Cyberpunk 2077: ray tracing zatím pouze pro GeForce RTX

Cyberpunk 2077: ray tracing zatím pouze pro GeForce RTX
, , aktualita
Už to asi opravdu dopadne a Cyberpunk 2077 přijde na trh v uvedený termín, od nějž nás však dělí ještě 18 dní. Už nyní je ale jasné, že jeho verzi s ray tracingem si ihned po vydání neužijí majitelé nových Radeonů. 
K oblíbeným
reklama
Cyberpunk 2077 už dostal vlastní herní trailer, který nás má řádně navnadit a naladit na novou sci-fi RPG akci a nyní přichází malá studená sprcha pro ty, kteří pořídili jeden z nových Radeonů, nebo se na to chystají, a očekávají, že si tuto hru hned 10. prosince zahrají ve verzi s ray tracingem. 
 
 
Je ale vcelku pochopitelné, že podpora ray tracingu přijde nejdříve pro majitele GeForce RTX. NVIDIA jednak na tom s vývojáři už dlouho spolupracovala a její hardware už je na trhu více než dva roky, zatímco Radeony s podporou ray tracingu se začaly prodávat před několika dny. Takže není divu, že vývojáři budou potřebovat čas na to, aby přinesli i podporu Radeonů. Na druhou stranu, Cyberpunk 2077 přece využívá průmyslový standard, a to DirectX Ray Tracing API, které je součástí DirectX 12 Ultimate a pokud jde o Radeony, ty jej podporují, čili by snad nemělo dlouho trvat, abychom si mohli zahrát s ray tracingem i na nové RX 6000. 
 
Jeden z vývojářů studia CD Projekt Red tak uvedl, že na zprovoznění ray tracingu se už s AMD pracuje, aby tato funkce byla k dispozici co možná nejdříve. 
 
 
To samé by přitom mohlo platit i pro nové konzole Xbox Series X a PlayStation 5, které jsou založeny na víceméně stejné grafice jako nové Radeony. 
 
 
Aktuální hardwarové požadavky jsou na tak dobře vypadající hru ještě mírné, však tu máme GTX 1060 6 GB pro hraní ve Full HD při vysoké kvalitě a ani pro 1440p nejsou požadavky moc krvavé. Studio CDPR navíc ani není nesmyslně náročné na procesory a kde jiní vyžadují v případě nejnáročnějších konfigurací rovnou herní hi-end od AMD či NVIDIE, zde nám evidentně budou bohatě stačit šestijádrové procesory předchozích generací. A je to logické, neboť úzké hrdlo se zpravidla nachází ve slotu PCIe x16 a ne v procesorové patici. 
 
Cyberpunk 2077 je zatím stále chystán na vypuštění 10. prosince pro Xbox One/X, Xbox Series S/X, PS4/Pro, PS5, Windows PC a Stadia.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Včera, aktualita, Milan Šurkala