Cyberpunk 2077 bude podporovat ray tracing, stejně jako noví Watch Dogs

Cyberpunk 2077 bude podporovat ray tracing, stejně jako noví Watch Dogs
, , aktualita
Jak už dobře víme, toužebně očekávaný Cyberpunk 2077 od CD Projekt Red je chystán na jaro příštího roku a nyní se dozvídáme tu očekávanou věc, že hra bude podporovat ray tracing. A ten se bude skutečně hodit pro vykreslení města napěchovaného neony.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA se po prezentaci Cyperpunk 2077 na E3 2019 pochlubila tím, že byla zvolena jako "oficiální technologický partner" pro ray tracing v této hře, což prostě a jednoduše znamená, že až ta přijde v dubnu příštího roku na trh, budeme si ji moci zahrát s RTX On. Co to ale znamená? Ray tracing může být využit pro různé věci, jako jsou věrné odrazy objektů, lom světla, globální osvícení nebo vykreslení stínů. 
 
screenshoty ve 4K můžete najít na blogu NVIDIE
 
To nám napoví dva zveřejněné screenshoty, dle nichž rozhodně půjde o odrazy objektů v lesklých materiálech či předmětech, ovšem dle druhého si můžeme myslet také na celkové osvícení scén či snad i volumetrické efekty. 
 
 
Odrazy jsou jasné, ostatně Night City bude plné neonového osvětlení či obrovských reklam. Matt Wuebbling, šéf marketingu NVIDIE, také mluví o tom, že ray tracing zajistí "realistické osvětlení" a Adam Badowski z CD Projekt Red zase o tom, jak ray tracing umožní realisticky znázornit "chování světla v městském prostředí". Krom těchto vyjádření se zatím nedozvíme žádné technické podrobnosti a nově zveřejněný filmový trailer také nemusí nic vypovídat o tom, v jakém stavu je aktuálně grafická stránka hry. 
 
 
Cyberpunk 2077 by také mohl vyjít v době, kdy už se NVIDIA bude pomalu chystat na představení další generace grafických karet, očekávaných Ampere. Nicméně spíše asi nelze čekat, že by herní modely nastoupily na trh hned na jaře, aby šlo takové představení spojit s uvedením této hry. Ale uvidíme, v této době je velice předčasné o nové generaci mluvit a spíše se můžeme ptát na to, jak to konečně bude s NVIDIA SUPER.
 
Nakonec můžeme ještě připomenout zprávu, která možná mezi všemi novinkami z E3 trošku zapadla. Ray tracing na GeForce budou podporovat  také Watch Dogs: Legion a NVIDIA s Ubisoftem slibuje "fotorealistický Londýn blízké budoucnosti". 
 
 
To je samozřejmě třeba přijmout s velkou rezervou, ostatně zveřejněné screenshoty mají blíže spíše k omalovánkám, než k realitě, nicméně vypadá to na zajímavou hru, která bude mít svým žánrem a prostředím blízko k Cyberpunku 2077. 
 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel vytvořil novou divizi Network and Custom-logic Group pro 5G Intel vytvořil novou divizi Network and Custom-logic Group pro 5G
Intel se rozhodl, že vytvoří novou divizi, a sice Network and Custom-logic Group. Ta se bude týkat síťových technologií a různých specializovaných čipů, ovšem nejde o přírůstek mezi ostatní, ale o spojení dvou starších skupin.
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek