www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

CEO NVIDIE: kupovat si v roce 2019 GPU bez ray tracingu je šílené

CEO NVIDIE: kupovat si v roce 2019 GPU bez ray tracingu je šílené
, , aktualita
Co jiného by ostatně měl říkat Jensen Huang, šéf společnosti NVIDIA, když dobře ví, že GeForce RTX jsou dnes jediné karty, které obsahují ve svém hardwaru podporu pro ray tracing. Má to ale také čím podpořit?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA se mohla nedávno pochlubit slušnými finančními výsledky, které překonaly očekávání analytiků a nyní je firma opět na kurzu k dosažení čtvrtletních tržeb kolem 3 miliard dolarů. Otázky a odpovědi po ohlášení finančních výsledků pak přinesly i vyjádření Jensena Huanga, dle nějž je šílené si dnes kupovat novou herní grafiku, která nemá hardwarovou podporu RTX.
 
 
Je naprosto jasné, že Huang musí takový postoj veřejně zastávat, protože kdyby ne, znamenalo by to, že dle něj není podpora ray tracingu tak důležitá a zákazníci by se mohli začít ptát, proč nezanedbatelné místo v čipech zabírají jádra RT a potažmo Tensor, když by se to vše mohlo vyměnit za další CUDA jádra. 
 
Dá se také říci, že GeForce RTX už konečně přinášejí NVIDII slušné tržby, ostatně herní sektor šel nahoru mezikvartálně o 27 procent a na trhu v USA to znamenalo zvýšení tržeb z 1,055 na 1,313 miliardy dolarů. Nicméně za tím stojí také nové GeForce GTX, které sice patří do generace Turing, ale nepodporují ray tracing a ani DLSS. 
 
Jensen Huang mluví o tom, že hráči si běžně pořizují novou grafickou kartu na příští dva až čtyři roky, takže pokud by měla postrádat podporu ray tracingu, bylo by to velice špatné. Podpora ray tracingu se rozjíždí a zvláště GeForce RTX SUPER mají mít dle šéfa NVIDIE velice silnou pozici na trhu, což bude platit po celý příští rok. 
 
 
Z tohoto vyjádření by se také dalo určit, že NVIDIA si žádné nové herní GPU pro příští rok nechystá, ale to nelze tvrdit s jistotou. Huang samozřejmě neřekne nic, dle čeho by se dalo určit byť jen přibližné datum nástupu příští generace, takže prostě mohl jen mlžit. 
 
Se šéfem NVIDIE se dá souhlasit v tom, že díky rozšiřující se podpoře ray tracingu bude výhoda karet GeForce RTX časem stále podstatnější. Ovšem na druhou stranu je tu ten prostý fakt, že ray tracing v dnešní podobě zdaleka neimponuje každému. Hráči stále chtějí primárně výkon a co nejkratší odezvu, přičemž výhod ray tracingu si v zápalu hry ani nemusí všimnout, nebo jim bude prostě jedno, že mohou v kaluži vidět odraz tanku mimo scénu nebo že zpracován stínů je realističtější. Jistě si ale mohou všimnout poklesu výkonu, který s RTX ON přichází. 
 
Ostatně uvidíme i na prodejích nových Radeonů Navi, nakolik budou zákazníci terminologií Jensena Huanga šílení a ostatně v případě AMD by hardwarová podpora ray tracingu měla přijít už v příští generaci RDNA, ale zatím nevíme vůbec nic o tom, v jaké to bude podobě. A konečně, NVIDIA samá má na trhu tři nové karty, které ray tracing nepodporují, a to jednoduše proto, že by na něj neměly dost výkonu. Takové modely prostě musely přijít, aby NVIDIA měla co nabídnout v low-endu mezi grafickými kartami, což jen ukazuje, že ray tracing ještě nějakou dobu nebude masová a samozřejmá záležitost, aby koupě karty bez jeho podpory byla už nesmyslnou volbou. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek