www.svethardware.cz
>
>
>

Zákaz Američanů funguje, Fujian Jinhua zastaví výrobu

Zákaz Američanů funguje, Fujian Jinhua zastaví výrobu
, , aktualita
Na konci října minulého roku jsme se dozvěděli, že americké orgány zakázaly domácím firmám export zboží do čínské firmy Fujian Jinhua. Jde o spor především mezi ní a Micronem, který přerostl ve střet obou států a nyní se ukazuje, že zákaz má svůj efekt.
K oblíbeným
reklama
Jak jsme psali právě v říjnu, Fujian Jinhua Integrated Circuits byla nejdříve obviněna firmou Micron z krádeže duševního vlastnictví. Americký Micron si jako odplatu vysloužil zákaz prodeje některých svých produktů na území Číny a poté se už tato věc stala i součástí obchodní války mezi USA a Čínou. Nyní už tak ani moc nezáleží na tom, zda se Fujian Jinhua skutečně odhodlala k průmyslové špionáži, protože tato záležitost už byla zpolitizována. Nicméně si skutečně lze představit, že něco takového proběhlo vzhledem k tomu, jak moc se čínské firmy za silné podpory jejich vlády snaží rozjet výrobu pamětí RAM ve snaze vymanit se ze závislosti na společnostech Samsung, SK Hynix (obě korejské) a Micronu. 
 
 
The Financial Times nyní sdělují, že firmě Fujian Jinhua brzy dojde materiál, který je nutný k udržování produkce a pokud se v tomto ohledu nic nemění, bude nevyhnutelně následovat její přerušení, a to někdy v průběhu března. 
 
Dle těchto informací to tak vypadá, že jde o materiál spotřebovávaný pří samotné výrobě počítačových čipů, přičemž dříve jsme uvažovali spíše o samotném výrobním vybavení. Nicméně to je v konečném důsledku jedno. Fujian Jinhua založila svou produkci na technologiích původem z USA, takže tak jako tak je rozhodnutí americké vlády o zákazu prodeje zboží pro ni v podstatě likvidační, respektive továrna může být od března zakonzervována.
 
Americká vláda přitom v říjnu nijak nespecifikovala, že by šlo o opatření, které by se mělo jakkoliv týkat Micronu a hovořila jen o národních zájmech a bezpečnosti i ve vztahu k americkým vojenským systémům. Nejde však pochopitelně o bezpečnost těchto systémů samotných, ale spíše o ochranu společností, které pro ně dodávají své produkty. Obrázek si tak můžeme udělat z dostupných informací sami. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek