www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin po dlouhé době překonal $10000

Bitcoin po dlouhé době překonal $10000
, , aktualita
I když to ještě před pár měsíci vypadalo, že to mají kryptoměny za sebou, opět rostou a nabírají další dech. Nejsledovanější kryptoměnou je Bitcoin a ten před pár hodinami znovu překonal magickou hranici $10000.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste investovali do Bitcoinu či jiných kryptoměn a prodali jste je v nedávných minimech, možná si teď budete rvát vlasy. Po dlouhé době stagnace, kdy se např. Bitcoin pohyboval jen lehce nad hranicí $3000, totiž jeho hodnota začala v posledních měsících růst a poslední dny zaznamenaly další výrazný skok v hodnotě směrem nahoru. V těchto týdnech se pohyboval obvykle někde kolem $8000, ale včera začal nabírat na síle a před pár hodinami už překonal magickou hranici $10000, kde byl naposledy v březnu 2018. Aktuálně je jeho hodnota lehce pod $10700 (7:45 ráno).
 
Bitcoin
 
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
Zatím není jasné, co je důvodem. Spekuluje se, že v tom má svůj podíl i kryptoměna Libra od Facebooku, která sice čelí mnoha útokům ze stran regulátorů, nicméně i přesto angažovanovat takového giganta, jakým je Facebook, budí trochu větší naději, že je přeci jen nějaká ta budoucnost kryptoměn. Mohou v tom být i machinace podobně, jak to bylo na přelomu let 2018 a 2018. Co bude následovat, to pochopitelně nikdo neví. Analytici ale nyní spíše čekají obnovený zájem veřejnosti a snahu se "napakovat" podobně jako před 1,5 rokem. Někteří očekávají, že se Bitcoinu podaří překonat i minule nedosažených $20000 a poleze ještě výše, než dojde k dalšímu velkému pádu.
 
Pokud jde o Bitcoin, ten za posledních 24 hodin vzrostl o 10,5 %. Ostatní kryptoměny ho zatím tak výrazně nenásledovaly, nejvíce se přiblížilo Ethereum, které s $306 vzrostlo navíc o 8,6 % a Dash se 7,2% nárůstem. Další kryptoměny se zatím pohybují spíše někdo do nebo kolem 5 %. XRP si připsal 5,0 % ($0,456), Litecoin 3,0 % ($141), Bitcoinu Cash se dařilo trochu více s 5,8 % ($447), EOS má 4,1 % ($7,26), Bitcoin SV 2,4 % ($225) a z těch známějších tu máme ještě Monero s 5,25 % ($114). My jen doufejme, že opět nenastane šílená těžební mánie, která by výrazně zvedla ceny hardwaru stejně jako nárůst cryptojackingu kvůli rostoucí hodnotě Monera.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek