www.svethardware.cz
>
>
>

Zákaz Američanů funguje, Fujian Jinhua zastaví výrobu

Zákaz Američanů funguje, Fujian Jinhua zastaví výrobu
, , aktualita
Na konci října minulého roku jsme se dozvěděli, že americké orgány zakázaly domácím firmám export zboží do čínské firmy Fujian Jinhua. Jde o spor především mezi ní a Micronem, který přerostl ve střet obou států a nyní se ukazuje, že zákaz má svůj efekt.
K oblíbeným
reklama
Jak jsme psali právě v říjnu, Fujian Jinhua Integrated Circuits byla nejdříve obviněna firmou Micron z krádeže duševního vlastnictví. Americký Micron si jako odplatu vysloužil zákaz prodeje některých svých produktů na území Číny a poté se už tato věc stala i součástí obchodní války mezi USA a Čínou. Nyní už tak ani moc nezáleží na tom, zda se Fujian Jinhua skutečně odhodlala k průmyslové špionáži, protože tato záležitost už byla zpolitizována. Nicméně si skutečně lze představit, že něco takového proběhlo vzhledem k tomu, jak moc se čínské firmy za silné podpory jejich vlády snaží rozjet výrobu pamětí RAM ve snaze vymanit se ze závislosti na společnostech Samsung, SK Hynix (obě korejské) a Micronu. 
 
 
The Financial Times nyní sdělují, že firmě Fujian Jinhua brzy dojde materiál, který je nutný k udržování produkce a pokud se v tomto ohledu nic nemění, bude nevyhnutelně následovat její přerušení, a to někdy v průběhu března. 
 
Dle těchto informací to tak vypadá, že jde o materiál spotřebovávaný pří samotné výrobě počítačových čipů, přičemž dříve jsme uvažovali spíše o samotném výrobním vybavení. Nicméně to je v konečném důsledku jedno. Fujian Jinhua založila svou produkci na technologiích původem z USA, takže tak jako tak je rozhodnutí americké vlády o zákazu prodeje zboží pro ni v podstatě likvidační, respektive továrna může být od března zakonzervována.
 
Americká vláda přitom v říjnu nijak nespecifikovala, že by šlo o opatření, které by se mělo jakkoliv týkat Micronu a hovořila jen o národních zájmech a bezpečnosti i ve vztahu k americkým vojenským systémům. Nejde však pochopitelně o bezpečnost těchto systémů samotných, ale spíše o ochranu společností, které pro ně dodávají své produkty. Obrázek si tak můžeme udělat z dostupných informací sami. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková