www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Chystat se má NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, jaká bude?

Chystat se má NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, jaká bude?
, , aktualita
Nic z toho ještě není potvrzeno, ale VideoCardz se odkazují na dva zdroje, které mluví o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Je nakonec jedno, zda se ta bude jmenovat takto, nebo GeForce GTX 1160, důležité je, co nabídne.
K oblíbeným
reklama
Akorát před Vánocemi se začalo mluvit o nových GeForce bez podpory ray tracingu a my se mohli hned ptát, jakým způsobem by tyto karty měly zapadnout do současné nabídky. Ta čítá už RTX 2060, 2070, 2080 a 2080 Ti s cenami od 349 dolarů. Jensen Huang nám přitom už potvrdil tu očekávanou věc, že karty Pascal vyšší kategorie už jsou v podstatě pryč a GTX 1060 to čeká během několika týdnů, což by znamenalo, že mezi reálnými cenami 4 až 10 tisíc by NVIDIA neměla v nabídce nic. Nyní to opět vypadá, že si je toho vědoma a onou kartou, která to místo vyplní, bude GeForce GTX 1660 Ti či přinejmenším ona. 
 
 
Na to ukazuje i tento obrázek, který nemá pocházet z Photoshopu kreativního redaktora a dle VideoCardz jde o originál. Nicméně stále to můžeme brát jako nepotvrzené informace a zvláště v případě NVIDIE, která tak ráda do poslední chvíle mlží. 
 
Lze tak očekávat, že karty s podporou ray tracingu (a možná i DLSS?) skončí na úrovni RTX 2060, a to čistě kvůli už nedostatečnému výkonu. Asi nikdo by nechtěl kartu s podporou ray tracingu, který by nestačil ani na Full HD, takže tu máme naši 1660 Ti, jejíž označení zní z hlediska návaznosti trošku podivně, ale zaměřme se raději na to, co ta slibuje. 
 
Můžeme se bavit o cenách kolem 250 USD a skutečně nelze čekat, že nová karta bude ve výkonu CUDA jader ohrožovat novou RTX 2060 či starou GTX 1070 Ti. O čem by se tedy dalo uvažovat? Spíše o výkonu na úrovni GTX 1070, který má zařídit nová třída GPU Turing, a sice TU11x namísto TU10x. GeForce GTX 1660 Ti má nést konkrétně GPU TU116 vyráběné 12nm procesem FFN firmy TSMC a pokud má nabídnout 1536 CUDA jader a 6 GB paměti GDDR6 na 192bitovém rozhraní, dá se skutečně uvažovat o výkonu srovnatelném s GTX 1070. 
 
Nešlo by tak pouze o osekané Turingy, ale přímo o nové čipy bez jader RT a případně i Tensor, to se ještě uvidí. RTX 2060 je přitom založena na osekaném TU106, což je ale i tak čip o velikosti 445 mm2. TU116 by tak nesl o třetinu méně jader CUDA a žádné čipy RT, takže by měl být svou velikostí asi poloviční v závislosti na tom, jak to bude s jádry Tensor. Tak či tak by s cenou 250 dolarů neměl být problém a dnešní GTX 1060 by mohly dostat nástupce se stejnou cenou a výkonem na úrovni GTX 1070, jak by se ostatně slušelo, což je i otázka taktů. To jsou ale pouze mé fabulace založené na údajích od serveru VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek