www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací
, , aktualita
Umělá inteligence Shodan nám zatopí nejen v přepracovaném System Shocku 1 a 2. Vedle nich se chystá i zbrusu nový třetí díl, který je aktuálně v pre-alfa fázi vývoje, ale už se můžeme podívat na video. 
K oblíbeným
reklama
Mladším hráčům bude série System Shock těžko něco říkat, však první díl se objevil v roce 1994 a o pět let později přišel druhý, po němž už nenásledovalo zhola nic. My se ale můžeme těšit na předělávku jak prvního System Shocku, tak System Shocku 2. Nyní přichází další dobrá zpráva, i když jak se to vezme.
 
 
Kdybychom měli tituly System Shock přirovnat k něčemu modernímu, pak by se asi jako nejvhodnější hra jevila Prey, neboť v ní se také pohybujeme v úzkých koridorech lodi/stanice ve vesmíru, a to v podstatě sami až na mrtvoly a roztodivné nepřátele, takže úkolem je především to celé přežít. Jen v tomto případě nebude hlavním protivníkem mimozemská entita, ale umělá inteligence Shodan, která však také ovládá okolní prostředí a háže nám klacky pod nohy. Tedy házela by, kdyby měla ruce. A klacky.
 
 
Práva na celou franšízu získalo studio OtherSide Entertainment, které už uvolnilo video z pre-alfa fáze vývoje, což je na něm vidět. Zatím to vypadá tak, že z hlediska tématu a provedení se nic zásadního nezmění. Asi ovšem přibude graficky zobrazené násilí, mutanti, mrtvoly, nepodařené lidské experimenty a kdo ví co ještě a my můžeme jen doufat, že se tohoto tématu autoři chytí poctivě a nepřijdou jen s jakousi doomovskou střílečkou, která bude hlavně o krvi a plandajících páteřích. 
 
Tyto obavy mají svůj reálný základ, neboť OtherSide Entertainment toho dosud moc nepřinesli. Mají za sebou dvě hry a ta nejnovější v podobě Underworld Ascendant byla obecně kritizována za svůj nedokončený stav, chyby, nudu a zkrátka její hodnocení nebylo dobré, a to jak od hráčů, tak recenzentů. Mohli bychom si myslet, že OtherSide se budou více snažit, když mají nyní před sebou pokračování slavné série, jenomže je třeba uvést, že výše zmíněná hra měla navazovat na sérii ještě mnohem slavnější - Ultima Underworld. Snad se Paul Neurath, který OtherSide Entertainment založil, nyní vzchopí, ostatně jako spoluzakladatel Looking Glass Studios má jistě zkušeností dost a díky této informaci je také jasné, kde OtherSide vzali práva na Ultimu i System Shock. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou? Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.) Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 13.1. do 19.1. naše Týdenní šance se značkou Chieftronic, v které jste mohli vyhrát 550W zdroj Chieftronic PowerPlay. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes, soutěž, Karel Polívka
MSI vysvětluje, proč většina jeho RX 5600 XT nedostala 14Gb/s paměti MSI vysvětluje, proč většina jeho RX 5600 XT nedostala 14Gb/s paměti
AMD svou reakcí na zlevnění karty GeForce RX 2060 dokázalo, že jeho Radeony RX 5600 XT mají výkonnostní rezervy. Nicméně tato náhlá reakce evidentně překvapila i výrobce karet a v důsledku toho přišel zmatek. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář