www.svethardware.cz
>
>

Čínský Yangtze Memory spustil výrobu 64vrstvých 3D NAND Flash

Čínský Yangtze Memory spustil výrobu 64vrstvých 3D NAND Flash
, , aktualita
Noví čínští výrobci pamětí postupně spouští svou výrobu a začínají tvořit konkurenci pro tradiční výrobce. Nyní tu máme také společnost Yangtze Memory, která se orientuje na NAND Flash. 
K oblíbeným
reklama
Yangtze Memory Technologies (YMTC) tak spouští výrobu moderních 64vrstvých pamětí TLC 3D NAND Flash, které mohou být alespoň dle svých základních specifikací rozhodně konkurenceschopné. Založeny mají být na jisté architektuře Xtacking, kterou si v Yangtze vyvinuli sami a jsou na cestě ke 128vrstvým pamětem, přičemž 96vrstvé budou přeskočeny. 
 
 
YMTC v poslední době zvyšovala výtěžnost svých 64vrstvých pamětí 3D NAND Flash, jak uvádí server Digitimes. Díky tomu má tato společnost v roce 2020 zvýšit svou kapacitu vyrobených pamětí na 100 až 150 tisíc waferů měsíčně, což se týká továrny v čínském Wuhan. 
 
Aktuálně pak v YMTC probíhá vývoj 128vrstvých 3D NAND, což je v souladu s již dříve prozrazeným záměrem přeskočit 96vrstvé paměti. Tato firma tak chce hrát klíčovou roli v paměťových ambicích Číny, kde v případě NAND Flash figuruje také státem vlastněná Tsinghua Unigroup, pod niž YMTC spadá jako dceřiná společnost. Tsinghua už v Chengdu staví další továrnu na 300mm wafery pro výrobu 3D NAND Flash, která má být dokončena a zprovozněna nejpozději v roce 2022 s kapacitou 100 tisíc waferů měsíčně, která bude později navýšena. Další kapacity budou k dispozici rozšířením výroby v Nankingu. 
 
YMTC byla přitom založena společností Tsinghua Unigroup teprve v roce 2016 a nyní můžeme v přímém přenosu vidět, jak se zakrátko začínají v Číně vyrábět moderní paměti NAND Flash. Tsinghua Unigroup bude také přímo pro Intel vyrábět 3D NAND Flash a pak tu máme i snahy čínských výrobců rozjet výrobu pamětí DRAM, již dnes ovládá dvojice korejských firem a jedna americká (Samsung, SK Hynix, Micron). Čína by totiž byla velice ráda v tomto ohledu samostatná a nezávislá na cizích zdrojích, nicméně tyto snahy v případě firmy Fujian Jinhua narazily na realitu probíhající obchodní války mezi USA a Čínou. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář