www.svethardware.cz
>
>
>
>

Co se ukrývá uvnitř Atari VCS? A přijde vůbec na trh?

Co se ukrývá uvnitř Atari VCS? A přijde vůbec na trh?
, , aktualita
Herní konzole Atari VCS má navázat na slávu společnosti Atari, i když ta už v podstatě neexistuje v podobě, v jaké jsme ji znali. Sáhodlouhý vývoj VCS by se už měl chýlit ke konci, i když to vůbec není jisté. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Atari se nyní snaží veřejnosti ukázat, že práce na konzoli Atari VCS stále probíhají a že je na co se těšit. Vypustila tak do světa nové fotografie a také informace o tom, co bude v rámci projektu probíhat dál. Ovšem server The Register v podstatě současně s tím zveřejnil zprávu, dle níž šéfarchitekt projektu VCS Rob Wyatt podal výpověď poté, co půl roku marně čekal na výplatu a dle citovaného zdroje jsou celé plány dané konzole jeden velký zmatek a VCS se tak nikdy nemusí dostat na trh. 
 
 
Ostatně bychom se ani nemohli divit vzhledem k tomu, jak její vývoj dosud probíhal. Však o konzoli od Atari zvané dříve Ataribox jsme se dozvěděli už na začátku roku 2017 a tehdy už málem mělo být upečeno. V květnu předchozího roku se pak Atari VCS dostala do předprodeje, a to velice předčasného, když ani po téměř roce a půl není v prodeji.
 
 
Dá se přitom říci, že na ní není nic moc zvláštního, však jde v podstatě o PC založené na běžném APU od AMD. Není tu žádný speciální hardware, takže Atari VCS můžeme brát jako analogii k mini PC společností ZOTAC a jiných, které každý rok chrlí na trh spoustu modelů. To v případě softwarové výbavy už asi půjde o něco jiného. 
 
 
Atari VCS tak využívá jedno velké modré  a poloprázdné PCB, na němž tak toho moc neobjevíme. Na horní straně můžeme najít samotné APU a dva sloty M.2 (oba pro SATA SSD), přičemž dvojice SO-DIMM pro DDR4 se nachází na spodní straně, kterou však kupodivu nikoho nenapadlo vyfotit.
 
Na fotografii výš je ještě vidět chlazení nainstalovaného APU, které snad bylo použito jen jako dočasné řešení pro testovací provoz, jinak bychom to mohli pokládat za opravdu špatný vtip. A to i přes to, že Atari má využít Ryzen Embedded R1505G s TDP mezi 12 a 25 W, což nic nemění na tom, že zobrazený chladič vypadá jako narychlo poskládaný z toho, co někdo vyhrabal ze zásuvky. Výdech radiálního ventilátoru neodpovídá tvaru pasivu a špatně zvolené je i žebrování pasivu.
 
 
Atari jinak počítá s tím, že uživatel bude mít přístup jak ke slotům M.2, tak k SO-DIMM, takže si může SSD i RAM upgradovat.  
 
Co se týče konečného vypuštění konzole na trh, to je aktuálně plánované na jaro příštího roku. Čili pokud Atari zabere, zvládne své VCS nabídnout už dva roky po původním spuštění předprodeje, který byl přerušen zásadní změnou v hardwarové výbavě. Dříve to totiž mělo být APU Bristol Ridge a ne Ryzen s Vegou. Nicméně zmíněný Ryzen Embedded má i tak pouze grafiku Vega 3, čili GPU vybavené jen 192 Stream procesory a oproti tomu byl i onen Bristol Ridge A10 s až 512 Stream procesory potenciálně mnohem lepší. 
 
Tak uvidíme, nicméně zpráva serveru The Register na vývoj Atari VCS nevrhá dobré světlo. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik