Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími

Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
, , aktualita
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
K oblíbeným
reklama
Deepfakes jsou dnes velkým tématem a budou ještě více s blížícími se americkými prezidentskými volbami. Pomocí dostatečného množství videozáznamu a umělé inteligence se dnes dá vytvořit falešný videozáznam, kde (obvykle známá) osoba může říci, co si jen tvůrce podvrženého videa bude přát a vytvořit tak falešný výrok, který může sloužit např. k poškození dané osoby. Filmový server The Collider si to vyzkoušel na tvorbě 15minutového falešného neškodného rozhovoru, kde usedli Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum.
 
 
Ti spolu vedli falešný rozhovor na různá témata, např. streamování videa pomocí Netflixu. I když je video docela jasně podvrhem a je vidět, že jde o počítačové hrátky, i tak to ukazuje sílu a nebezpečnost deepfakes. Stačilo by trochu jinak natáhnout tváře nebo je jinak nasvítit (zmenšit Goldbluma, trochu více prosvětlit Cruise) a dojem by mohl být o dost reálnější a hůře odhalitelný. Zde naštěstí o nic nešlo a nebylo cílem vyrobit naprosto věrný obraz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače
V poznámkách k prezentaci firmy AMD se objevilo potvrzení, že se jednak pracuje na funkci Integer Scaling, čili nevyhlazovaného škálování obrazvu a vedle toho tu máme také jistou novinku s označením Radeon Boost. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otec všech" Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otec všech"
Z Koduriho grafické divize firmy Intel nedávno překvapivě odešel i s kolegyní Chris Hook, což vyvolalo vlnu spekulací o tom, jak vůbec probíhá vývoj grafické generace Xe. Raja Koduri se tak rozhodl zakročit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Čínský marketing Intelu: 9600KF je lepší než 3800X, 9350KF než 3600X Čínský marketing Intelu: 9600KF je lepší než 3800X, 9350KF než 3600X
Jakkoliv náš šéf Intelu přesvědčuje, že 90% na trhu s x86 už není priorita jeho firmy, její vlastní marketing se pochopitelně nechce jen tak vzdávat dříve vydobytých pozic. Ukazuje na to i prezentace Intelu v Číně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CEO Intelu: nechci mít 90% podíl mezi x86 CPU, přicházíme tím o příležitosti CEO Intelu: nechci mít 90% podíl mezi x86 CPU, přicházíme tím o příležitosti
Z různých zpráv tohoto roku se ukázalo, že Intel je vcelku nervózní z toho, jak kvůli AMD přichází o podíl na trhu s procesory x86, a tím přirozeně i s celými platformami. Co ale k tomu může říci jeho šéf Robert Swan?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala