposledy v březnu 2018. Aktuálně je jeho hodnota lehce pod $10700 (7:45 ráno).
 
Bitcoin
 
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
Zatím není jasné, co je důvodem. Spekuluje se, že v tom má svůj podíl i kryptoměna Libra od Facebooku, která sice čelí mnoha útokům ze stran regulátorů, nicméně i přesto angažovanovat takového giganta, jakým je Facebook, budí trochu větší naději, že je přeci jen nějaká ta budoucnost kryptoměn. Mohou v tom být i machinace podobně, jak to bylo na přelomu let 2018 a 2018. Co bude následovat, to pochopitelně nikdo neví. Analytici ale nyní spíše čekají obnovený zájem veřejnosti a snahu se "napakovat" podobně jako před 1,5 rokem. Někteří očekávají, že se Bitcoinu podaří překonat i minule nedosažených $20000 a poleze ještě výše, než dojde k dalšímu velkému pádu.
 
Pokud jde o Bitcoin, ten za posledních 24 hodin vzrostl o 10,5 %. Ostatní kryptoměny ho zatím tak výrazně nenásledovaly, nejvíce se přiblížilo Ethereum, které s $306 vzrostlo navíc o 8,6 % a Dash se 7,2% nárůstem. Další kryptoměny se zatím pohybují spíše někdo do nebo kolem 5 %. XRP si připsal 5,0 % ($0,456), Litecoin 3,0 % ($141), Bitcoinu Cash se dařilo trochu více s 5,8 % ($447), EOS má 4,1 % ($7,26), Bitcoin SV 2,4 % ($225) a z těch známějších tu máme ještě Monero s 5,25 % ($114). My jen doufejme, že opět nenastane šílená těžební mánie, která by výrazně zvedla ceny hardwaru stejně jako nárůst cryptojackingu kvůli rostoucí hodnotě Monera.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů