www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair má také SSD pro PCIe 4.0: téměř 5 GB/s

Corsair má také SSD pro PCIe 4.0: téměř 5 GB/s
, , aktualita
Díky AMD mohou výrobci SSD nastartovat další kolečko souboje o to, kdo na trh uvede rychlejší SSD. Po firmě Gigabyte se i od Corsairu dozvídáme, že ten si chystá SSD pro PCI Express 4.0 s úctyhodnou propustností. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o Corsair Force Series MP600, které jsou připraveny pro rozhraní PCI Express 4.0 a je vidět, že AMD svou novou generací desek a procesorů opravdu zaujala řadu firem, které na trh vysílají své produkty právě pro novou platformu Ryzen. Jde jednak o základní desky, mezi nimiž už je nyní slušný výběr včetně drahých modelů nejvyšších řad a Gigabyte už také zmínil svá SSD pro PCIe 4.0.
 
Taková má a ještě nějaký ten pátek bude mít smysl pořizovat jen pro Ryzen 3000 a desky s X570, protože od Intelu nemáme zatím ani náznak toho, že by chtěl příslušné rozhraní nabídnout také. Však teprve nedávno vyslal na trh zbytek procesorů Coffee Lake Refresh, pro něž je stále aktuální čipset Z370 či Z390 a od nich odvozené. 
 
 
Corsair chce své MP600 Gen4 PCIe dostat na trh v červenci a podobné by to mělo být i s firmou Gigabyte. My se zatím můžeme podívat na to, jakým pěkně vysokým pasivem jsou tato SSD vybavena. Třeba se také brzy dočkáme modelů, které budou pro optimální provoz vyžadovat i aktivní chlazení. 
 
A co se o MP600 dozvíme? Jsou určeny pro M.2 se čtyřmi linkami a využívají 3D NAND Flash od neuvedeného výrobce, a to s buňkami TLC. Do nich bude zapisovat kontroler Phison PS5016-E16, který zařídí rychlost čtení až 4950 MB/s a zápis 4250 MB/s. Jde pochopitelně o sekvenční operace a v případě zápisu budou jistě urychleny pomocí SLC cache. Jaký výkon nám taková SSD nabídnou po jejím zaplnění, to už se nedozvíme. 
 
Nakonec byla uvedena jen informace o pětileté záruce, takže i na ceny si musíme počkat. Nízké jistě nebudou. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů