www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-9990XE jsou pouze pro OEM, bez záruky a Intel je draží

Core i9-9990XE jsou pouze pro OEM, bez záruky a Intel je draží
, , aktualita
Intel nedávno vypustil do světa procesory Core i9-9990XE, které mají sice méně jader než ty dosud nejlepší modely pro LGA 2066, ale dohánějí to vysokými takty. Jejich zvláštnost je ale podtržena tím, jakým způsobem jsou na trhu nabízeny. 
K oblíbeným
reklama
Core i9-9990XE stojí dle svého označení na vrcholu své řady Skylake-X HCC, ale nemají nejvíce jader, čili 18, ale 14. Jejich TDP je však 255 W, díky čemuž se zvýšila základní frekvence na 4 GHz a pak tu máme turbo až 5,1 GHz. To tak dohromady představuje velice zajímavý procesor, který se bude hodit pro pracovní i herní soustavy a díky svému vysokému taktu i ve vícevláknových úlohách překonává 18jádrové modely. 
 
 
Už dříve tu byla otázka, zda se Core i9-9990XE vůbec dostane do obchodů, nebo bude k dispozici pouze na trhu pro OEM. Skutečnost je však ještě odlišná. Nejen, že tyto procesory budou pouze pro OEM, ale dostupné budou jen v rámci čtvrtletních aukcí, čili pro ty, kteří za ně zaplatí nejvíce. Intel na ně navíc neposkytuje žádnou záruku, takže veškeré ztráty dané poškozenými procesory jdou za samotným OEM výrobcem. 
 
Společnost Puget Systems jednu aukci vyhrála, a právě proto mohla dříve provést vlastní testy. Dozvídáme se, že za procesory Core i9-9990XE zaplatila o 15 procent více než za 18jádrové Core i9-9980XE, což dělá přibližně 2300 dolarů. V porovnání s rovněž 14jádrovým Core i9-9940X to pak představuje o 900 dolarů (nebo 64 %) vyšší cenu. Puget Systems nemohou sdělovat další podrobnosti o dané aukci a to ani kdy bude další, jaké jiné firmy v té předchozí uspěly a kolik kusů se prodalo. Dozvídáme se jen to, že to byl velice omezený počet.
 
Vzhledem k vysokému TDP, v jehož případě lze předpokládat, že reálná spotřeba bude hodnotu 255 W výrazně překračovat, může být problém také s chlazením. Dozvídáme se, že na to sotva stačí vodní chladič Corsair Hydro H80i se dvěma ventilátory. 
 
Omezená dostupnost, vysoká cena, nulová záruka a vysoký výdej tepla, to vše nakonec zhatilo plány Puget Systems na to, aby na nových procesorech tato firma založila novou řadu počítačů. Je otázka, jak budou tyto procesory vůbec využity. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie Zemětřesení na Marsu už díky InSight není jen teorie
Sonda InSight americké NASA pobývá na Marsu už řadu měsíců a už dlouho tak naslouchala jeho interiéru, zda z něj nepřijdou nějaké otřesy. Nyní už můžeme říci, že Mars je nejspíše geologicky aktivní planeta.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou? AMD Ryzen 5 3400G a 3 3200G jsou v dohledu, jaké budou?
Zrovna včera jsme se podívali na to, jak se v Číně hardwaroví nadšenci už vesele šťourají v APU AMD Ryzen 3 3200G a zkoumají, co má pod pokličkou. Není tak divu, že se můžeme už dozvědět i o jeho specifikacích a opět je tu téma teplovodivé pasty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč? NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?
NVIDIA včera vypustila na trh karty GeForce GTX 1650, ovšem oficiální představení z její strany v podstatě neproběhlo a co víc, znemožněno bylo i brzké otestování karet v rámci nezávislých recenzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets
Už od roku 2017 se mluví o chystané funkci Sets, kterou si Microsoft připravoval jako další vylepšení svého systému Windows 10. Během loňského dubna se jí dočkali Insideři, ale nyní se dozvídáme, že už s ní Microsoft nepočítá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář