www.svethardware.cz
>
>

TikTok vyšetřován kvůli nakládání s osobními údaji dětí

TikTok vyšetřován kvůli nakládání s osobními údaji dětí
, , aktualita
Máme zde další problém sociální sítě TikTok. Ta je už podruhé vyšetřována kvůli nesprávnému nakládání osobních údajů dětí, tentokrát v souladu s plněním GDPR. Regulátorům se nelíbí ochrana nezletilých a přístup k síti bez svolení rodičů.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny jsme si povídali o sociální síti TikTok kvůli zneužívání digitálních dárků, kdy influenceři z kapes dětí a teenagerů tahají neskutečné peníze v podstatě za nic. To ale zdaleka není jediný problém. Nyní je už podruhé vyšetřována také kvůli ochraně osobních údajů dětí. Konkrétně jde o britský Information Commissioner’s Office, kterému šéfuje Elizabeth Denham. Její agentura nyní vyšetřuje, zda sociální síť dostatečně chrání osobní údaje dětí a odpovídá požadavkům GDPR.
 
TikTok
 
Sociální síť totiž disponuje otevřeným systémem zpráv, který umožňuje dospělým bez větších problémů komunikovat s dětmi a jak dobře víme, ne všichni mají vždy čisté úmysly. Součástí vyšetřování je také studium toho, jaká videa jsou zde nahrávána a sdílena. Připomeňme, že na TikTok uživatelé nahrávají krátká videa, zpravidla hudební.
 
TikTok (původně Musical.ly) je vlastněn čínskou společností ByteDance a v letošním únoru už dostal jednu pokutu ve výši 5,7 milionu dolarů za nelegální sběr dat dětí. Podle vyšetřování aplikace neinformovala rodiče o tom, že sbírá a používá osobní data s věkem pod 13 let (na síti nesmí být děti s věkem do 13 let bez souhlasu rodičů). Aplikace má dle odhadů 500 milionů uživatelů a jde údajně o třetí nejstahovanější aplikaci pro telefony. Elizabeth Denham tvrdí, že ICO přijde s výsledky vyšetřování na podzim.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková