www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá se USB4 založené na rozhraní Thunderbolt 3

Chystá se USB4 založené na rozhraní Thunderbolt 3
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli o specifikacích USB 3.2 a nyní tu máme USB4, které bude představovat další navýšení propustnosti, a to právě nad rámec USB 3.2. Propustnost se zde vyrovná rozhraní Thunderbolt 3. 
K oblíbeným
reklama
USB4 je tak další nový standard, s nímž bychom se měli v dohledné době setkat. Tím druhým je USB 3.2 Gen 2x2 a jak jsme se dozvěděli, dnešní USB 3.1 Gen 1 a Gen 2 povýší na USB 3.2 Gen 1 a Gen 2, ale to se týká pouze označení. USB 3.2 Gen 2x2 využije dvě 10 Gb/s linky, které spojí v jedno rozhraní s celkovou propustností 20 Gb/s. 
 
 
USB4 už bude založeno na rozhraní Thunderbolt 3, a tak není divu, že stejně jako to nabídne propustnost 40 Gb/s a stejně tak není překvapivé, že USB4 představila společnost Intel, která stojí také za Thunderboltem. 
 
Intel tak v podstatě nabízí otevřené licencování své technologie Thunderbolt 3, takže ostatní společnosti ji mohou využít zcela bez poplatků a organizace USB-IF ji může integrovat do nově vytvořeného rozhraní USB4. A ano, píše se to USB4 bez mezery. 
 
 
 
USB Interface Group uvádí, že USB4 bude představovat zásadní změny specifikací rozhraní USB a umožní dynamicky sdílet jednu jedinou datovou linku mezi různými koncovými zařízeními. 
 
Ve své podstatě ale bude USB4 prostě jinak pojmenovaný Thunderbolt 3, který tak bude schopen pracovat s různými zařízeními, která jsou na trhu a těch je již přes 450. Může jít o externí grafické karty, síťové karty, dokovací stanice, úložná zařízení, atd. Specifikace USB4 však zatím ještě nejsou dokončeny, takže si na toho rozhraní ještě počkáme. 
 
Intel sám také plánuje integrovat rozhraní Thunderbolt 3 do svých 10nm procesorů Ice Lake, které představí letos. Lze tak očekávat, že jeho popularita vzroste, ať už půjde o původní Thunderbolt 3 nebo derivát v podobě USB4. Sám Intel si ponechá svou značku, takže USB4 je určeno pro ostatní společnosti. 
 
Co se týče aktuální výbavy, kabely pro Thunderbolt 3 se budou hodit také pro USB4, ale pokud jde o kabely s konektory USB typu C pro rozhraní USB 3.x, ty nemusí být schopny nabídnout všechny vymoženosti. Více informací o USB4 má přinést letošní Computex a možná už se dočkáme také prvních reálných produktů. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás
Se slabšími a levnějšími procesory AMD to máme těžké. V nové generaci Ryzen 5000 žádné takové nejsou, Ryzeny 3 z generace 3000 jsou dlouhodobě nedostupné a v poslední době se nedostává ani APU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan
NASA využila čas do odletu sondy OSIRIS-REx i k tomu, aby se dobře podívala na místo na asteroidu Bennu, kde tato sonda před řadou měsíců letmo přistála a provedla sběr materiálu. Nyní se už nemůžeme divit, že jej sebrala tolik. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje
Společnost TSMC při příležitosti zveřejnění nových finančních výsledků uvedla také další zajímavosti, které stojí za to si tu zmínit. Dozvídáme se tak i o dalším navýšení kapitálových výdajů firmy pro tento rok.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář