www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš

Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
, , aktualita
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master MM720 je dalším odlehčeným modelem tohoto výrobce, ostatně my jsme si už dříve vyzkoušeli model MM711, který má udávanou hmotnost jen 60 gramů, a to bez kabelu. A mohu skutečně říci, že onen očividný problém s vnikáním prachu do útrob myši a usazováním nečistot v otvorech je skutečně reálný.
 
Prach by dle výrobce sice vadit neměl, stejně jako tekutiny, neboť elektronika je opatřena ochranným nástřikem, ovšem jde především o to, že zanesená myš vypadá nevábně a že lidé mají na práci jistě dost jiných věcí, než je čištění děravé myši vatovými tyčinkami. Pak už je možná lepší ji spíše rozebrat a plastové části dát odmočit do teplé vody, ale to znamená dostat se ke šroubkům pod teflony, které už pak nemusí držet jako dříve, takže i proto je vhodné mít k dispozici kvalitní oboustrannou lepicí pásku. 
 
 
Nicméně nyní tu máme další myš podobného ražení, a to model Cooler Master MM720, jenž je především jinak tvarovaný než MM711. Nemá protáhlý tvar, ale je pěkně baculatá a nabízí místo pro odložení prsteníku (nebo malíku, to už záleží na nás). 
 
 
Výrobce nás láká na hmotnost jen 49 gramů při rozměrech 105 x 77 x 37 mm, ovšem co se týče celkového zpracování, v podstatě jde o děravý Xornet II z roku 2015 bez dvou horních tlačítek a připomenout se nám může také model CM Storm Spawn. Na ně ostatně odkazuje i Bryant Nguyen, Peripheral General Manager, dle nějž jde také o novou verzi těchto myší. 

Pod dvěma hlavními tlačítky model MM720 nemá jako obvykle spínače Omron, ale optické LK spínače se životností 70 milionů stisků a optické snímání má také kolečko. Mozkem myši je procesor ARM Cortex M0+, který využívá 512kB paměť pro nastavení. Snímač Pixart PMW3389 dosahuje rozlišení až 16.000 dpi a zvládne sledovat pohyb rychlostí 400 palců za sekundu. Dotazovací frekvence je jako obvykle 1000 Hz a dále můžeme zmínit lehký a velice flexibilní kabel (stejně jako u MM711) a celkem šest tlačítek, i když vedle hlavních, postranních a kolečka marně hledám to šesté. 
 
 
CM MM720 budou k dispozici v bílém a černém provedení a dále se obě verze ještě dělí na matné a lesklé. Nabízená záruka je standardní dvouletá a cena v amerických obchodech činí 50 dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek