www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED

Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
, , aktualita
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
K oblíbeným
reklama
Předem je třeba říci, že napájecí zdroje pro PC v řadě případů opravdu zdražují (a to zvláště značka Corsair), za což může jednak koronavirus a jeho dopad na zdražení nákladní letecké přepravy a celkovou výrobu zdrojů a do budoucna by se mohla projevit také vyšší poptávka po silnějších zdrojích vyvolaná novými GeForce Ampere. Na druhou stranu lze najít stále dost kvalitních zdrojů, jichž se zatím zdražování nedotklo, takže to s tím asi nebude tak horké, takže uvidíme. 
 
 
Mezitím se můžeme podívat na novou sérii PC zdrojů Corsair CX-F, které mají jednak zkosené hrany pro snadnější manipulaci a instalaci a vedle toho pak aRGB podsvícení. To ale obstará jen instalovaný ventilátor, i když ten je napojen nebo jej lze napojit na ovladač Corsair iCUE RGB Lighting Controller, případně pak iCUE Lighting Node PRO či Commander PRO. Svit diod tak lze ovládat či synchronizovat a to platí i pro možnost připojit zdroj na 5V aRGB adaptér základní desky, aby se využil systém jednoho z jejich výrobců. A pokud neprojde ani to, máme tu tlačítko, jímž lze cyklicky přepínat mezi devíti režimy podsvícení. 
 
 
To nejdůležitější máme za sebou, takže nyní k podružným věcem, jako je napájecí výkon, efektivita a jiné. Corsair CX-F se vyrábějí ve verzích s výkonem 550, 650 a 750 W, pro něž platí možnost výběru bílého či černého provedení. Jsou také plně modulární, mají standardní hloubku 140 mm a využívají 105°C japonské kondenzátory slibující dlouhou životnost a spolehlivost. Corsair pak udává efektivitu odpovídající certifikaci 80 Plus Bronze, takže mezi nejlepší řady nám CX-F určitě nezapadne. 
 
 
Ventilátor má standardní velikost 120 mm a zdroje jsou vybaveny funkcí pro jeho úplné vypnutí v případě, že zatížení bude dostatečně nízké. Corsair CX-F by měly dorazit na trh do měsíce s cenou cca 2200 až 2700 Kč dle výkonu. Záruka bude alespoň pětiletá. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct
NVIDIA nedávno ohlásila, že pro Itálii chystá světově nejvýkonnější AI superpočítač a nyní se hlásí také AMD s novinkou ze stejného soudku. Půjde o systém LUMI s výkonem velice slušných 550 PetaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s
Společnost Silicon Motion si připravila trojici nových kontrolerů, které mají společné to, že budou využívány pro nová SSD pro rozhraní PCIe 4.0 a NVMe 1.4. Jde o jeden pro low-end, jeden pro mainstream a zbylý pro hi-end. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek