www.svethardware.cz
>
>
>

Čína chystá vlastní oficiální kryptoměnu

Čína chystá vlastní oficiální kryptoměnu
, , aktualita
Čínská centrální banka chystá vstup do světa digitálních měn. Její kryptoměna by měla být kompatibilní s dalšími místními platebními systémy a může být konkurencí připravované měně Libra od Facebooku.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny začínají čím dál tím více pronikat i do více oficiálních sfér. Už to zdaleka není jen záležitostí startupů, ale pouští se do toho i velké organizace nebo společnosti. Pracují na nich komerční banky, svou Libru pak připravuje sociální síť Facebook a nyní to vypadá, že si něco takového chystá i Čínská lidová banka. Ostatně před dvěma lety něco podobného ohlásilo i Japonsko. V případě Číny byl už v roce 2014 založen tým pro studium a vývoj případné digitální čínské měny, která by měla mimo jiné pomoci nahradit papírové peníze.
 
Kryptoměny v Číně
 
Mu Changchun, ředitel Čínské lidové banky, si ve své nedávné prezentaci sám položil řečnickou otázku, proč by vůbec měla vznikat nová digitální měna, když jsou zde už dávno tak dobře rozvinuté elektronické platební systémy. Řekl, že ta by měla chránit peněžní suverenitu Číny a pomoci i v mnohých komerčních aktivitách. Podle jeho slov by nový systém měl fungovat i bez internetového připojení (např. i v případě katastrof) a být kompatibilní s již zavedenými systémy od Tencentu (WeChat) a Alibaby (Alipay).
 
Nová digitální měna je údajně již téměř připravena a hovoří se o tom, že by se mohla objevit už v průběhu letošního listopadu. Spekuluje se o tom, že Čína zvýšila své úsilí zejména poté, co Facebook ohlásil svou Libru. Zajímavostí je také to, že Mu u nové měny oceňuje zároveň anonymní platby (slyšet něco takového od čínského představitele je opravdu překvapivé), ale zároveň mít systém předcházející např. praní špinavých peněz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chyba v iOS umožnila nepozorovaný přístup k datům z iPhonu přes Wi-Fi Chyba v iOS umožnila nepozorovaný přístup k datům z iPhonu přes Wi-Fi
Výzkumník objevil kritickou chybu v jádru iOS, která by umožnila přístup k citlivým údajům z iPhonu v reálném čase, aniž by o tom uživatel věděl. Stačilo, aby se útočník nacházel v blízkosti. Apple naštěstí chybu již opravil.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář