www.svethardware.cz
>
>
>

Čína poprvé odstartovala se svou raketou z lodi na moři

Čína poprvé odstartovala se svou raketou z lodi na moři
, , aktualita
Čína se nyní snaží hodně investovat do svého kosmického programu a dotáhnout například Spojené státy americké. Nedávno se jí povedlo odstartovat se svou raketou z moře - ze startovací rampy umístěné na lodi. 
K oblíbeným
reklama
Čína se připojila k USA a k Rusku jako další stát, kterému se úspěšně podařilo nechat odstartovat raketu z moře. Raketa Dlouhý pochod 11 čínské kosmické agentury National Space Administration vzlétla ve středu 5. června ze startovací rampy umístěné na palubě lodi plovoucí ve Žlutém moři. Jedná se o první podobný start rakety v historii čínského kosmického programu. 
 
Náklad čínské rakety, který vynesla do vesmíru, se skládal ze sedmi satelitů, přičemž jeden z nich má za úkol pomáhat s předpovídáním tajfunů. Další dva patří čínské technologické společnosti z Pekingu a mají být družicemi budoucí sítě stovek internetových satelitů. Jedná se tak o podobný projekt, jaký Elon Musk zamýšlí se svými Starlink satelity, z nichž šedesátku už nedávno úspěšně vyslal do vesmíru. 
 
 
Spojené státy americké nebo Rusko na platformě pro starty raket na moři spolupracovali i s jinými zeměmi, Čína má platformu svou. Start nicméně proběhl ze soukromé nákladní lodi. Čína dala svému kosmickému programu hlavní prioritu a má v plánu dohnat například Spojené státy a stát se hlavní silou v kosmickém průmyslu okolo roku 2030. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře