www.svethardware.cz
>
>
>
>

Blue Origin vykonalo svůj zatím nejvyšší testovací let

Blue Origin vykonalo svůj zatím nejvyšší testovací let
, , aktualita
Společnost Blue Origin spojená s Jeffem Bezosem se svou raketou New Shepard úspěšně vykonala testovací let i s následným přistáním. Při tom překonala i svůj vlastní milník, který se týkal výšky zkušebního letu.  
K oblíbeným
reklama
Společnost Blue Origin vidí svou budoucnost i v letech do vesmíru s lidskou posádkou. K takovému cíli je ale třeba ujít velký kus cesty sestávající z mnoha testovacích letů. Než do kabiny usedne první člověk, systémy musí být naprosto spolehlivé. A díky prvnímu letovému testu rakety New Shepard s kapslí Crew Capsule 2.0 v tomto roce je Blue Origin svému snu zase o něco blíž. 
 
Blue Origin se jejich osmý start rakety New Shepard s následným přistáním vydařil, test představoval pro společnost další milník, který se povedlo úspěšně překročit. Raketa vyletěla 29. dubna ze střediska v Texasu do zatím největší výšky, které Blue Origin kdy dosáhla. Konkrétně to je 107 kilometrů a podle CEO společnosti Jeffa Bezose je toto výška, na kterou cílili. Na celý výkon je možné se podívat na videozáznamu mise na YouTube, samotný start je ve 38. minutě. 
 
 
Už dříve společnost Blue Origin nadhodila, že první let s lidskou posádkou by mohl proběhnout už v roce 2018. Zatím není jasné, jestli se tento sen podaří splnit. S rokem 2020 by měla k raketě New Shepard přibýt nová a větší New Glenn s výškou 82 metrů. Vzorem a později i konkurencí pro Blue Origin může být i úspěšná společnost Elona Muska SpaceX, která své kroky směřuje k vyslání člověka na Mars. Ani Elon Musk to ale nebude mít snadné. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář