www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá se USB4 založené na rozhraní Thunderbolt 3

Chystá se USB4 založené na rozhraní Thunderbolt 3
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli o specifikacích USB 3.2 a nyní tu máme USB4, které bude představovat další navýšení propustnosti, a to právě nad rámec USB 3.2. Propustnost se zde vyrovná rozhraní Thunderbolt 3. 
K oblíbeným
reklama
USB4 je tak další nový standard, s nímž bychom se měli v dohledné době setkat. Tím druhým je USB 3.2 Gen 2x2 a jak jsme se dozvěděli, dnešní USB 3.1 Gen 1 a Gen 2 povýší na USB 3.2 Gen 1 a Gen 2, ale to se týká pouze označení. USB 3.2 Gen 2x2 využije dvě 10 Gb/s linky, které spojí v jedno rozhraní s celkovou propustností 20 Gb/s. 
 
 
USB4 už bude založeno na rozhraní Thunderbolt 3, a tak není divu, že stejně jako to nabídne propustnost 40 Gb/s a stejně tak není překvapivé, že USB4 představila společnost Intel, která stojí také za Thunderboltem. 
 
Intel tak v podstatě nabízí otevřené licencování své technologie Thunderbolt 3, takže ostatní společnosti ji mohou využít zcela bez poplatků a organizace USB-IF ji může integrovat do nově vytvořeného rozhraní USB4. A ano, píše se to USB4 bez mezery. 
 
 
 
USB Interface Group uvádí, že USB4 bude představovat zásadní změny specifikací rozhraní USB a umožní dynamicky sdílet jednu jedinou datovou linku mezi různými koncovými zařízeními. 
 
Ve své podstatě ale bude USB4 prostě jinak pojmenovaný Thunderbolt 3, který tak bude schopen pracovat s různými zařízeními, která jsou na trhu a těch je již přes 450. Může jít o externí grafické karty, síťové karty, dokovací stanice, úložná zařízení, atd. Specifikace USB4 však zatím ještě nejsou dokončeny, takže si na toho rozhraní ještě počkáme. 
 
Intel sám také plánuje integrovat rozhraní Thunderbolt 3 do svých 10nm procesorů Ice Lake, které představí letos. Lze tak očekávat, že jeho popularita vzroste, ať už půjde o původní Thunderbolt 3 nebo derivát v podobě USB4. Sám Intel si ponechá svou značku, takže USB4 je určeno pro ostatní společnosti. 
 
Co se týče aktuální výbavy, kabely pro Thunderbolt 3 se budou hodit také pro USB4, ale pokud jde o kabely s konektory USB typu C pro rozhraní USB 3.x, ty nemusí být schopny nabídnout všechny vymoženosti. Více informací o USB4 má přinést letošní Computex a možná už se dočkáme také prvních reálných produktů. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek