www.svethardware.cz
>
>
>

Čína chystá vlastní oficiální kryptoměnu

Čína chystá vlastní oficiální kryptoměnu
, , aktualita
Čínská centrální banka chystá vstup do světa digitálních měn. Její kryptoměna by měla být kompatibilní s dalšími místními platebními systémy a může být konkurencí připravované měně Libra od Facebooku.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny začínají čím dál tím více pronikat i do více oficiálních sfér. Už to zdaleka není jen záležitostí startupů, ale pouští se do toho i velké organizace nebo společnosti. Pracují na nich komerční banky, svou Libru pak připravuje sociální síť Facebook a nyní to vypadá, že si něco takového chystá i Čínská lidová banka. Ostatně před dvěma lety něco podobného ohlásilo i Japonsko. V případě Číny byl už v roce 2014 založen tým pro studium a vývoj případné digitální čínské měny, která by měla mimo jiné pomoci nahradit papírové peníze.
 
Kryptoměny v Číně
 
Mu Changchun, ředitel Čínské lidové banky, si ve své nedávné prezentaci sám položil řečnickou otázku, proč by vůbec měla vznikat nová digitální měna, když jsou zde už dávno tak dobře rozvinuté elektronické platební systémy. Řekl, že ta by měla chránit peněžní suverenitu Číny a pomoci i v mnohých komerčních aktivitách. Podle jeho slov by nový systém měl fungovat i bez internetového připojení (např. i v případě katastrof) a být kompatibilní s již zavedenými systémy od Tencentu (WeChat) a Alibaby (Alipay).
 
Nová digitální měna je údajně již téměř připravena a hovoří se o tom, že by se mohla objevit už v průběhu letošního listopadu. Spekuluje se o tom, že Čína zvýšila své úsilí zejména poté, co Facebook ohlásil svou Libru. Zajímavostí je také to, že Mu u nové měny oceňuje zároveň anonymní platby (slyšet něco takového od čínského představitele je opravdu překvapivé), ale zároveň mít systém předcházející např. praní špinavých peněz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek