www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-9990XE jsou pouze pro OEM, bez záruky a Intel je draží

Core i9-9990XE jsou pouze pro OEM, bez záruky a Intel je draží
, , aktualita
Intel nedávno vypustil do světa procesory Core i9-9990XE, které mají sice méně jader než ty dosud nejlepší modely pro LGA 2066, ale dohánějí to vysokými takty. Jejich zvláštnost je ale podtržena tím, jakým způsobem jsou na trhu nabízeny. 
reklama
Core i9-9990XE stojí dle svého označení na vrcholu své řady Skylake-X HCC, ale nemají nejvíce jader, čili 18, ale 14. Jejich TDP je však 255 W, díky čemuž se zvýšila základní frekvence na 4 GHz a pak tu máme turbo až 5,1 GHz. To tak dohromady představuje velice zajímavý procesor, který se bude hodit pro pracovní i herní soustavy a díky svému vysokému taktu i ve vícevláknových úlohách překonává 18jádrové modely. 
 
 
Už dříve tu byla otázka, zda se Core i9-9990XE vůbec dostane do obchodů, nebo bude k dispozici pouze na trhu pro OEM. Skutečnost je však ještě odlišná. Nejen, že tyto procesory budou pouze pro OEM, ale dostupné budou jen v rámci čtvrtletních aukcí, čili pro ty, kteří za ně zaplatí nejvíce. Intel na ně navíc neposkytuje žádnou záruku, takže veškeré ztráty dané poškozenými procesory jdou za samotným OEM výrobcem. 
 
Společnost Puget Systems jednu aukci vyhrála, a právě proto mohla dříve provést vlastní testy. Dozvídáme se, že za procesory Core i9-9990XE zaplatila o 15 procent více než za 18jádrové Core i9-9980XE, což dělá přibližně 2300 dolarů. V porovnání s rovněž 14jádrovým Core i9-9940X to pak představuje o 900 dolarů (nebo 64 %) vyšší cenu. Puget Systems nemohou sdělovat další podrobnosti o dané aukci a to ani kdy bude další, jaké jiné firmy v té předchozí uspěly a kolik kusů se prodalo. Dozvídáme se jen to, že to byl velice omezený počet.
 
Vzhledem k vysokému TDP, v jehož případě lze předpokládat, že reálná spotřeba bude hodnotu 255 W výrazně překračovat, může být problém také s chlazením. Dozvídáme se, že na to sotva stačí vodní chladič Corsair Hydro H80i se dvěma ventilátory. 
 
Omezená dostupnost, vysoká cena, nulová záruka a vysoký výdej tepla, to vše nakonec zhatilo plány Puget Systems na to, aby na nových procesorech tato firma založila novou řadu počítačů. Je otázka, jak budou tyto procesory vůbec využity. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář