Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací

12.9.2019, Jan Vítek, aktualita
Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací
Umělá inteligence Shodan nám zatopí nejen v přepracovaném System Shocku 1 a 2. Vedle nich se chystá i zbrusu nový třetí díl, který je aktuálně v pre-alfa fázi vývoje, ale už se můžeme podívat na video. 
Mladším hráčům bude série System Shock těžko něco říkat, však první díl se objevil v roce 1994 a o pět let později přišel druhý, po němž už nenásledovalo zhola nic. My se ale můžeme těšit na předělávku jak prvního System Shocku, tak System Shocku 2. Nyní přichází další dobrá zpráva, i když jak se to vezme.
 
 
Kdybychom měli tituly System Shock přirovnat k něčemu modernímu, pak by se asi jako nejvhodnější hra jevila Prey, neboť v ní se také pohybujeme v úzkých koridorech lodi/stanice ve vesmíru, a to v podstatě sami až na mrtvoly a roztodivné nepřátele, takže úkolem je především to celé přežít. Jen v tomto případě nebude hlavním protivníkem mimozemská entita, ale umělá inteligence Shodan, která však také ovládá okolní prostředí a háže nám klacky pod nohy. Tedy házela by, kdyby měla ruce. A klacky.
 
 
Práva na celou franšízu získalo studio OtherSide Entertainment, které už uvolnilo video z pre-alfa fáze vývoje, což je na něm vidět. Zatím to vypadá tak, že z hlediska tématu a provedení se nic zásadního nezmění. Asi ovšem přibude graficky zobrazené násilí, mutanti, mrtvoly, nepodařené lidské experimenty a kdo ví co ještě a my můžeme jen doufat, že se tohoto tématu autoři chytí poctivě a nepřijdou jen s jakousi doomovskou střílečkou, která bude hlavně o krvi a plandajících páteřích. 
 
Tyto obavy mají svůj reálný základ, neboť OtherSide Entertainment toho dosud moc nepřinesli. Mají za sebou dvě hry a ta nejnovější v podobě Underworld Ascendant byla obecně kritizována za svůj nedokončený stav, chyby, nudu a zkrátka její hodnocení nebylo dobré, a to jak od hráčů, tak recenzentů. Mohli bychom si myslet, že OtherSide se budou více snažit, když mají nyní před sebou pokračování slavné série, jenomže je třeba uvést, že výše zmíněná hra měla navazovat na sérii ještě mnohem slavnější - Ultima Underworld. Snad se Paul Neurath, který OtherSide Entertainment založil, nyní vzchopí, ostatně jako spoluzakladatel Looking Glass Studios má jistě zkušeností dost a díky této informaci je také jasné, kde OtherSide vzali práva na Ultimu i System Shock.