www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon

Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon
, , aktualita
Máme tu opět další test procesoru Core i9-12900K, který se tentokrát ukázal stejně jako ve středu v Cinebench R23, ale tentokrát jde o dříve chybějící skóre ukazující jednovláknový výkon. A ukazuje se, že ten asi bude skutečně velice slušný.
K oblíbeným
reklama
Core i9-12900K měl dle nedávného testu získat v Cinebench R23 přes 30 tisíc bodů, což by procesory Intel opět dostalo na přední pozici dle celkového výkonu desktopových procesorů, a to konkrétně v renderování. Pokud tento procesor má takový výkon skutečně nabídnout, je jasné, že pak musí mít obzvláště silná hlavní jádra P, neboť ty musí více než dorovnat slabší výkon jader S, jež navíc nemají hyperthreading. 
 
 
Od HXL se přitom dozvídáme, že jednovláknový výkon jader P by skutečně měl být velice slušný. V případě Cinebench R20 má jít alespoň o 810 bodů a ve verzi R23 pak o cca 2050 bodů. I ty nejvyladěnější procesory Ryzen generace Zen 3 přitom končí na cca 1700 bodech a to platí i pro Core "Rocket Lake-S" . Čili 2050 bodů by byl velice slušný pokrok ukazující na cca 20% zvýšení výkonu na takt, pokud máme vzít v potaz, že Alder Lake-S mají mít velice podobné turbo frekvence jako Rocket Lake-S. Oproti Comet Lake-S pak může jít dokonce téměř o cca 35 %. 
 
 
Dále tu máme databázi testovacícho softwaru SiSoft Sandra, do níž se již dostaly záznamy testů počítačů Thunderobot (čínský výrobce) s deskou ASRock Z690 Phantom Gaming 4 a právě s procesorem Core i9-12900K. Ten byl sám o sobě detekován správně, ale jinak jej Sandra ještě moc nezná, ostatně mluví o CPU s TDP 1250 W a na taktu 488 GHz. 
 
I nové informace tak ukazují, že Alder Lake-S by měly mít velice silná hlavní jádra, jejichž počet je sice omezen na osm, ale to by mohla být velká výhoda hlavně ve hrách, které stejně více jader většinou nepotřebují. Od Intelu tak už můžeme pomalu očekávat, že s veškerou pompou ohlásí svou opětovnou dominanci v herním výkonu svých CPU a pak už budeme moci čekat na reakci firmy AMD, která už jasně ukázala před řadou měsíců, že si chystá Zen 3 s pamětí V-Cache, jež má na stejném taktu navýšit herní výkon v průměru o 15 %.
 
 
Bude to stačit, anebo Alder Lake-S dohoní až Zen 4? To samozřejmě nevíme a hlavně je třeba nejdříve zjistit to, zda budou nové Intel skutečně tak výkonné, jak ukazují informace z posledních dní.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NZXT BLD Kits: PC stavebnice pro ty, kteří se bojí si sami vybrat NZXT BLD Kits: PC stavebnice pro ty, kteří se bojí si sami vybrat
Anebo také pro ty, kteří nemohou sehnat potřebnou grafickou kartu a přitom nechtějí přijít o možnost si své PC postavit z běžně dostupných komponent. Od NZXT k tomu dostanou příležitost díky BLD Kitům.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
GeForce NOW RTX 3080: nová generace se zaručeným výkonem GeForce NOW RTX 3080: nová generace se zaručeným výkonem
Společnost NVIDIA představuje novou generaci své cloudové herní platformy, kterou představuje nový typ členství označený jako GeForce NOW RTX 3080. Je tak zřejmé, že předplatitelé získají výkon karty RTX 3080. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077 CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077
Loni touto dobou jsme se už těšili na brzké vydání hry Cyberpunk 2077, ze kterého se však pro CD Projekt Red stala (především konzolová) katastrofa. Další problém přišel s hackem jejích serverů, a tak není divu, že původní plány už neplatí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Raspberry Pi poprvé v historii zdražují, které a o kolik? Raspberry Pi poprvé v historii zdražují, které a o kolik?
Nabídku nadace Raspberry zdobily pevně dané a očekávatelné ceny, které se v případě starších modelů ještě postupně snižovaly, tedy pokud nebyl daný hardware rovnou stažen z nabídky. Nyní ale přichází opak. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Cezanne Refresh: čekají nás mobilní APU s křemíkem Barcelo? AMD Cezanne Refresh: čekají nás mobilní APU s křemíkem Barcelo?
O plánech společnosti AMD není snadné mít přehled, a to především proto, že sama spíše mlčí, a tak vzniká prostor pro mnohé spekulace a celkový obrázek si musíme dávat dohromady po střípcích. A jeden takový nese název Barcelo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek