www.svethardware.cz
>
>
>

Čína poprvé odstartovala se svou raketou z lodi na moři

Čína poprvé odstartovala se svou raketou z lodi na moři
, , aktualita
Čína se nyní snaží hodně investovat do svého kosmického programu a dotáhnout například Spojené státy americké. Nedávno se jí povedlo odstartovat se svou raketou z moře - ze startovací rampy umístěné na lodi. 
K oblíbeným
reklama
Čína se připojila k USA a k Rusku jako další stát, kterému se úspěšně podařilo nechat odstartovat raketu z moře. Raketa Dlouhý pochod 11 čínské kosmické agentury National Space Administration vzlétla ve středu 5. června ze startovací rampy umístěné na palubě lodi plovoucí ve Žlutém moři. Jedná se o první podobný start rakety v historii čínského kosmického programu. 
 
Náklad čínské rakety, který vynesla do vesmíru, se skládal ze sedmi satelitů, přičemž jeden z nich má za úkol pomáhat s předpovídáním tajfunů. Další dva patří čínské technologické společnosti z Pekingu a mají být družicemi budoucí sítě stovek internetových satelitů. Jedná se tak o podobný projekt, jaký Elon Musk zamýšlí se svými Starlink satelity, z nichž šedesátku už nedávno úspěšně vyslal do vesmíru. 
 
 
Spojené státy americké nebo Rusko na platformě pro starty raket na moři spolupracovali i s jinými zeměmi, Čína má platformu svou. Start nicméně proběhl ze soukromé nákladní lodi. Čína dala svému kosmickému programu hlavní prioritu a má v plánu dohnat například Spojené státy a stát se hlavní silou v kosmickém průmyslu okolo roku 2030. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře