www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair má také SSD pro PCIe 4.0: téměř 5 GB/s

Corsair má také SSD pro PCIe 4.0: téměř 5 GB/s
, , aktualita
Díky AMD mohou výrobci SSD nastartovat další kolečko souboje o to, kdo na trh uvede rychlejší SSD. Po firmě Gigabyte se i od Corsairu dozvídáme, že ten si chystá SSD pro PCI Express 4.0 s úctyhodnou propustností. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o Corsair Force Series MP600, které jsou připraveny pro rozhraní PCI Express 4.0 a je vidět, že AMD svou novou generací desek a procesorů opravdu zaujala řadu firem, které na trh vysílají své produkty právě pro novou platformu Ryzen. Jde jednak o základní desky, mezi nimiž už je nyní slušný výběr včetně drahých modelů nejvyšších řad a Gigabyte už také zmínil svá SSD pro PCIe 4.0.
 
Taková má a ještě nějaký ten pátek bude mít smysl pořizovat jen pro Ryzen 3000 a desky s X570, protože od Intelu nemáme zatím ani náznak toho, že by chtěl příslušné rozhraní nabídnout také. Však teprve nedávno vyslal na trh zbytek procesorů Coffee Lake Refresh, pro něž je stále aktuální čipset Z370 či Z390 a od nich odvozené. 
 
 
Corsair chce své MP600 Gen4 PCIe dostat na trh v červenci a podobné by to mělo být i s firmou Gigabyte. My se zatím můžeme podívat na to, jakým pěkně vysokým pasivem jsou tato SSD vybavena. Třeba se také brzy dočkáme modelů, které budou pro optimální provoz vyžadovat i aktivní chlazení. 
 
A co se o MP600 dozvíme? Jsou určeny pro M.2 se čtyřmi linkami a využívají 3D NAND Flash od neuvedeného výrobce, a to s buňkami TLC. Do nich bude zapisovat kontroler Phison PS5016-E16, který zařídí rychlost čtení až 4950 MB/s a zápis 4250 MB/s. Jde pochopitelně o sekvenční operace a v případě zápisu budou jistě urychleny pomocí SLC cache. Jaký výkon nám taková SSD nabídnou po jejím zaplnění, to už se nedozvíme. 
 
Nakonec byla uvedena jen informace o pětileté záruce, takže i na ceny si musíme počkat. Nízké jistě nebudou. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek