www.svethardware.cz
>
>

TikTok vyšetřován kvůli nakládání s osobními údaji dětí

TikTok vyšetřován kvůli nakládání s osobními údaji dětí
, , aktualita
Máme zde další problém sociální sítě TikTok. Ta je už podruhé vyšetřována kvůli nesprávnému nakládání osobních údajů dětí, tentokrát v souladu s plněním GDPR. Regulátorům se nelíbí ochrana nezletilých a přístup k síti bez svolení rodičů.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny jsme si povídali o sociální síti TikTok kvůli zneužívání digitálních dárků, kdy influenceři z kapes dětí a teenagerů tahají neskutečné peníze v podstatě za nic. To ale zdaleka není jediný problém. Nyní je už podruhé vyšetřována také kvůli ochraně osobních údajů dětí. Konkrétně jde o britský Information Commissioner’s Office, kterému šéfuje Elizabeth Denham. Její agentura nyní vyšetřuje, zda sociální síť dostatečně chrání osobní údaje dětí a odpovídá požadavkům GDPR.
 
TikTok
 
Sociální síť totiž disponuje otevřeným systémem zpráv, který umožňuje dospělým bez větších problémů komunikovat s dětmi a jak dobře víme, ne všichni mají vždy čisté úmysly. Součástí vyšetřování je také studium toho, jaká videa jsou zde nahrávána a sdílena. Připomeňme, že na TikTok uživatelé nahrávají krátká videa, zpravidla hudební.
 
TikTok (původně Musical.ly) je vlastněn čínskou společností ByteDance a v letošním únoru už dostal jednu pokutu ve výši 5,7 milionu dolarů za nelegální sběr dat dětí. Podle vyšetřování aplikace neinformovala rodiče o tom, že sbírá a používá osobní data s věkem pod 13 let (na síti nesmí být děti s věkem do 13 let bez souhlasu rodičů). Aplikace má dle odhadů 500 milionů uživatelů a jde údajně o třetí nejstahovanější aplikaci pro telefony. Elizabeth Denham tvrdí, že ICO přijde s výsledky vyšetřování na podzim.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek