www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair má také SSD pro PCIe 4.0: téměř 5 GB/s

Corsair má také SSD pro PCIe 4.0: téměř 5 GB/s
, , aktualita
Díky AMD mohou výrobci SSD nastartovat další kolečko souboje o to, kdo na trh uvede rychlejší SSD. Po firmě Gigabyte se i od Corsairu dozvídáme, že ten si chystá SSD pro PCI Express 4.0 s úctyhodnou propustností. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o Corsair Force Series MP600, které jsou připraveny pro rozhraní PCI Express 4.0 a je vidět, že AMD svou novou generací desek a procesorů opravdu zaujala řadu firem, které na trh vysílají své produkty právě pro novou platformu Ryzen. Jde jednak o základní desky, mezi nimiž už je nyní slušný výběr včetně drahých modelů nejvyšších řad a Gigabyte už také zmínil svá SSD pro PCIe 4.0.
 
Taková má a ještě nějaký ten pátek bude mít smysl pořizovat jen pro Ryzen 3000 a desky s X570, protože od Intelu nemáme zatím ani náznak toho, že by chtěl příslušné rozhraní nabídnout také. Však teprve nedávno vyslal na trh zbytek procesorů Coffee Lake Refresh, pro něž je stále aktuální čipset Z370 či Z390 a od nich odvozené. 
 
 
Corsair chce své MP600 Gen4 PCIe dostat na trh v červenci a podobné by to mělo být i s firmou Gigabyte. My se zatím můžeme podívat na to, jakým pěkně vysokým pasivem jsou tato SSD vybavena. Třeba se také brzy dočkáme modelů, které budou pro optimální provoz vyžadovat i aktivní chlazení. 
 
A co se o MP600 dozvíme? Jsou určeny pro M.2 se čtyřmi linkami a využívají 3D NAND Flash od neuvedeného výrobce, a to s buňkami TLC. Do nich bude zapisovat kontroler Phison PS5016-E16, který zařídí rychlost čtení až 4950 MB/s a zápis 4250 MB/s. Jde pochopitelně o sekvenční operace a v případě zápisu budou jistě urychleny pomocí SLC cache. Jaký výkon nám taková SSD nabídnou po jejím zaplnění, to už se nedozvíme. 
 
Nakonec byla uvedena jen informace o pětileté záruce, takže i na ceny si musíme počkat. Nízké jistě nebudou. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře