Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími

Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
, , aktualita
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
K oblíbeným
reklama
Deepfakes jsou dnes velkým tématem a budou ještě více s blížícími se americkými prezidentskými volbami. Pomocí dostatečného množství videozáznamu a umělé inteligence se dnes dá vytvořit falešný videozáznam, kde (obvykle známá) osoba může říci, co si jen tvůrce podvrženého videa bude přát a vytvořit tak falešný výrok, který může sloužit např. k poškození dané osoby. Filmový server The Collider si to vyzkoušel na tvorbě 15minutového falešného neškodného rozhovoru, kde usedli Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum.
 
 
Ti spolu vedli falešný rozhovor na různá témata, např. streamování videa pomocí Netflixu. I když je video docela jasně podvrhem a je vidět, že jde o počítačové hrátky, i tak to ukazuje sílu a nebezpečnost deepfakes. Stačilo by trochu jinak natáhnout tváře nebo je jinak nasvítit (zmenšit Goldbluma, trochu více prosvětlit Cruise) a dojem by mohl být o dost reálnější a hůře odhalitelný. Zde naštěstí o nic nešlo a nebylo cílem vyrobit naprosto věrný obraz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400 G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400
Od společnosti G.Skill jsme se dočkali nových paměťových modulů DDR4, které přichází s velmi dobrým časováním CL16 i pro moduly s hodně vysokými frekvencemi. Pro DDR4-4000 jsou nyní k mání vyšší kapacity a CL16 dostaly i DDR4-4400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek