www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Chystat se má NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, jaká bude?

Chystat se má NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, jaká bude?
, , aktualita
Nic z toho ještě není potvrzeno, ale VideoCardz se odkazují na dva zdroje, které mluví o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Je nakonec jedno, zda se ta bude jmenovat takto, nebo GeForce GTX 1160, důležité je, co nabídne.
reklama
Akorát před Vánocemi se začalo mluvit o nových GeForce bez podpory ray tracingu a my se mohli hned ptát, jakým způsobem by tyto karty měly zapadnout do současné nabídky. Ta čítá už RTX 2060, 2070, 2080 a 2080 Ti s cenami od 349 dolarů. Jensen Huang nám přitom už potvrdil tu očekávanou věc, že karty Pascal vyšší kategorie už jsou v podstatě pryč a GTX 1060 to čeká během několika týdnů, což by znamenalo, že mezi reálnými cenami 4 až 10 tisíc by NVIDIA neměla v nabídce nic. Nyní to opět vypadá, že si je toho vědoma a onou kartou, která to místo vyplní, bude GeForce GTX 1660 Ti či přinejmenším ona. 
 
 
Na to ukazuje i tento obrázek, který nemá pocházet z Photoshopu kreativního redaktora a dle VideoCardz jde o originál. Nicméně stále to můžeme brát jako nepotvrzené informace a zvláště v případě NVIDIE, která tak ráda do poslední chvíle mlží. 
 
Lze tak očekávat, že karty s podporou ray tracingu (a možná i DLSS?) skončí na úrovni RTX 2060, a to čistě kvůli už nedostatečnému výkonu. Asi nikdo by nechtěl kartu s podporou ray tracingu, který by nestačil ani na Full HD, takže tu máme naši 1660 Ti, jejíž označení zní z hlediska návaznosti trošku podivně, ale zaměřme se raději na to, co ta slibuje. 
 
Můžeme se bavit o cenách kolem 250 USD a skutečně nelze čekat, že nová karta bude ve výkonu CUDA jader ohrožovat novou RTX 2060 či starou GTX 1070 Ti. O čem by se tedy dalo uvažovat? Spíše o výkonu na úrovni GTX 1070, který má zařídit nová třída GPU Turing, a sice TU11x namísto TU10x. GeForce GTX 1660 Ti má nést konkrétně GPU TU116 vyráběné 12nm procesem FFN firmy TSMC a pokud má nabídnout 1536 CUDA jader a 6 GB paměti GDDR6 na 192bitovém rozhraní, dá se skutečně uvažovat o výkonu srovnatelném s GTX 1070. 
 
Nešlo by tak pouze o osekané Turingy, ale přímo o nové čipy bez jader RT a případně i Tensor, to se ještě uvidí. RTX 2060 je přitom založena na osekaném TU106, což je ale i tak čip o velikosti 445 mm2. TU116 by tak nesl o třetinu méně jader CUDA a žádné čipy RT, takže by měl být svou velikostí asi poloviční v závislosti na tom, jak to bude s jádry Tensor. Tak či tak by s cenou 250 dolarů neměl být problém a dnešní GTX 1060 by mohly dostat nástupce se stejnou cenou a výkonem na úrovni GTX 1070, jak by se ostatně slušelo, což je i otázka taktů. To jsou ale pouze mé fabulace založené na údajích od serveru VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek