www.svethardware.cz
>
>

Čínský Yangtze Memory spustil výrobu 64vrstvých 3D NAND Flash

Čínský Yangtze Memory spustil výrobu 64vrstvých 3D NAND Flash
, , aktualita
Noví čínští výrobci pamětí postupně spouští svou výrobu a začínají tvořit konkurenci pro tradiční výrobce. Nyní tu máme také společnost Yangtze Memory, která se orientuje na NAND Flash. 
K oblíbeným
reklama
Yangtze Memory Technologies (YMTC) tak spouští výrobu moderních 64vrstvých pamětí TLC 3D NAND Flash, které mohou být alespoň dle svých základních specifikací rozhodně konkurenceschopné. Založeny mají být na jisté architektuře Xtacking, kterou si v Yangtze vyvinuli sami a jsou na cestě ke 128vrstvým pamětem, přičemž 96vrstvé budou přeskočeny. 
 
 
YMTC v poslední době zvyšovala výtěžnost svých 64vrstvých pamětí 3D NAND Flash, jak uvádí server Digitimes. Díky tomu má tato společnost v roce 2020 zvýšit svou kapacitu vyrobených pamětí na 100 až 150 tisíc waferů měsíčně, což se týká továrny v čínském Wuhan. 
 
Aktuálně pak v YMTC probíhá vývoj 128vrstvých 3D NAND, což je v souladu s již dříve prozrazeným záměrem přeskočit 96vrstvé paměti. Tato firma tak chce hrát klíčovou roli v paměťových ambicích Číny, kde v případě NAND Flash figuruje také státem vlastněná Tsinghua Unigroup, pod niž YMTC spadá jako dceřiná společnost. Tsinghua už v Chengdu staví další továrnu na 300mm wafery pro výrobu 3D NAND Flash, která má být dokončena a zprovozněna nejpozději v roce 2022 s kapacitou 100 tisíc waferů měsíčně, která bude později navýšena. Další kapacity budou k dispozici rozšířením výroby v Nankingu. 
 
YMTC byla přitom založena společností Tsinghua Unigroup teprve v roce 2016 a nyní můžeme v přímém přenosu vidět, jak se zakrátko začínají v Číně vyrábět moderní paměti NAND Flash. Tsinghua Unigroup bude také přímo pro Intel vyrábět 3D NAND Flash a pak tu máme i snahy čínských výrobců rozjet výrobu pamětí DRAM, již dnes ovládá dvojice korejských firem a jedna americká (Samsung, SK Hynix, Micron). Čína by totiž byla velice ráda v tomto ohledu samostatná a nezávislá na cizích zdrojích, nicméně tyto snahy v případě firmy Fujian Jinhua narazily na realitu probíhající obchodní války mezi USA a Čínou. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala