www.svethardware.cz
>
>
>
>

Coffee Lake mají opravdu jinou pinovou konfiguraci než starší CPU

Coffee Lake mají opravdu jinou pinovou konfiguraci než starší CPU
, , aktualita
Intel už konečně rozsekl otázku kompatibility procesorů Coffee Lake se staršími deskami a Kaby Lake/Skylake s novými deskami. Ukázalo se, že ta je opravdu nemožná, neboť Coffee Lake mají jinou konfiguraci svých pinů.
K oblíbeným
reklama
Už dlouho se obecně ví, že procesory Coffee Lake budou potřebovat nové základní desky s čipsetem nové generace 300 Series, což bude v tomto roce jediný, Z370 Express. Nedávno se ale ukázalo, že procesory Kaby Lake na těchto deskách nefungují. Dalo se tak čekat, že ani Skylake nebudou na Z370 fungovat a objevila se otázka, zda by to mohl vyřešit BIOS, nebo jde o něco zásadnějšího. 

Postupem času se také ukázalo, že Coffee Lake nebudou z hlediska spotřeby zrovna umírněné, a to především v případě taktovacích modelů K. Výrobci desek totiž najednou začali dávat větší důraz na kvalitní napájení, které často zmiňují ve svých materiálech a napovídá tomu i fakt, že procesory Coffee Lake půjde relativně snadno taktovat nad 5 GHz. Tedy snadno, ale při potřebě opravdu kvalitního chlazení. 
 
pinová konfigurace Kaby Lake a Skylake - klikněte pro zvětšení -
 
Nyní už Intel konečně přinesl informace o pinové konfiguraci procesorů Coffee Lake, a to rovnou celou mapu jejich rozložení a funkcí. Samozřejmě jde stále o 1151 pinů, neboť se využívá stejná patice LGA 1151. 
 
pinová konfigurace Coffee Lake - klikněte pro zvětšení -
 
Z dostupných map pinů můžeme zjistit, že zatímco Kaby Lake a Skylake jich využívaly pro své napájení celkem 128 (piny VCC), Coffee Lake jich má 146, takže je už jasné, že mezi novými procesory jsou i takové rozdíly. Pokud ale zkusíte podrobněji zkoumat pinové konfigurace těchto procesorů, můžete zjistit, že snad všechny nové VCC piny jsou zde namísto pinů s označením RSVD. To znamená Reserved, čili rezervované piny, jež by tak měly být u starších procesorů nevyužité. 
 
Je otázka, zda něco takového opravdu vylučuje použití Coffee Lake ve starších deskách, ale především pak Kaby Lake v novějších deskách, ale lze očekávat, že z hlediska napájení to opravdu problém bude a žádný budoucí BIOS to nevyřeší. 
 
reklama
Nejnovější články
Xboxové novinky: xCloud, Age of Empires, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Age of Empires, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá SpaceX otestovala nouzové motory Dragonu, zelenou ještě nemá
Společnost SpaceX provedla další důležitý krok na cestě k prvnímu startu své rakety a lodi s posádkou. Ve statickém testu vyzkoušela nouzové motory lodi Dragon, které by měly dostat astronauty do bezpečí v případě problémů s raketou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci
Sociální síť Facebook má opravdu mnoho bezpečnostních problémů. Teď se zjistilo, že aplikace Facebook pro operační systém iOS obsahovala chybu, kdy mohla samovolně spouštět selfie kamerku fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper? NVIDIA zažila silný kvartál, připravuje po Ampere vícečipovou generaci Hopper?
NVIDIA se může pochlubit tržbami, které se opět dostaly nad hranici 3 miliard dolarů. Není to sice tak dobré jako před rokem, ale mezikvartální růst je obrovský. Vedle toho se můžeme pobavit o kódovém označení Hopper. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič Intel svolává boxované Xeony E-2274G, nestačí jim chladič
Intel se rozhodl, že k sobě od zákazníků i obchodníků stáhne procesory Xeon E-2274G, a to ty, které se prodávají v boxované podobě, čili v krabici s přibaleným chladičem. Ten totiž nestačí pro chlazení svého procesoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře