www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?

Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
, , aktualita
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
K oblíbeným
reklama
Je třeba poznamenat, že Intel má novou ředitelku marketingu, jíž se nedávno stala Karen Walker. Ta přišla ze stejné pozice ve firmě CISCO a možná že právě ona dostala za úkol pod vedením ředitelky divize Sales, Marketing and Communications Group vytvořit novou cenovou strategii. 
 
 
Zlevňování procesorů Intel ale už samozřejmě není jen na úrovni fám, však nové HEDT procesory Cascade Lake (Core i9 i Xeon W), které nedávno nastoupily na trh, se na něm nabízejí za mnohem nižší ceny než předchozí modely. Opravdu bychom tak očekávali, že Intel se nezastaví před dalším zlevňováním, které bude čekat i další procesory. Jde však o to, zda nejnovější zprávy, o nichž nyní budeme mluvit, nejsou založeny pouze na této úvaze a podvržených materiálech. 
 
Dle AdoredTV by měl Intel tratit přibližně 3 miliardy dolarů v rámci své nové cenové strategie, která má pomoci zastavit nástup společnosti AMD. Podpořit to má následující obrázek z jisté prezentace, který ukazuje, že Intel chce na svou věc vydat desetkrát více prostředků v porovnání s čistým příjmem AMD za poslední rok. 
 
 
Suma tří miliard dolarů tak má představovat prostředky, které je Intel ochoten vydat v cenovém boji proti konkurenci pouze v tomto roce, aby se dostal na úroveň její nabídky. Má jít ale nejen o snížení oficiálních cen, ale také pobídky ve formě slev a zde už je třeba zpozornět, neboť se dostáváme blízko k tématu nelegálních praktik, které Intel proti AMD použil už dříve a zaplatil za ně pokutu 1,4 miliardy dolarů. Budeme ale věřit, že Intel se zachová čestně, však i sama schopnost vynaložit 3 miliardy dolarů v cenovém souboji je možnost, na kterou AMD může jen smutně koukat. A to vše pochopitelně za předpokladu, že Intel se k něčemu takovému vůbec odhodlal. 
 
Pak ovšem vyvstává otázka, kam si může dovolit jít samotné AMD v případě, že by se jeho vlastní produkty dostaly kvůli slevám Intelu do nevýhodného postavení. Nově jde především o 7nm produkty založené na 7nm čipletech a 14nm I/O čipech a my zatím nemáme žádnou představu o tom, jak jejich nástup ovlivnil celkové marže firmy AMD. Finanční výsledky za třetí kvartál budou zveřejněny až příští týden, takže zatím bychom mohli jen hádat. 
 
Pokud budeme předpokládat, že ony tři miliardy vyhrazené na slevy platí, pak se můžeme ptát, kdy se to projeví na trhu. Co víme, tak Intel zatím zlevnil jen dvě nové řady procesorů pro HEDT a pracovní stanice a vzhledem k tomu bychom očekávali, že existující řady procesorů takové slevy nečekají a přijdou vždy až společně s novými produkty a ty v případě mobilních a desktopových CPU Intel letos už nečekáme. Ale uvidíme, ostatně před námi je z hlediska prodejů nejsilnější sezóna roku, kterou by asi Intel nechtěl jen tak ignorovat a onen uniklý snímek z prezentace ukazuje na možnost, že Intel chystá nějaké překvapivé oznámení. Možná se brzy ozve ještě jiný, věrohodnější zdroj informací. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA
Na CES 2020 startující na začátku příštího roku by společnost AMD měla představit druhou generaci architektury RDNA, a tedy i nová silná GPU Navi. To ale pochopitelně neznamená, že ta nedlouho poté dorazí na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP prozrazuje přicházející Radeon RX 5300 XT HP prozrazuje přicházející Radeon RX 5300 XT
Nyní už je jasné, že AMD začalo dodávat grafiky s čipy Navi 14, a to konkrétně Radeon RX 5500, přednostně společnosti Apple do jejích nových počítačů. Nyní nám ale půjde o grafiky RX 5300 XT, které jsou o stupeň slabší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek