Cyberpunk 2077: ray tracing zatím pouze pro GeForce RTX

Cyberpunk 2077: ray tracing zatím pouze pro GeForce RTX
, , aktualita
Už to asi opravdu dopadne a Cyberpunk 2077 přijde na trh v uvedený termín, od nějž nás však dělí ještě 18 dní. Už nyní je ale jasné, že jeho verzi s ray tracingem si ihned po vydání neužijí majitelé nových Radeonů. 
K oblíbeným
reklama
Cyberpunk 2077 už dostal vlastní herní trailer, který nás má řádně navnadit a naladit na novou sci-fi RPG akci a nyní přichází malá studená sprcha pro ty, kteří pořídili jeden z nových Radeonů, nebo se na to chystají, a očekávají, že si tuto hru hned 10. prosince zahrají ve verzi s ray tracingem. 
 
 
Je ale vcelku pochopitelné, že podpora ray tracingu přijde nejdříve pro majitele GeForce RTX. NVIDIA jednak na tom s vývojáři už dlouho spolupracovala a její hardware už je na trhu více než dva roky, zatímco Radeony s podporou ray tracingu se začaly prodávat před několika dny. Takže není divu, že vývojáři budou potřebovat čas na to, aby přinesli i podporu Radeonů. Na druhou stranu, Cyberpunk 2077 přece využívá průmyslový standard, a to DirectX Ray Tracing API, které je součástí DirectX 12 Ultimate a pokud jde o Radeony, ty jej podporují, čili by snad nemělo dlouho trvat, abychom si mohli zahrát s ray tracingem i na nové RX 6000. 
 
Jeden z vývojářů studia CD Projekt Red tak uvedl, že na zprovoznění ray tracingu se už s AMD pracuje, aby tato funkce byla k dispozici co možná nejdříve. 
 
 
To samé by přitom mohlo platit i pro nové konzole Xbox Series X a PlayStation 5, které jsou založeny na víceméně stejné grafice jako nové Radeony. 
 
 
Aktuální hardwarové požadavky jsou na tak dobře vypadající hru ještě mírné, však tu máme GTX 1060 6 GB pro hraní ve Full HD při vysoké kvalitě a ani pro 1440p nejsou požadavky moc krvavé. Studio CDPR navíc ani není nesmyslně náročné na procesory a kde jiní vyžadují v případě nejnáročnějších konfigurací rovnou herní hi-end od AMD či NVIDIE, zde nám evidentně budou bohatě stačit šestijádrové procesory předchozích generací. A je to logické, neboť úzké hrdlo se zpravidla nachází ve slotu PCIe x16 a ne v procesorové patici. 
 
Cyberpunk 2077 je zatím stále chystán na vypuštění 10. prosince pro Xbox One/X, Xbox Series S/X, PS4/Pro, PS5, Windows PC a Stadia.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře