www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair má také SSD pro PCIe 4.0: téměř 5 GB/s

Corsair má také SSD pro PCIe 4.0: téměř 5 GB/s
, , aktualita
Díky AMD mohou výrobci SSD nastartovat další kolečko souboje o to, kdo na trh uvede rychlejší SSD. Po firmě Gigabyte se i od Corsairu dozvídáme, že ten si chystá SSD pro PCI Express 4.0 s úctyhodnou propustností. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o Corsair Force Series MP600, které jsou připraveny pro rozhraní PCI Express 4.0 a je vidět, že AMD svou novou generací desek a procesorů opravdu zaujala řadu firem, které na trh vysílají své produkty právě pro novou platformu Ryzen. Jde jednak o základní desky, mezi nimiž už je nyní slušný výběr včetně drahých modelů nejvyšších řad a Gigabyte už také zmínil svá SSD pro PCIe 4.0.
 
Taková má a ještě nějaký ten pátek bude mít smysl pořizovat jen pro Ryzen 3000 a desky s X570, protože od Intelu nemáme zatím ani náznak toho, že by chtěl příslušné rozhraní nabídnout také. Však teprve nedávno vyslal na trh zbytek procesorů Coffee Lake Refresh, pro něž je stále aktuální čipset Z370 či Z390 a od nich odvozené. 
 
 
Corsair chce své MP600 Gen4 PCIe dostat na trh v červenci a podobné by to mělo být i s firmou Gigabyte. My se zatím můžeme podívat na to, jakým pěkně vysokým pasivem jsou tato SSD vybavena. Třeba se také brzy dočkáme modelů, které budou pro optimální provoz vyžadovat i aktivní chlazení. 
 
A co se o MP600 dozvíme? Jsou určeny pro M.2 se čtyřmi linkami a využívají 3D NAND Flash od neuvedeného výrobce, a to s buňkami TLC. Do nich bude zapisovat kontroler Phison PS5016-E16, který zařídí rychlost čtení až 4950 MB/s a zápis 4250 MB/s. Jde pochopitelně o sekvenční operace a v případě zápisu budou jistě urychleny pomocí SLC cache. Jaký výkon nám taková SSD nabídnou po jejím zaplnění, to už se nedozvíme. 
 
Nakonec byla uvedena jen informace o pětileté záruce, takže i na ceny si musíme počkat. Nízké jistě nebudou. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů