Chrome 64 přinesl HDR, tvrdší blokování pop-up oken a řeší i Spectre

Chrome 64 přinesl HDR, tvrdší blokování pop-up oken a řeší i Spectre
, , aktualita
Na konci minulého roku jsme se podívali na novinky, které nabízela betaverze prohlížeče Google Chrome 64. Ta je nyní k dispozici už v ostré podobě, která přinesla podporu HDR a také se zaměřila na pop-up okna a Spectre. 
K oblíbeným
reklama
Google Chrome 64 v betaverzi byl k dispozici už v prosinci a jak vývojáři už dříve předeslali, zaměřili se v jejím případě na otravné prvky, které můžeme najít na dnešních webových stránkách. Patří mezi ně třeba automaticky se přehrávající videa, v jejich případě se alespoň ztiší zvuk. Postupem času bude Google vůči otravným reklamním praktikám či snaze podsouvat obsah ještě tvrdší a už hotová verze Chrome 64 bude tvrdší vůči vyskakovacím (pop-up) oknům. 
 
 
Je tu samozřejmě tuna dalších novinek, jako jsou bezpečnostní aktualizace a opravy chyb. Vedle toho ale stojí za zmínku také podpora videa v High Dynamic Range (HDR), k čemuž samozřejmě budeme potřebovat také příslušný hardware a především pak kvalitní monitor, ale také systém Windows 10 v nejnovější verzi Fall Creators Update (1709). Pak si budeme moci užít živějších barev a rozšířeného kontrastu poskytnutého HDR materiálem. A ten taky bude třeba někde sehnat, ale i YouTube už je ho plný. 
 
Co se týče blokování vyskakovacích oken, to se nyní zaměřilo na "odkazy na stránky třetích stran, které jsou zamaskovány jako tlačítka pro přehrání média či jiná". A pak tu jsou také průhledné vrstvy zachytávající každý klik a také otevírající nové taby nebo okna. Google si také bude zaznamenávat, které stránky využívají podobné triky a více se na ně zaměří. Tento přístup bude fungovat také v případě stránek používajících automatické přehrávání videí, jejichž taby budou preventivně ztišeny. 
 
A nakonec nás má Chrome 64 chránit proti již dobře známému exploitu Spectre a další ochranu zajistí funkce Site Isolation, která tak striktně oddělí jednotlivé otevřené stránky, což však může způsobit 10 až 20procentní nárůst potřeby operační paměti. 
 
 
Zdroj: Google


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek