Cooler Master H500P Mesh White: mainstreamová skříň v bílém

Cooler Master H500P Mesh White: mainstreamová skříň v bílém
, , aktualita
Cooler Master si na konci roku připravil mainstreamové skříně MasterCase H500P a nyní k nim přibyla verze s označením Mesh White. Jde o otevřenou skříň slibující především silné chlazení, kvůli čemuž ale můžeme očekávat i vyšší hlučnost.
K oblíbeným
reklama
Pokud máme na trhu s počítačovými skříněmi typu Tower označit dva hlavní proudy, jsou to uzavřené, tzv. tiché skříně a pak otevřené modely s přiznanými pozicemi ventilátorů, čili dejme tomu herní skříně. Cooler Master H500P patří jednoznačně do druhé skupiny, která je četnější a nyní k původní verzi z října minulého roku přibyla další, a to MasterCase H500P Mesh White. 
 
 
Jak její název napovídá, jde o bílou verzi původní skříně, ovšem to není vše. Nemáme tu průhledný čelní panel, pod nímž se skví dva velké RGB podsvícené ventilátory, nýbrž panel tvořený perforovaným plechem vyloženým jemným prachovým filtrem, skrz nějž tak na rozdíl od původní verze může proudit vzduch. V ostatních ohledech ale můžeme očekávat to samé.  
 
 
Vepředu tak máme dva 200mm ventilátory pro velice rychlou obměnu vzduchu v bílém interiéru, který v řadě ohledů odpovídá tomu, co nám nabízí třeba nový Cooler Master Cosmos C700P. Jde o systém FreeForm, velké kryté otvory pro protažení kabelů nebo kryty viditelné z pravé strany (viz černá verze dole), v jejichž případě se předpokládá, že řada lidí si ke skříni dokoupí další skleněnou bočnici. Ovšem pro toho, kdo s něčím takovým nepočítá, což bude asi většina zákazníků, jsou tyto kryty zbytečné, či spíše ještě překážející kusy plechu a plastu. Však nemají žádný praktický účel a jen tvoří další překážku v případě, když se chceme v sestavě trošku pošťourat. 
 
 
Pro chlubily jsou tu také připraveny dvě vertikální záslepky, jež s pomocí prodlužovacího kabelu pro PCIe 3.0 x16 poslouží k tomu, abyste mohli svou grafickou kartu vystavit hezky na odiv skrz boční sklo. Je tu také ovladač RGB podsvícení, který slouží dvěma předním ventilátorům, ale také dostaneme RGB Connector Splitter pro další případné prvky. 
 
MasterCase H500P podporuje desky formátů Mini-ITX, mATX, ATX a E-ATX, v základu obsahuje dvě 3,5“/2,5“ interní pozice plus dvě 2,5" na přepážce nad zdrojem, celkem má 7 ventilátorových pozic podporujícíh až 360mm radiátor a vrchní panel nese 2x USB 2.0, 2x USB 3.0 + audio konektory. 
 
MasterCase H500P Mesh White přijde na trh 1. března s cenou 160 eur, takže bude o 10 eur dražší než původní model, který se u nás prodává za cca 3800 Kč s daní. 
 
Zdroj: TZ Cooler Master


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů