Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Brian Krzanich slíbil na tento rok HW opravy chyb v CPU Intel

16.3.2018, Jan Vítek, aktualita
Brian Krzanich slíbil na tento rok HW opravy chyb v CPU Intel
Už před více než 70 dny se provalily informace o Meltdown a Spectre a Intel dosud nedokázal přinést opravné záplaty pro všechny zasažené procesory. Nicméně už jsou ošetřeny i Sandy Bridge a v tomto roce se mají objevit i imunní procesory.
Intel už dříve slíbil, že brzy připraví procesory, které budou vůči Meltdown a Spectre odolné samy o sobě. To nyní potvrdil sám CEO Brian Krzanich, který také přiznal, že bude třeba odvést ještě velký kus práce, než budou ošetřeny všechny platformy. Dozvěděli jsme se ale především to, že první procesory, které žádné záplaty už potřebovat nebudou, přijdou v tomto roce a půjde o nové modely Xeon Scalable generace Cascade Lake, ale také 8. generaci Core, čili Coffee Lake. 
 
 
Krzanich v úvodu svého vyjádření řekl, že obdivuje, jak tisíce lidí v celém PC průmyslu pracovaly s vidinou hlavní společné priority, a sice ochránit zákazníky a jejich data. Je díky tomu ujištěn, že v době největší potřeby se dokáží semknout i konkurenti, aby udělali to, co je třeba.
 
Ve světle těchto vzletných slov by bylo asi neslušné dodat, že někteří šéfové těchto firem se snaží v takových časech myslet především na svůj prospěch a asi by bylo nevhodné upozornit i na to, že nic z toho nebrání představení nových procesorových generací, o jejichž chybách výrobci dopředu věděli. Jde přeci o ony společné priority, ale zpět k tématu.
 
Brian Krzanich oznámil, že Intel už vydal záplaty pro veškeré produkty, které vyslal na trh v posledních pěti letech. Vyzval také, abychom si všichni tyto záplaty aplikovali a dále se věnoval tomu, co bude v budoucnu. 
 
Co se týče Variant 1 (Spectre), ta bude i nadále řešena softwarově a na hardwarové úrovni budou řešeny Variant 2 a 3 (opět Spectre a Meltdown). Krzanich mluvil obrazně o "ochranných zdech" zabudovaných přímo v procesorech. To nejdříve postihne procesory Cascade Lake, ale také Coffee Lake, jež mají nastoupit v druhé polovině tohoto roku. Zda půjde o nějaké mobilní čipy, nebo další desktopové procesory včetně uvažovaného 8jádrového modelu, to jsme se nedozvěděli. Cílem je ale to, aby se problém vyřešil už bez dopadu na výkon. 
 
Zdroj: Intel (via techPowerUp)