www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadripper 3000 se 32 jádry se opět ukázal v testu

Threadripper 3000 se 32 jádry se opět ukázal v testu
, , aktualita
Opět tu máme nové záznamy testu, který se evidentně týká nového procesoru AMD Ryzen Threadripper, který disponuje 32 jádry. Jde konkrétně o Geekbench 5, v němž je nový Sharkstooth mnohem výkonnější než aktuální 32jádrový model.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen Threadripper 3000 bude dle všeho znamenat velký výkonnostní skok, a to nejen kvůli tomu, že můžeme od této generace očekávat až 64 jader, ale i kvůli tomu, co v předběžných testech zatím předvádí jistý Sharkstooth vybavený stejným počtem jader jako Threadripper 2990WX, čili 32. 
 
 
Dá se tušit, že za tím vším krom očekávaného posunu ve výkonu na takt (IPC), který je velice dobře známý díky 3. generaci desktopových Ryzenů, to může být i celkové navýšení taktů a také efektivnější využití pamětí s možností osmikanálového zapojení nehledě na celkově dvojnásobnou L3 cache. Co se týče taktů, následujících výsledků dosáhl Sharkstooth pracující na 3,6 až 4,2 GHz. 
 
 
To znamená, že nový procesor má oproti Threadripperu 2990WX stejné turbo, ovšem o 600 MHz vyšší základ a je otázka, na jakém taktu jeho 32 jader v zátěži opravdu reálně pracuje. Navíc lze očekávat, že ono turbo bude ještě řádně vyladěno a konečné verze procesorů je budou mít vyšší. 
 
Máme tu jednak už známé testy v Geekbench 4, v nichž Sharkstooth ukázal, že se můžeme těšit na velice zajímavý výkon. V Geekbench 5 to potvrzuje, neboť Threadripper 2990WX v něm dokáže získat cca 1100 bodů s jedním jádrem a 13.400 bodů se všemi. Sharkstooth dokáže zaujmout především vícejádrovým výkonem s 23 tisíci body, což je opět o cca 70 procent více. 
 
Ryzen Threadripper 3000 očekáváme nejdříve v říjnu jako rodinu Castle Peak a Lisa Su její nástup potvrdila tím, když se podivila, jak se na jaře najednou začaly šířit spekulace o tom, že nová generace nepřijde. To bylo založeno na prostém faktu, Threadrippery prostě zmizely z aktualizované procesorové roadmap pro tento rok, takže CEO firmy AMD se v podstatě neměla proč divit. Poté Lisa Su prostě dodala, že další Threadrippery rozhodně přijdou. Nyní je tu ale spíše ta otázka, jak dobře zvládne firma TSMC zásobit AMD potřebnými 7nm čiplety.
 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala