www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš

Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
, , aktualita
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master MM720 je dalším odlehčeným modelem tohoto výrobce, ostatně my jsme si už dříve vyzkoušeli model MM711, který má udávanou hmotnost jen 60 gramů, a to bez kabelu. A mohu skutečně říci, že onen očividný problém s vnikáním prachu do útrob myši a usazováním nečistot v otvorech je skutečně reálný.
 
Prach by dle výrobce sice vadit neměl, stejně jako tekutiny, neboť elektronika je opatřena ochranným nástřikem, ovšem jde především o to, že zanesená myš vypadá nevábně a že lidé mají na práci jistě dost jiných věcí, než je čištění děravé myši vatovými tyčinkami. Pak už je možná lepší ji spíše rozebrat a plastové části dát odmočit do teplé vody, ale to znamená dostat se ke šroubkům pod teflony, které už pak nemusí držet jako dříve, takže i proto je vhodné mít k dispozici kvalitní oboustrannou lepicí pásku. 
 
 
Nicméně nyní tu máme další myš podobného ražení, a to model Cooler Master MM720, jenž je především jinak tvarovaný než MM711. Nemá protáhlý tvar, ale je pěkně baculatá a nabízí místo pro odložení prsteníku (nebo malíku, to už záleží na nás). 
 
 
Výrobce nás láká na hmotnost jen 49 gramů při rozměrech 105 x 77 x 37 mm, ovšem co se týče celkového zpracování, v podstatě jde o děravý Xornet II z roku 2015 bez dvou horních tlačítek a připomenout se nám může také model CM Storm Spawn. Na ně ostatně odkazuje i Bryant Nguyen, Peripheral General Manager, dle nějž jde také o novou verzi těchto myší. 

Pod dvěma hlavními tlačítky model MM720 nemá jako obvykle spínače Omron, ale optické LK spínače se životností 70 milionů stisků a optické snímání má také kolečko. Mozkem myši je procesor ARM Cortex M0+, který využívá 512kB paměť pro nastavení. Snímač Pixart PMW3389 dosahuje rozlišení až 16.000 dpi a zvládne sledovat pohyb rychlostí 400 palců za sekundu. Dotazovací frekvence je jako obvykle 1000 Hz a dále můžeme zmínit lehký a velice flexibilní kabel (stejně jako u MM711) a celkem šest tlačítek, i když vedle hlavních, postranních a kolečka marně hledám to šesté. 
 
 
CM MM720 budou k dispozici v bílém a černém provedení a dále se obě verze ještě dělí na matné a lesklé. Nabízená záruka je standardní dvouletá a cena v amerických obchodech činí 50 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek