www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook představuje svou kryptoměnu Libra

Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
, , aktualita
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
K oblíbeným
reklama
Spekulace nad příchodem nové kryptoměny od sociální sítě Facebook se na internetu objevovaly už několik měsíců. Tehdy se hovořilo o názvu GlobalCoin, nicméně jméno bude nakonec jiné, Libra. Spolu s tím byla založena i nová finanční divize Facebooku, společnost Calibra. Výsledkem má být nový systém bezhotovostních plateb v prostředí aplikací Messenger i Whatsapp, nicméně sociální síť chce umožnit platby i lidem, kteří nemají účet u Facebooku, takže systém bude mít i vlastní aplikace pro iOS a Android. Hlavní myšlenkou je umožnit jednoduché, rychlé a především levné (nebo bezplatné) platby mezi lidmi, zejména pokud jde o méně rozvinuté země. I když se to zdaleka netýká jen těchto zemí.
 
Facebook Calibra
 
Typickým příkladem použití systému mohou být platby v zahraničí pracujících lidí, kteří své rodině posílají peníze zpět do rodné země. Často se jedná např. o indické rodiny a průzkumy ukazují, že jen na těchto poplatcích se ročně "ztratí" 25 miliard dolarů. Kryptoměnu pak bude možné využít k platbám za nejrůznější služby a produkty, ať už se jedná např. o nákupy na internetu, platbu účtů, za Uber, Lyft, MHD, kávu nebo takřka cokoli jiného. Prvním produktem Calibry bude digitální peněženka pro kryptoměnu Libra, aby se s kryptoměnou vůbec dalo pracovat. Nevylučuje se, že v budoucnu i jiné společnosti integrují podporu Libry do svých služeb a aplikací.
 
Facebook Calibra smartphone aplikace
 
Zásadní ale je, že kryptoměna nebude navázána na Facebook a ten i slibuje, že informace získané v prostředí Calibry nebudou nijak využity k reklamním účelům na Facebooku a podobně. Údaje jako transakční historie nebo detaily o nich se tedy nebudou synchronizovat s Facebookem ani předávány jakékoli třetí straně bez předchozího souhlasu uživatele. K založení účtu bude potřeba mít identifikační kartu vydanou státem (např. občanský průkaz) a systém nabídne i ochranu proti zneužití, případnou náhradu škody a všechny typické ochranné služby, které naleznete u platebních karet. Není ale tak zatím jisté, z čeho všeho bude systém placen, když klasické P2P transfery mezi lidmi navzájem by neměly zpoplatněné. Vypadá to tedy na to, že menší poplatky budou akorát u obchodních transakcí.
 
Díky obrovskému počtu uživatelů Facebooku se nový systém může velmi snadno dostat ke zhruba 2 miliardám lidí takřka přes noc. To má být dle tvůrců velmi lákavé i pro samotné prodejce, kteří mohou mít rázem velmi výrazně širší základnu potenciálních zákazníků. Nová kryptoměna ale na sebe ještě nechá chvíli čekat a objeví se v průběhu roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře