www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadripper 3000 se 32 jádry se opět ukázal v testu

Threadripper 3000 se 32 jádry se opět ukázal v testu
, , aktualita
Opět tu máme nové záznamy testu, který se evidentně týká nového procesoru AMD Ryzen Threadripper, který disponuje 32 jádry. Jde konkrétně o Geekbench 5, v němž je nový Sharkstooth mnohem výkonnější než aktuální 32jádrový model.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen Threadripper 3000 bude dle všeho znamenat velký výkonnostní skok, a to nejen kvůli tomu, že můžeme od této generace očekávat až 64 jader, ale i kvůli tomu, co v předběžných testech zatím předvádí jistý Sharkstooth vybavený stejným počtem jader jako Threadripper 2990WX, čili 32. 
 
 
Dá se tušit, že za tím vším krom očekávaného posunu ve výkonu na takt (IPC), který je velice dobře známý díky 3. generaci desktopových Ryzenů, to může být i celkové navýšení taktů a také efektivnější využití pamětí s možností osmikanálového zapojení nehledě na celkově dvojnásobnou L3 cache. Co se týče taktů, následujících výsledků dosáhl Sharkstooth pracující na 3,6 až 4,2 GHz. 
 
 
To znamená, že nový procesor má oproti Threadripperu 2990WX stejné turbo, ovšem o 600 MHz vyšší základ a je otázka, na jakém taktu jeho 32 jader v zátěži opravdu reálně pracuje. Navíc lze očekávat, že ono turbo bude ještě řádně vyladěno a konečné verze procesorů je budou mít vyšší. 
 
Máme tu jednak už známé testy v Geekbench 4, v nichž Sharkstooth ukázal, že se můžeme těšit na velice zajímavý výkon. V Geekbench 5 to potvrzuje, neboť Threadripper 2990WX v něm dokáže získat cca 1100 bodů s jedním jádrem a 13.400 bodů se všemi. Sharkstooth dokáže zaujmout především vícejádrovým výkonem s 23 tisíci body, což je opět o cca 70 procent více. 
 
Ryzen Threadripper 3000 očekáváme nejdříve v říjnu jako rodinu Castle Peak a Lisa Su její nástup potvrdila tím, když se podivila, jak se na jaře najednou začaly šířit spekulace o tom, že nová generace nepřijde. To bylo založeno na prostém faktu, Threadrippery prostě zmizely z aktualizované procesorové roadmap pro tento rok, takže CEO firmy AMD se v podstatě neměla proč divit. Poté Lisa Su prostě dodala, že další Threadrippery rozhodně přijdou. Nyní je tu ale spíše ta otázka, jak dobře zvládne firma TSMC zásobit AMD potřebnými 7nm čiplety.
 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek