www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin po dlouhé době překonal $10000

Bitcoin po dlouhé době překonal $10000
, , aktualita
I když to ještě před pár měsíci vypadalo, že to mají kryptoměny za sebou, opět rostou a nabírají další dech. Nejsledovanější kryptoměnou je Bitcoin a ten před pár hodinami znovu překonal magickou hranici $10000.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste investovali do Bitcoinu či jiných kryptoměn a prodali jste je v nedávných minimech, možná si teď budete rvát vlasy. Po dlouhé době stagnace, kdy se např. Bitcoin pohyboval jen lehce nad hranicí $3000, totiž jeho hodnota začala v posledních měsících růst a poslední dny zaznamenaly další výrazný skok v hodnotě směrem nahoru. V těchto týdnech se pohyboval obvykle někde kolem $8000, ale včera začal nabírat na síle a před pár hodinami už překonal magickou hranici $10000, kde byl naposledy v březnu 2018. Aktuálně je jeho hodnota lehce pod $10700 (7:45 ráno).
 
Bitcoin
 
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
Zatím není jasné, co je důvodem. Spekuluje se, že v tom má svůj podíl i kryptoměna Libra od Facebooku, která sice čelí mnoha útokům ze stran regulátorů, nicméně i přesto angažovanovat takového giganta, jakým je Facebook, budí trochu větší naději, že je přeci jen nějaká ta budoucnost kryptoměn. Mohou v tom být i machinace podobně, jak to bylo na přelomu let 2018 a 2018. Co bude následovat, to pochopitelně nikdo neví. Analytici ale nyní spíše čekají obnovený zájem veřejnosti a snahu se "napakovat" podobně jako před 1,5 rokem. Někteří očekávají, že se Bitcoinu podaří překonat i minule nedosažených $20000 a poleze ještě výše, než dojde k dalšímu velkému pádu.
 
Pokud jde o Bitcoin, ten za posledních 24 hodin vzrostl o 10,5 %. Ostatní kryptoměny ho zatím tak výrazně nenásledovaly, nejvíce se přiblížilo Ethereum, které s $306 vzrostlo navíc o 8,6 % a Dash se 7,2% nárůstem. Další kryptoměny se zatím pohybují spíše někdo do nebo kolem 5 %. XRP si připsal 5,0 % ($0,456), Litecoin 3,0 % ($141), Bitcoinu Cash se dařilo trochu více s 5,8 % ($447), EOS má 4,1 % ($7,26), Bitcoin SV 2,4 % ($225) a z těch známějších tu máme ještě Monero s 5,25 % ($114). My jen doufejme, že opět nenastane šílená těžební mánie, která by výrazně zvedla ceny hardwaru stejně jako nárůst cryptojackingu kvůli rostoucí hodnotě Monera.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková