www.svethardware.cz
>
>
>

Zákaz Američanů funguje, Fujian Jinhua zastaví výrobu

Zákaz Američanů funguje, Fujian Jinhua zastaví výrobu
, , aktualita
Na konci října minulého roku jsme se dozvěděli, že americké orgány zakázaly domácím firmám export zboží do čínské firmy Fujian Jinhua. Jde o spor především mezi ní a Micronem, který přerostl ve střet obou států a nyní se ukazuje, že zákaz má svůj efekt.
reklama
Jak jsme psali právě v říjnu, Fujian Jinhua Integrated Circuits byla nejdříve obviněna firmou Micron z krádeže duševního vlastnictví. Americký Micron si jako odplatu vysloužil zákaz prodeje některých svých produktů na území Číny a poté se už tato věc stala i součástí obchodní války mezi USA a Čínou. Nyní už tak ani moc nezáleží na tom, zda se Fujian Jinhua skutečně odhodlala k průmyslové špionáži, protože tato záležitost už byla zpolitizována. Nicméně si skutečně lze představit, že něco takového proběhlo vzhledem k tomu, jak moc se čínské firmy za silné podpory jejich vlády snaží rozjet výrobu pamětí RAM ve snaze vymanit se ze závislosti na společnostech Samsung, SK Hynix (obě korejské) a Micronu. 
 
 
The Financial Times nyní sdělují, že firmě Fujian Jinhua brzy dojde materiál, který je nutný k udržování produkce a pokud se v tomto ohledu nic nemění, bude nevyhnutelně následovat její přerušení, a to někdy v průběhu března. 
 
Dle těchto informací to tak vypadá, že jde o materiál spotřebovávaný pří samotné výrobě počítačových čipů, přičemž dříve jsme uvažovali spíše o samotném výrobním vybavení. Nicméně to je v konečném důsledku jedno. Fujian Jinhua založila svou produkci na technologiích původem z USA, takže tak jako tak je rozhodnutí americké vlády o zákazu prodeje zboží pro ni v podstatě likvidační, respektive továrna může být od března zakonzervována.
 
Americká vláda přitom v říjnu nijak nespecifikovala, že by šlo o opatření, které by se mělo jakkoliv týkat Micronu a hovořila jen o národních zájmech a bezpečnosti i ve vztahu k americkým vojenským systémům. Nejde však pochopitelně o bezpečnost těchto systémů samotných, ale spíše o ochranu společností, které pro ně dodávají své produkty. Obrázek si tak můžeme udělat z dostupných informací sami. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek