www.svethardware.cz
>
>
>

Čína poprvé odstartovala se svou raketou z lodi na moři

Čína poprvé odstartovala se svou raketou z lodi na moři
, , aktualita
Čína se nyní snaží hodně investovat do svého kosmického programu a dotáhnout například Spojené státy americké. Nedávno se jí povedlo odstartovat se svou raketou z moře - ze startovací rampy umístěné na lodi. 
K oblíbeným
reklama
Čína se připojila k USA a k Rusku jako další stát, kterému se úspěšně podařilo nechat odstartovat raketu z moře. Raketa Dlouhý pochod 11 čínské kosmické agentury National Space Administration vzlétla ve středu 5. června ze startovací rampy umístěné na palubě lodi plovoucí ve Žlutém moři. Jedná se o první podobný start rakety v historii čínského kosmického programu. 
 
Náklad čínské rakety, který vynesla do vesmíru, se skládal ze sedmi satelitů, přičemž jeden z nich má za úkol pomáhat s předpovídáním tajfunů. Další dva patří čínské technologické společnosti z Pekingu a mají být družicemi budoucí sítě stovek internetových satelitů. Jedná se tak o podobný projekt, jaký Elon Musk zamýšlí se svými Starlink satelity, z nichž šedesátku už nedávno úspěšně vyslal do vesmíru. 
 
 
Spojené státy americké nebo Rusko na platformě pro starty raket na moři spolupracovali i s jinými zeměmi, Čína má platformu svou. Start nicméně proběhl ze soukromé nákladní lodi. Čína dala svému kosmickému programu hlavní prioritu a má v plánu dohnat například Spojené státy a stát se hlavní silou v kosmickém průmyslu okolo roku 2030. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů