www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cascade Lake-X se už objevují, začnou na 10 jádrech

Cascade Lake-X se už objevují, začnou na 10 jádrech
, , aktualita
Už řadu dní si můžeme číst o testech nových procesorů AMD Threadripper, ovšem zhruba ve stejnou dobu se mají objevit také jejich konkurenti v podobě Intel Cascade Lake-X. A nyní na ně konečně přichází řada. 
K oblíbeným
reklama
Zrovna dnes se objevil další test procesoru, který známe jako Sharkstooth a jde s největší pravděpodobností o nový 32jádrový a 7nm Threadripper. Od nových procesorů Cascade Lake-X tolik jader rozhodně neočekáváme, ostatně možnosti 14nm modelů Intelu stále končí v příadě XCC jader na 28, ale i tak se Intel nebojí předkládat i takovýhle graf, který slibuje až cca dvojnásobný relativní výkon vzhledem ke Skylake-X. Ale ještě uvidíme, na základě čeho to Intel tvrdí. 
 
 
Cascade Lake-X budou v podstatě refresh starých HEDT procesorů, které budou určeny pro existující základní desky s čipsetem Intel X299. Začínat mají přitom na modelu s 10 jádry (10C/20T), což bude Core i9-10900X, jak informuje server VideoCardz.  
 
 
Core i9-10900X je tak už dle svého označení nástupce modelu Core i9-9900X, který s rovněž 10 jádry pracuje na taktu 3,5 až 4,4 GHz. Nový model má mít o 200 MHz vyšší základní frekvenci a pak můžeme čekat, že maximální turbo bude výrazně vyšší, a to možná i kolem 5 GHz. 
 
 
Core i9-10900X se už objevil v databází výsledků testu Geekbench, kde však zrovna moc nepřekvapil, ale žádné závěry z toho ještě dělat nebudeme. Důležité je nyní především to, že se Cascade Lake-X už ukazují v prvních testech, takže to vypadá, že (nejdříve) příští měsíc opravdu proběhne jejich souboj s 3. generací Threadripperů. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek