www.svethardware.cz
>
>
>
>

CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím

CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím
, , aktualita
Robert Swan, který oficiálně vede společnost Intel od začátku tohoto roku, se ukázal na Brainstorm Tech Conference v Aspenu a promluvil tam i o problémech s vývojem 10nm technologie. 
K oblíbeným
reklama
Robert Swan nahradil dřívějšího šéfa Intelu Briana Krzanicha loni, a to nejdříve jako prozatimní výkonný ředitel, ovšem na začátku tohoto roku byla jeho pozice potvrzena a Swan se stal oficiálně novým CEO. Pokud nyní mluví o problémech vývoje 10nm technologie, může při tom být sám uvolněný, protože do Intelu přišel až v roce 2016, kdy se stal finančním ředitelem a pak zhruba před rokem nahradil Krzanicha a to už nebylo na problémy s 10nm procesem jen zaděláno, už bylo rovnou upečeno. 
 
 
Robert Swan se tak dočkal i otázky, jak je možné, že dle původní a nyní již dávno neplatící strategie tick-tock jsou 10nm procesory Intelu už pět let zpožděny. Na tu celkem otevřeně odpověděl, že Intel se vědomě pustil do riskantního podniku, když chtěl skočit na 10nm proces, jenž by oproti předchozímu nabídl mimo jiné 2,7násobnou hustotu tranzistorů. To ale nevyšlo a nyní lze celou věc hodnotit tak, že vedení firmy mělo příliš velké ambice a bylo příliš ctižádostivé a to se nevyplatilo. 
 
Vývoj nových výrobních technologií se stává čím dál složitější a v této atmosféře se Intel pokusil dle Swana postupovat ještě agresivněji než obvykle. Takže nakonec mu to trvalo déle, než se čekalo. Projev Swana ohledně výrobního procesu můžete v následujícím videu vidět po čase 17:30. Interview ovšem začíná v čase 14:30. 
 
 
Robert Swan tak v podstatě říká, že 10nm proces je tu, ovšem k tomu by se dalo leccos dodat. Samotný fakt, že Intel přinese ještě alespoň jednu generaci desktopových a nejspíše i serverových procesů vyrobených dosavadním procesem, která by měla v případě desktopů dorazit až v příštím roce, to jednoznačně ukazuje na to, že 10nm proces stále není připraven pro výrobu procesorů, jež by byly lepší než dnešní 14nm. 
 
Mluví se zde především o taktech a o tom, že 14nm proces je už tak vyladěn, že mu z tohoto hlediska první verze 10nm procesu nemůže konkurovat. To můžeme vidět jen jako spekulace, ale jisté je to, že 10nm mobilní procesory přijdou co nevidět, zatímco jejich desktopové a serverové verze jsou v nedohlednu. 
 
Intel také moc nemluví o budoucích procesech. My víme, že by už nějakou dobu měl vyvíjet 7nm, který možná bude použit pro výrobu příštích výkonných procesorů, čímž by se 10nm proces přeskočil. To je ale opět jen spekulace, nicméně společnosti jako Samsung a TSMC se o své plány zcela běžně dělí s veřejností a my můžeme vidět výhled na 5nm, 3nm a dokonce už i 2nm proces. Až na reálný 5nm proces je to spíše jen výhled do budoucnosti, ovšem je pravda, že zmíněným společnostem jejich plány v poslední době vycházejí a to se o Intelu nedá říci. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů