www.svethardware.cz
>
>
>

Atari chystá návrat do světa herního hardware

Atari chystá návrat do světa herního hardware
, , aktualita
Značka Atari už dnes leckomu moc neřekne, ale v 80. letech šlo o velice známého výrobce osobních či domácích počítačů, pro jehož stroje byla vyvinuta celá řada známých her. Nyní chce Atari na tuto slavnou minulost navázat, ale jakým způsobem?
K oblíbeným
reklama
Je zřejmé, že nemůžeme očekávat kompletně nový a nevídaný hardware, který by konkuroval tomu nejlepšímu hernímu železu. Nasnadě by pak bylo uvažovat třeba o nějaké konzoli založené na výkonném SoC s jádry ARM, který dnes může dodat i třetí strana, jako například společnost NVIDIA.

Nicméně ani to asi nebude pravda vzhledem k tomu, že Atari mluví o zařízení GameBand. Zobrazené ruce se zaťatými pěstmi tak nejsou jen symbolem opětovného povstanutí značky Atari, ale také toho, že půjde o nositelnou elektroniku. Takže ne, o opravdový comeback firmy Atari se jednat nebude, jako spíše o snahu vyždímat co nejvíce peněz z její zašlé slávy.

Co dalšího se tak zatím dozvíme? Bulletin firmy Atari mluví o "zbrusu novém herním hardwaru", který nám umožní "hrát klasické tituly z počítačů Atari zcela jiným způsobem". Jakým přesně, to se dozvíme 1. února. Lze ale předpokládat, že půjde o něco podobného jako Minecraft GameBand, kterýžto náramek obsahuje mobilní verzi dané hry, naše uložené světy a launcher kompatibilní s Mac OS, Windows i systémy Linux. Samotný GameBand s Minecraftem obsahuje malý LED displej zobrazující různé informace a animace.

GameBand pro Atari tak bude pravděpodobně obsahovat nějaký emulátor pro Windows a možná další systémy, plus uložené hry, které si díky němu budeme moci zahrát.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek