reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cooler Master H500P Mesh White: mainstreamová skříň v bílém

27.2.2018, Jan Vítek, aktualita
Cooler Master H500P Mesh White: mainstreamová skříň v bílém
Cooler Master si na konci roku připravil mainstreamové skříně MasterCase H500P a nyní k nim přibyla verze s označením Mesh White. Jde o otevřenou skříň slibující především silné chlazení, kvůli čemuž ale můžeme očekávat i vyšší hlučnost.
Pokud máme na trhu s počítačovými skříněmi typu Tower označit dva hlavní proudy, jsou to uzavřené, tzv. tiché skříně a pak otevřené modely s přiznanými pozicemi ventilátorů, čili dejme tomu herní skříně. Cooler Master H500P patří jednoznačně do druhé skupiny, která je četnější a nyní k původní verzi z října minulého roku přibyla další, a to MasterCase H500P Mesh White. 
 
 
Jak její název napovídá, jde o bílou verzi původní skříně, ovšem to není vše. Nemáme tu průhledný čelní panel, pod nímž se skví dva velké RGB podsvícené ventilátory, nýbrž panel tvořený perforovaným plechem vyloženým jemným prachovým filtrem, skrz nějž tak na rozdíl od původní verze může proudit vzduch. V ostatních ohledech ale můžeme očekávat to samé.  
 
 
Vepředu tak máme dva 200mm ventilátory pro velice rychlou obměnu vzduchu v bílém interiéru, který v řadě ohledů odpovídá tomu, co nám nabízí třeba nový Cooler Master Cosmos C700P. Jde o systém FreeForm, velké kryté otvory pro protažení kabelů nebo kryty viditelné z pravé strany (viz černá verze dole), v jejichž případě se předpokládá, že řada lidí si ke skříni dokoupí další skleněnou bočnici. Ovšem pro toho, kdo s něčím takovým nepočítá, což bude asi většina zákazníků, jsou tyto kryty zbytečné, či spíše ještě překážející kusy plechu a plastu. Však nemají žádný praktický účel a jen tvoří další překážku v případě, když se chceme v sestavě trošku pošťourat. 
 
 
Pro chlubily jsou tu také připraveny dvě vertikální záslepky, jež s pomocí prodlužovacího kabelu pro PCIe 3.0 x16 poslouží k tomu, abyste mohli svou grafickou kartu vystavit hezky na odiv skrz boční sklo. Je tu také ovladač RGB podsvícení, který slouží dvěma předním ventilátorům, ale také dostaneme RGB Connector Splitter pro další případné prvky. 
 
MasterCase H500P podporuje desky formátů Mini-ITX, mATX, ATX a E-ATX, v základu obsahuje dvě 3,5“/2,5“ interní pozice plus dvě 2,5" na přepážce nad zdrojem, celkem má 7 ventilátorových pozic podporujícíh až 360mm radiátor a vrchní panel nese 2x USB 2.0, 2x USB 3.0 + audio konektory. 
 
MasterCase H500P Mesh White přijde na trh 1. března s cenou 160 eur, takže bude o 10 eur dražší než původní model, který se u nás prodává za cca 3800 Kč s daní. 
 
Zdroj: TZ Cooler Master


reklama