www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací

Chystá se System Shock 3, Shodan se vrací
, , aktualita
Umělá inteligence Shodan nám zatopí nejen v přepracovaném System Shocku 1 a 2. Vedle nich se chystá i zbrusu nový třetí díl, který je aktuálně v pre-alfa fázi vývoje, ale už se můžeme podívat na video. 
K oblíbeným
reklama
Mladším hráčům bude série System Shock těžko něco říkat, však první díl se objevil v roce 1994 a o pět let později přišel druhý, po němž už nenásledovalo zhola nic. My se ale můžeme těšit na předělávku jak prvního System Shocku, tak System Shocku 2. Nyní přichází další dobrá zpráva, i když jak se to vezme.
 
 
Kdybychom měli tituly System Shock přirovnat k něčemu modernímu, pak by se asi jako nejvhodnější hra jevila Prey, neboť v ní se také pohybujeme v úzkých koridorech lodi/stanice ve vesmíru, a to v podstatě sami až na mrtvoly a roztodivné nepřátele, takže úkolem je především to celé přežít. Jen v tomto případě nebude hlavním protivníkem mimozemská entita, ale umělá inteligence Shodan, která však také ovládá okolní prostředí a háže nám klacky pod nohy. Tedy házela by, kdyby měla ruce. A klacky.
 
 
Práva na celou franšízu získalo studio OtherSide Entertainment, které už uvolnilo video z pre-alfa fáze vývoje, což je na něm vidět. Zatím to vypadá tak, že z hlediska tématu a provedení se nic zásadního nezmění. Asi ovšem přibude graficky zobrazené násilí, mutanti, mrtvoly, nepodařené lidské experimenty a kdo ví co ještě a my můžeme jen doufat, že se tohoto tématu autoři chytí poctivě a nepřijdou jen s jakousi doomovskou střílečkou, která bude hlavně o krvi a plandajících páteřích. 
 
Tyto obavy mají svůj reálný základ, neboť OtherSide Entertainment toho dosud moc nepřinesli. Mají za sebou dvě hry a ta nejnovější v podobě Underworld Ascendant byla obecně kritizována za svůj nedokončený stav, chyby, nudu a zkrátka její hodnocení nebylo dobré, a to jak od hráčů, tak recenzentů. Mohli bychom si myslet, že OtherSide se budou více snažit, když mají nyní před sebou pokračování slavné série, jenomže je třeba uvést, že výše zmíněná hra měla navazovat na sérii ještě mnohem slavnější - Ultima Underworld. Snad se Paul Neurath, který OtherSide Entertainment založil, nyní vzchopí, ostatně jako spoluzakladatel Looking Glass Studios má jistě zkušeností dost a díky této informaci je také jasné, kde OtherSide vzali práva na Ultimu i System Shock. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek