www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?

Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
, , aktualita
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
K oblíbeným
reklama
Je třeba poznamenat, že Intel má novou ředitelku marketingu, jíž se nedávno stala Karen Walker. Ta přišla ze stejné pozice ve firmě CISCO a možná že právě ona dostala za úkol pod vedením ředitelky divize Sales, Marketing and Communications Group vytvořit novou cenovou strategii. 
 
 
Zlevňování procesorů Intel ale už samozřejmě není jen na úrovni fám, však nové HEDT procesory Cascade Lake (Core i9 i Xeon W), které nedávno nastoupily na trh, se na něm nabízejí za mnohem nižší ceny než předchozí modely. Opravdu bychom tak očekávali, že Intel se nezastaví před dalším zlevňováním, které bude čekat i další procesory. Jde však o to, zda nejnovější zprávy, o nichž nyní budeme mluvit, nejsou založeny pouze na této úvaze a podvržených materiálech. 
 
Dle AdoredTV by měl Intel tratit přibližně 3 miliardy dolarů v rámci své nové cenové strategie, která má pomoci zastavit nástup společnosti AMD. Podpořit to má následující obrázek z jisté prezentace, který ukazuje, že Intel chce na svou věc vydat desetkrát více prostředků v porovnání s čistým příjmem AMD za poslední rok. 
 
 
Suma tří miliard dolarů tak má představovat prostředky, které je Intel ochoten vydat v cenovém boji proti konkurenci pouze v tomto roce, aby se dostal na úroveň její nabídky. Má jít ale nejen o snížení oficiálních cen, ale také pobídky ve formě slev a zde už je třeba zpozornět, neboť se dostáváme blízko k tématu nelegálních praktik, které Intel proti AMD použil už dříve a zaplatil za ně pokutu 1,4 miliardy dolarů. Budeme ale věřit, že Intel se zachová čestně, však i sama schopnost vynaložit 3 miliardy dolarů v cenovém souboji je možnost, na kterou AMD může jen smutně koukat. A to vše pochopitelně za předpokladu, že Intel se k něčemu takovému vůbec odhodlal. 
 
Pak ovšem vyvstává otázka, kam si může dovolit jít samotné AMD v případě, že by se jeho vlastní produkty dostaly kvůli slevám Intelu do nevýhodného postavení. Nově jde především o 7nm produkty založené na 7nm čipletech a 14nm I/O čipech a my zatím nemáme žádnou představu o tom, jak jejich nástup ovlivnil celkové marže firmy AMD. Finanční výsledky za třetí kvartál budou zveřejněny až příští týden, takže zatím bychom mohli jen hádat. 
 
Pokud budeme předpokládat, že ony tři miliardy vyhrazené na slevy platí, pak se můžeme ptát, kdy se to projeví na trhu. Co víme, tak Intel zatím zlevnil jen dvě nové řady procesorů pro HEDT a pracovní stanice a vzhledem k tomu bychom očekávali, že existující řady procesorů takové slevy nečekají a přijdou vždy až společně s novými produkty a ty v případě mobilních a desktopových CPU Intel letos už nečekáme. Ale uvidíme, ostatně před námi je z hlediska prodejů nejsilnější sezóna roku, kterou by asi Intel nechtěl jen tak ignorovat a onen uniklý snímek z prezentace ukazuje na možnost, že Intel chystá nějaké překvapivé oznámení. Možná se brzy ozve ještě jiný, věrohodnější zdroj informací. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tim Cook, CEO společnosti Apple, se stal miliardářem Tim Cook, CEO společnosti Apple, se stal miliardářem
Tim Cook, nynější CEO společnosti Apple, těží z rostoucích cen akcií firmy. Pokud se započítá hodnota jím vlastněných akcií a dalších kompenzací, jeho jmění by nyní mělo přesahovat hodnotu jedné miliardy USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede? NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede?
Zrovna dnes jsem v aktualitě o chystaných GeForce zmínil, že NVIDIA jistě začne na sociálních sítích s marketingovým vábením a budováním pozornosti ještě před tím, než představí nové GeForce. A právě to přichází. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři
Hlavní stupeň rakety Space Launch System (SLS) chystaný pro misi Artemis I právě prochází testy souhrnně zvanými Green Run. Tato osmidílná série je už z poloviny splněna, takže zbývají ještě čtyři testy, jaké? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo
Společnost Apple je každou chvíli někým žalována, ale nejinak je tomu i naopak. Nyní je v soudním sporu s aplikací Prepear, která má v logu zjednodušenou hrušku. Apple si stěžuje, že je toto logo příliš podobné tomu jeho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude? Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude?
Dosud jsme měli jen nejasnou představu o tom, že by vedle výkonné Anacondy měla v rámci 
Xbox Series X dorazit také výrazně slabší verze známá jako Lockhart. Ostatně to podporovalo i ono slovo Series a nyní je tu nejlepší důkaz o této verzi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek