www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací
, , aktualita
Umělá inteligence Shodan nám zatopí nejen v přepracovaném System Shocku 1 a 2. Vedle nich se chystá i zbrusu nový třetí díl, který je aktuálně v pre-alfa fázi vývoje, ale už se můžeme podívat na video. 
K oblíbeným
reklama
Mladším hráčům bude série System Shock těžko něco říkat, však první díl se objevil v roce 1994 a o pět let později přišel druhý, po němž už nenásledovalo zhola nic. My se ale můžeme těšit na předělávku jak prvního System Shocku, tak System Shocku 2. Nyní přichází další dobrá zpráva, i když jak se to vezme.
 
 
Kdybychom měli tituly System Shock přirovnat k něčemu modernímu, pak by se asi jako nejvhodnější hra jevila Prey, neboť v ní se také pohybujeme v úzkých koridorech lodi/stanice ve vesmíru, a to v podstatě sami až na mrtvoly a roztodivné nepřátele, takže úkolem je především to celé přežít. Jen v tomto případě nebude hlavním protivníkem mimozemská entita, ale umělá inteligence Shodan, která však také ovládá okolní prostředí a háže nám klacky pod nohy. Tedy házela by, kdyby měla ruce. A klacky.
 
 
Práva na celou franšízu získalo studio OtherSide Entertainment, které už uvolnilo video z pre-alfa fáze vývoje, což je na něm vidět. Zatím to vypadá tak, že z hlediska tématu a provedení se nic zásadního nezmění. Asi ovšem přibude graficky zobrazené násilí, mutanti, mrtvoly, nepodařené lidské experimenty a kdo ví co ještě a my můžeme jen doufat, že se tohoto tématu autoři chytí poctivě a nepřijdou jen s jakousi doomovskou střílečkou, která bude hlavně o krvi a plandajících páteřích. 
 
Tyto obavy mají svůj reálný základ, neboť OtherSide Entertainment toho dosud moc nepřinesli. Mají za sebou dvě hry a ta nejnovější v podobě Underworld Ascendant byla obecně kritizována za svůj nedokončený stav, chyby, nudu a zkrátka její hodnocení nebylo dobré, a to jak od hráčů, tak recenzentů. Mohli bychom si myslet, že OtherSide se budou více snažit, když mají nyní před sebou pokračování slavné série, jenomže je třeba uvést, že výše zmíněná hra měla navazovat na sérii ještě mnohem slavnější - Ultima Underworld. Snad se Paul Neurath, který OtherSide Entertainment založil, nyní vzchopí, ostatně jako spoluzakladatel Looking Glass Studios má jistě zkušeností dost a díky této informaci je také jasné, kde OtherSide vzali práva na Ultimu i System Shock. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů