www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Chystat se má NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, jaká bude?

Chystat se má NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, jaká bude?
, , aktualita
Nic z toho ještě není potvrzeno, ale VideoCardz se odkazují na dva zdroje, které mluví o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Je nakonec jedno, zda se ta bude jmenovat takto, nebo GeForce GTX 1160, důležité je, co nabídne.
K oblíbeným
reklama
Akorát před Vánocemi se začalo mluvit o nových GeForce bez podpory ray tracingu a my se mohli hned ptát, jakým způsobem by tyto karty měly zapadnout do současné nabídky. Ta čítá už RTX 2060, 2070, 2080 a 2080 Ti s cenami od 349 dolarů. Jensen Huang nám přitom už potvrdil tu očekávanou věc, že karty Pascal vyšší kategorie už jsou v podstatě pryč a GTX 1060 to čeká během několika týdnů, což by znamenalo, že mezi reálnými cenami 4 až 10 tisíc by NVIDIA neměla v nabídce nic. Nyní to opět vypadá, že si je toho vědoma a onou kartou, která to místo vyplní, bude GeForce GTX 1660 Ti či přinejmenším ona. 
 
 
Na to ukazuje i tento obrázek, který nemá pocházet z Photoshopu kreativního redaktora a dle VideoCardz jde o originál. Nicméně stále to můžeme brát jako nepotvrzené informace a zvláště v případě NVIDIE, která tak ráda do poslední chvíle mlží. 
 
Lze tak očekávat, že karty s podporou ray tracingu (a možná i DLSS?) skončí na úrovni RTX 2060, a to čistě kvůli už nedostatečnému výkonu. Asi nikdo by nechtěl kartu s podporou ray tracingu, který by nestačil ani na Full HD, takže tu máme naši 1660 Ti, jejíž označení zní z hlediska návaznosti trošku podivně, ale zaměřme se raději na to, co ta slibuje. 
 
Můžeme se bavit o cenách kolem 250 USD a skutečně nelze čekat, že nová karta bude ve výkonu CUDA jader ohrožovat novou RTX 2060 či starou GTX 1070 Ti. O čem by se tedy dalo uvažovat? Spíše o výkonu na úrovni GTX 1070, který má zařídit nová třída GPU Turing, a sice TU11x namísto TU10x. GeForce GTX 1660 Ti má nést konkrétně GPU TU116 vyráběné 12nm procesem FFN firmy TSMC a pokud má nabídnout 1536 CUDA jader a 6 GB paměti GDDR6 na 192bitovém rozhraní, dá se skutečně uvažovat o výkonu srovnatelném s GTX 1070. 
 
Nešlo by tak pouze o osekané Turingy, ale přímo o nové čipy bez jader RT a případně i Tensor, to se ještě uvidí. RTX 2060 je přitom založena na osekaném TU106, což je ale i tak čip o velikosti 445 mm2. TU116 by tak nesl o třetinu méně jader CUDA a žádné čipy RT, takže by měl být svou velikostí asi poloviční v závislosti na tom, jak to bude s jádry Tensor. Tak či tak by s cenou 250 dolarů neměl být problém a dnešní GTX 1060 by mohly dostat nástupce se stejnou cenou a výkonem na úrovni GTX 1070, jak by se ostatně slušelo, což je i otázka taktů. To jsou ale pouze mé fabulace založené na údajích od serveru VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek