www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Chystat se má NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, jaká bude?

Chystat se má NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, jaká bude?
, , aktualita
Nic z toho ještě není potvrzeno, ale VideoCardz se odkazují na dva zdroje, které mluví o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Je nakonec jedno, zda se ta bude jmenovat takto, nebo GeForce GTX 1160, důležité je, co nabídne.
K oblíbeným
reklama
Akorát před Vánocemi se začalo mluvit o nových GeForce bez podpory ray tracingu a my se mohli hned ptát, jakým způsobem by tyto karty měly zapadnout do současné nabídky. Ta čítá už RTX 2060, 2070, 2080 a 2080 Ti s cenami od 349 dolarů. Jensen Huang nám přitom už potvrdil tu očekávanou věc, že karty Pascal vyšší kategorie už jsou v podstatě pryč a GTX 1060 to čeká během několika týdnů, což by znamenalo, že mezi reálnými cenami 4 až 10 tisíc by NVIDIA neměla v nabídce nic. Nyní to opět vypadá, že si je toho vědoma a onou kartou, která to místo vyplní, bude GeForce GTX 1660 Ti či přinejmenším ona. 
 
 
Na to ukazuje i tento obrázek, který nemá pocházet z Photoshopu kreativního redaktora a dle VideoCardz jde o originál. Nicméně stále to můžeme brát jako nepotvrzené informace a zvláště v případě NVIDIE, která tak ráda do poslední chvíle mlží. 
 
Lze tak očekávat, že karty s podporou ray tracingu (a možná i DLSS?) skončí na úrovni RTX 2060, a to čistě kvůli už nedostatečnému výkonu. Asi nikdo by nechtěl kartu s podporou ray tracingu, který by nestačil ani na Full HD, takže tu máme naši 1660 Ti, jejíž označení zní z hlediska návaznosti trošku podivně, ale zaměřme se raději na to, co ta slibuje. 
 
Můžeme se bavit o cenách kolem 250 USD a skutečně nelze čekat, že nová karta bude ve výkonu CUDA jader ohrožovat novou RTX 2060 či starou GTX 1070 Ti. O čem by se tedy dalo uvažovat? Spíše o výkonu na úrovni GTX 1070, který má zařídit nová třída GPU Turing, a sice TU11x namísto TU10x. GeForce GTX 1660 Ti má nést konkrétně GPU TU116 vyráběné 12nm procesem FFN firmy TSMC a pokud má nabídnout 1536 CUDA jader a 6 GB paměti GDDR6 na 192bitovém rozhraní, dá se skutečně uvažovat o výkonu srovnatelném s GTX 1070. 
 
Nešlo by tak pouze o osekané Turingy, ale přímo o nové čipy bez jader RT a případně i Tensor, to se ještě uvidí. RTX 2060 je přitom založena na osekaném TU106, což je ale i tak čip o velikosti 445 mm2. TU116 by tak nesl o třetinu méně jader CUDA a žádné čipy RT, takže by měl být svou velikostí asi poloviční v závislosti na tom, jak to bude s jádry Tensor. Tak či tak by s cenou 250 dolarů neměl být problém a dnešní GTX 1060 by mohly dostat nástupce se stejnou cenou a výkonem na úrovni GTX 1070, jak by se ostatně slušelo, což je i otázka taktů. To jsou ale pouze mé fabulace založené na údajích od serveru VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková