www.svethardware.cz
>
>
>

Čína chystá vlastní oficiální kryptoměnu

Čína chystá vlastní oficiální kryptoměnu
, , aktualita
Čínská centrální banka chystá vstup do světa digitálních měn. Její kryptoměna by měla být kompatibilní s dalšími místními platebními systémy a může být konkurencí připravované měně Libra od Facebooku.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny začínají čím dál tím více pronikat i do více oficiálních sfér. Už to zdaleka není jen záležitostí startupů, ale pouští se do toho i velké organizace nebo společnosti. Pracují na nich komerční banky, svou Libru pak připravuje sociální síť Facebook a nyní to vypadá, že si něco takového chystá i Čínská lidová banka. Ostatně před dvěma lety něco podobného ohlásilo i Japonsko. V případě Číny byl už v roce 2014 založen tým pro studium a vývoj případné digitální čínské měny, která by měla mimo jiné pomoci nahradit papírové peníze.
 
Kryptoměny v Číně
 
Mu Changchun, ředitel Čínské lidové banky, si ve své nedávné prezentaci sám položil řečnickou otázku, proč by vůbec měla vznikat nová digitální měna, když jsou zde už dávno tak dobře rozvinuté elektronické platební systémy. Řekl, že ta by měla chránit peněžní suverenitu Číny a pomoci i v mnohých komerčních aktivitách. Podle jeho slov by nový systém měl fungovat i bez internetového připojení (např. i v případě katastrof) a být kompatibilní s již zavedenými systémy od Tencentu (WeChat) a Alibaby (Alipay).
 
Nová digitální měna je údajně již téměř připravena a hovoří se o tom, že by se mohla objevit už v průběhu letošního listopadu. Spekuluje se o tom, že Čína zvýšila své úsilí zejména poté, co Facebook ohlásil svou Libru. Zajímavostí je také to, že Mu u nové měny oceňuje zároveň anonymní platby (slyšet něco takového od čínského představitele je opravdu překvapivé), ale zároveň mít systém předcházející např. praní špinavých peněz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů