reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Cardano (ADA) se stalo svou tržní hodnotou 3. největší kryptoměnou

, , aktualita
Cardano (ADA) se stalo svou tržní hodnotou 3. největší kryptoměnou
Na trhu kryptoměn je dost živo a obrovských tržních hodnot dosahují kryptoměny, které byly ještě nedávno hodně vzadu. Na třetí pozici se nyní prodralo Cardano (ADA), které předstihlo i Binance Coin a Tether.
Cardano (ADA) se stalo svou tržní hodnotou 3. největší kryptoměnou
Je to čtvrt roku, co se recesistická kryptoměna Dogecoin dostala na 4. pozici v tržní hodnotě. Nyní s hodnotou 38,5 mld. USD okupuje 7. pozici, nicméně "živo" je i u jiných kryptoměn. Nejzajímavější je to nyní u kryptoměny Cardano (ADA). Ta se v posledních měsících projevovala trochu více nezávisle na ostatních kryptoměnách, kdy neklesala a nestoupala vždy podobně jako ostatní. K jejímu nárůstu v posledních dnech přispělo i to, že bylo ohlášeno zavedení tzv. smart kontraktů, které ohlásil zakladatel kryptoměny Charles Hoskinson.
 
Cardano logo
 
Díky tomu by se tato kryptoměna založená na konceptu proof-of-stake měla přiblížit ke své konkurenci, která už podporu chytrých kontraktů zavedla. Zatímco v druhé polovině července Cardano kleslo pod 1,1 USD, za poslední týdny vzrostlo na více než 2,2 USD, tedy dvojnásobek hodnoty a jen za poslední týden si připsalo zhruba 50 %. Výsledkem je to, že se Cardano stalo tržní hodnotou 3. největší kryptoměnou. Vede Bitcoin (BTC) s 860,3 mld. USD, dále je to Ethereum (ETH) s 370,6 mld. USD a na třetí a čtvrté pozici se v posledních dnech střídá Cardano (ADA) a Binance Coin (BNB). Aktuálně vede Cardano s 67,3 mld. USD (aktuálně 2,09 USD za ADA), čtvrté je BNB s 67,2 mld. USD a první pětku pak uzavírá Tether s 63,4 mld. USD.
 


reklama
reklama
reklama