www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací
, , aktualita
Umělá inteligence Shodan nám zatopí nejen v přepracovaném System Shocku 1 a 2. Vedle nich se chystá i zbrusu nový třetí díl, který je aktuálně v pre-alfa fázi vývoje, ale už se můžeme podívat na video. 
K oblíbeným
reklama
Mladším hráčům bude série System Shock těžko něco říkat, však první díl se objevil v roce 1994 a o pět let později přišel druhý, po němž už nenásledovalo zhola nic. My se ale můžeme těšit na předělávku jak prvního System Shocku, tak System Shocku 2. Nyní přichází další dobrá zpráva, i když jak se to vezme.
 
 
Kdybychom měli tituly System Shock přirovnat k něčemu modernímu, pak by se asi jako nejvhodnější hra jevila Prey, neboť v ní se také pohybujeme v úzkých koridorech lodi/stanice ve vesmíru, a to v podstatě sami až na mrtvoly a roztodivné nepřátele, takže úkolem je především to celé přežít. Jen v tomto případě nebude hlavním protivníkem mimozemská entita, ale umělá inteligence Shodan, která však také ovládá okolní prostředí a háže nám klacky pod nohy. Tedy házela by, kdyby měla ruce. A klacky.
 
 
Práva na celou franšízu získalo studio OtherSide Entertainment, které už uvolnilo video z pre-alfa fáze vývoje, což je na něm vidět. Zatím to vypadá tak, že z hlediska tématu a provedení se nic zásadního nezmění. Asi ovšem přibude graficky zobrazené násilí, mutanti, mrtvoly, nepodařené lidské experimenty a kdo ví co ještě a my můžeme jen doufat, že se tohoto tématu autoři chytí poctivě a nepřijdou jen s jakousi doomovskou střílečkou, která bude hlavně o krvi a plandajících páteřích. 
 
Tyto obavy mají svůj reálný základ, neboť OtherSide Entertainment toho dosud moc nepřinesli. Mají za sebou dvě hry a ta nejnovější v podobě Underworld Ascendant byla obecně kritizována za svůj nedokončený stav, chyby, nudu a zkrátka její hodnocení nebylo dobré, a to jak od hráčů, tak recenzentů. Mohli bychom si myslet, že OtherSide se budou více snažit, když mají nyní před sebou pokračování slavné série, jenomže je třeba uvést, že výše zmíněná hra měla navazovat na sérii ještě mnohem slavnější - Ultima Underworld. Snad se Paul Neurath, který OtherSide Entertainment založil, nyní vzchopí, ostatně jako spoluzakladatel Looking Glass Studios má jistě zkušeností dost a díky této informaci je také jasné, kde OtherSide vzali práva na Ultimu i System Shock. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty? AMD Radeon RX 5500 XT a specifikace, jaké jsou takty?
Už včera se začaly objevovat karty AMD Radeon RX 5500 XT a my jsme se dozvěděli, že ty opravdu budou vybaveny GPU se 1408 Stream procesory a ne s plnými 1536 jednotkami. Nyní se ale můžeme podívat i na takty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář