www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá se USB4 založené na rozhraní Thunderbolt 3

Chystá se USB4 založené na rozhraní Thunderbolt 3
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli o specifikacích USB 3.2 a nyní tu máme USB4, které bude představovat další navýšení propustnosti, a to právě nad rámec USB 3.2. Propustnost se zde vyrovná rozhraní Thunderbolt 3. 
K oblíbeným
reklama
USB4 je tak další nový standard, s nímž bychom se měli v dohledné době setkat. Tím druhým je USB 3.2 Gen 2x2 a jak jsme se dozvěděli, dnešní USB 3.1 Gen 1 a Gen 2 povýší na USB 3.2 Gen 1 a Gen 2, ale to se týká pouze označení. USB 3.2 Gen 2x2 využije dvě 10 Gb/s linky, které spojí v jedno rozhraní s celkovou propustností 20 Gb/s. 
 
 
USB4 už bude založeno na rozhraní Thunderbolt 3, a tak není divu, že stejně jako to nabídne propustnost 40 Gb/s a stejně tak není překvapivé, že USB4 představila společnost Intel, která stojí také za Thunderboltem. 
 
Intel tak v podstatě nabízí otevřené licencování své technologie Thunderbolt 3, takže ostatní společnosti ji mohou využít zcela bez poplatků a organizace USB-IF ji může integrovat do nově vytvořeného rozhraní USB4. A ano, píše se to USB4 bez mezery. 
 
 
 
USB Interface Group uvádí, že USB4 bude představovat zásadní změny specifikací rozhraní USB a umožní dynamicky sdílet jednu jedinou datovou linku mezi různými koncovými zařízeními. 
 
Ve své podstatě ale bude USB4 prostě jinak pojmenovaný Thunderbolt 3, který tak bude schopen pracovat s různými zařízeními, která jsou na trhu a těch je již přes 450. Může jít o externí grafické karty, síťové karty, dokovací stanice, úložná zařízení, atd. Specifikace USB4 však zatím ještě nejsou dokončeny, takže si na toho rozhraní ještě počkáme. 
 
Intel sám také plánuje integrovat rozhraní Thunderbolt 3 do svých 10nm procesorů Ice Lake, které představí letos. Lze tak očekávat, že jeho popularita vzroste, ať už půjde o původní Thunderbolt 3 nebo derivát v podobě USB4. Sám Intel si ponechá svou značku, takže USB4 je určeno pro ostatní společnosti. 
 
Co se týče aktuální výbavy, kabely pro Thunderbolt 3 se budou hodit také pro USB4, ale pokud jde o kabely s konektory USB typu C pro rozhraní USB 3.x, ty nemusí být schopny nabídnout všechny vymoženosti. Více informací o USB4 má přinést letošní Computex a možná už se dočkáme také prvních reálných produktů. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře