www.svethardware.cz
>
>
>

Čína poprvé odstartovala se svou raketou z lodi na moři

Čína poprvé odstartovala se svou raketou z lodi na moři
, , aktualita
Čína se nyní snaží hodně investovat do svého kosmického programu a dotáhnout například Spojené státy americké. Nedávno se jí povedlo odstartovat se svou raketou z moře - ze startovací rampy umístěné na lodi. 
K oblíbeným
reklama
Čína se připojila k USA a k Rusku jako další stát, kterému se úspěšně podařilo nechat odstartovat raketu z moře. Raketa Dlouhý pochod 11 čínské kosmické agentury National Space Administration vzlétla ve středu 5. června ze startovací rampy umístěné na palubě lodi plovoucí ve Žlutém moři. Jedná se o první podobný start rakety v historii čínského kosmického programu. 
 
Náklad čínské rakety, který vynesla do vesmíru, se skládal ze sedmi satelitů, přičemž jeden z nich má za úkol pomáhat s předpovídáním tajfunů. Další dva patří čínské technologické společnosti z Pekingu a mají být družicemi budoucí sítě stovek internetových satelitů. Jedná se tak o podobný projekt, jaký Elon Musk zamýšlí se svými Starlink satelity, z nichž šedesátku už nedávno úspěšně vyslal do vesmíru. 
 
 
Spojené státy americké nebo Rusko na platformě pro starty raket na moři spolupracovali i s jinými zeměmi, Čína má platformu svou. Start nicméně proběhl ze soukromé nákladní lodi. Čína dala svému kosmickému programu hlavní prioritu a má v plánu dohnat například Spojené státy a stát se hlavní silou v kosmickém průmyslu okolo roku 2030. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář