www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cascade Lake-X se už objevují, začnou na 10 jádrech

Cascade Lake-X se už objevují, začnou na 10 jádrech
, , aktualita
Už řadu dní si můžeme číst o testech nových procesorů AMD Threadripper, ovšem zhruba ve stejnou dobu se mají objevit také jejich konkurenti v podobě Intel Cascade Lake-X. A nyní na ně konečně přichází řada. 
K oblíbeným
reklama
Zrovna dnes se objevil další test procesoru, který známe jako Sharkstooth a jde s největší pravděpodobností o nový 32jádrový a 7nm Threadripper. Od nových procesorů Cascade Lake-X tolik jader rozhodně neočekáváme, ostatně možnosti 14nm modelů Intelu stále končí v příadě XCC jader na 28, ale i tak se Intel nebojí předkládat i takovýhle graf, který slibuje až cca dvojnásobný relativní výkon vzhledem ke Skylake-X. Ale ještě uvidíme, na základě čeho to Intel tvrdí. 
 
 
Cascade Lake-X budou v podstatě refresh starých HEDT procesorů, které budou určeny pro existující základní desky s čipsetem Intel X299. Začínat mají přitom na modelu s 10 jádry (10C/20T), což bude Core i9-10900X, jak informuje server VideoCardz.  
 
 
Core i9-10900X je tak už dle svého označení nástupce modelu Core i9-9900X, který s rovněž 10 jádry pracuje na taktu 3,5 až 4,4 GHz. Nový model má mít o 200 MHz vyšší základní frekvenci a pak můžeme čekat, že maximální turbo bude výrazně vyšší, a to možná i kolem 5 GHz. 
 
 
Core i9-10900X se už objevil v databází výsledků testu Geekbench, kde však zrovna moc nepřekvapil, ale žádné závěry z toho ještě dělat nebudeme. Důležité je nyní především to, že se Cascade Lake-X už ukazují v prvních testech, takže to vypadá, že (nejdříve) příští měsíc opravdu proběhne jejich souboj s 3. generací Threadripperů. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala