www.svethardware.cz
>
>

TikTok vyšetřován kvůli nakládání s osobními údaji dětí

TikTok vyšetřován kvůli nakládání s osobními údaji dětí
, , aktualita
Máme zde další problém sociální sítě TikTok. Ta je už podruhé vyšetřována kvůli nesprávnému nakládání osobních údajů dětí, tentokrát v souladu s plněním GDPR. Regulátorům se nelíbí ochrana nezletilých a přístup k síti bez svolení rodičů.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny jsme si povídali o sociální síti TikTok kvůli zneužívání digitálních dárků, kdy influenceři z kapes dětí a teenagerů tahají neskutečné peníze v podstatě za nic. To ale zdaleka není jediný problém. Nyní je už podruhé vyšetřována také kvůli ochraně osobních údajů dětí. Konkrétně jde o britský Information Commissioner’s Office, kterému šéfuje Elizabeth Denham. Její agentura nyní vyšetřuje, zda sociální síť dostatečně chrání osobní údaje dětí a odpovídá požadavkům GDPR.
 
TikTok
 
Sociální síť totiž disponuje otevřeným systémem zpráv, který umožňuje dospělým bez větších problémů komunikovat s dětmi a jak dobře víme, ne všichni mají vždy čisté úmysly. Součástí vyšetřování je také studium toho, jaká videa jsou zde nahrávána a sdílena. Připomeňme, že na TikTok uživatelé nahrávají krátká videa, zpravidla hudební.
 
TikTok (původně Musical.ly) je vlastněn čínskou společností ByteDance a v letošním únoru už dostal jednu pokutu ve výši 5,7 milionu dolarů za nelegální sběr dat dětí. Podle vyšetřování aplikace neinformovala rodiče o tom, že sbírá a používá osobní data s věkem pod 13 let (na síti nesmí být děti s věkem do 13 let bez souhlasu rodičů). Aplikace má dle odhadů 500 milionů uživatelů a jde údajně o třetí nejstahovanější aplikaci pro telefony. Elizabeth Denham tvrdí, že ICO přijde s výsledky vyšetřování na podzim.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek