www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel představuje osm Xeonů W-2200 "Cascade Lake", i ty prudce zlevnil

Intel představuje osm Xeonů W-2200 "Cascade Lake", i ty prudce zlevnil
, , aktualita
Očekávali jsme, že Intel toto pondělí představí nové Cascade Lake v podobě HEDT procesorů Core, ovšem namísto toho jsme se zatím dočkali nových procesorů Xeon W-2200. Rozdíl mezi nimi je však jen malý. 
K oblíbeným
reklama
Specifikace procesorů Xeon W-2100 a HEDT procesorů Core i9 10. generace jsou ostatně velice podobné. V obou případech jde o generaci Cascade Lake určenou pro desky s paticí LGA 2066, nicméně nové Xeony vyžadují desky s čipsetem C422, zatímco Core i9 jsou určeny pro X299. My jsme ale mohli být zvědaví především na to, jak to bude s cenami. 
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Nové Xeony W-2200 jsou tu jako nástupci série W-2100 Skylake-X a my dobře víme, že jejich cena v případě modelu Xeon W-2195 (18C/36T, 2,3 - 4,3 GHz) končila na $2553 USD. Zbrusu nový Xeon W-2295 (18C/36T, 3 - 4,8 GHz) dostal cenovku 1333 USD, takže i zde jsme se dočkali prudkého mezigeneračního zlevnění. To ale neplatí pro všechny modely dané řady, neboť takový Xeon W-2223 oproti svému předchůdci nezlevnil ani o dolar. Takže čím výkonnější procesor, tím větší pokles cen od žádného až po téměř polovinu. 
 
Řada Xeon W-2200 jinak nic překvapivého nenabízí. Máme tu stále dle očekávání maximálně 18jádrové procesory, což prostě vychází z omezení HCC jader. Více, až 28 jader mohou už nabídnout jen XCC procesory Xeon W-32xx, ale ty už jsou určeny pro patici LGA 3467, takže jde o zcela jinou platformu. 
 
 
Máme tu jednak vyšší takty podpořené i technologií Turbo Boost 3.0 a stejně jako v případě nových HEDT Core i9 nám i zde Intel nabízí vyšší strop pro kapacitu operační paměti. Jde o dvojnásobek oproti Xeon W-2100, čili rovný 1 TB RAM. K tomu pak přihazuje samozřejmosti jako podporu Optane SSD a Thunderbolt 3 nebo technologie Deep Learning Boost, vPro a vROC. Dozvíme se také o nedávno představeném ethernetovém kontroleru i225, který má už jako standard nabídnout 2,5Gb/s Ethernet. To se přitom prý nebude týkat jen těchto výkonných a drahých platforem, ale i budoucí desktopové s procesory Comet Lake-S. Uvidíme. 
 
Intel tak opět ukazuje, že řeči o vyšší agresivitě na trhu proti obrozenému AMD nebyly jen plané, však dnes jsme se dozvěděli také o poklesu cen desktopových procesorů Core F a KF, což ale doufejme bude jen začátek. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře