www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další hit mezi PC periferiemi? Přeci děravé myši

Další hit mezi PC periferiemi? Přeci děravé myši
, , aktualita
Nedávno jsme se věnovali myši Cooler Master MM710, která nabízí tělo odlehčené prostě tím, že je plné šestihranných děr, a to až tak, že je možné vidět skrz. Jak se ukazuje, narážíme tím nejspíše na nový trend. 
K oblíbeným
reklama
Mnohokrát se v případě PC komponent a periferií ukázalo, že jen málokterá firma si dokáže jít vlastní cestou a většinou se výrobci po sobě opičí, což vyvolává přicházející a odcházející módní vlny. Asi nejvíce to bylo a je vidět v případě počítačových skříní. Přišla doba, kdy se konečně objevily už dostatečně levné LED emitující modré světlo, takže najednou skříně (a zdaleka ne ty) musely svítit modře a samozřejmě s co nejvyšším výkonem, aby nás kontrolky mohly v noci rovnou oslepit. 
 
 
Nastoupila i doba velkých ventilátorů, jež byly cpány do skříní bez rozmyslu s prostým heslem: čím větší, tím lepší. Díky všemožným božstvům také už skončila doba lesklých plastů či rovnou zrcadlových povrchů, která rozšilhala nejednoho nešťastníka vybaveného monitorem s vyleštěným panelem. Leštěnka se ale přelila do ostatních oblastí, a to právě i mezi počítačové skříně, jejichž výrobci k nim začali i zlomyslně přibalovat měkké hadříky. Snad aby zdůraznili, že na jejich novém modelu bude opravdu vidět každé smítko. 

To byly jen některé trendy, jež všechny ale zastínily barevně svítící LED, neboť ty už najdeme skutečně všude, kde je to jen trošku možné. Ve skutečnosti na nás mohou barevně zářit, blikat, dělat vlny a jiné efekty naprosto všechny typy komponent a periferií, z nichž se dá sestavit funkční PC, a to až na jedinou výjimku: procesor. A i ten v podstatně může svítit, pokud jej budeme brát jako jeden celek s chladičem či vodním blokem. 
 
Nyní však nastupuje nový trend, který nemá šanci se tak rozrůst, ale i tak bude zajímavé sledovat, na co všechno jej mohou výrobci naroubovat. Nastává doba odlehčování myší, a to pomocí (typicky) šestihranných otvorů. 
 
 
První, či jeden z prvních takových trendsetterů je model Finalmouse Ninja Air58, ovšem my jsme na našich stránkách zaznamenali nejdříve Cooler Master MM710
 
 
Do třetice tu pak máme zbrusu novou myš Glorious Model D, která v tomto ohledu nejde ani zdaleka tak daleko jako předešlé, ale ukazuje, že tím to nekončí a že ono požehnané množství firem orientujících se na výrobu periferií může jásat. Konečně má k dispozici nový prvek, jímž může vybavit nové modely a odlišit je od starých. Co na tom, že tento prvek bude za chvíli k vidění všude. 
 
 
Mantra výrobců je zřejmá, budou nás přesvědčovat, že díky odlehčení budeme o xx procent rychlejší, přesnější, atp. Z hlediska marketingu je ale nejspíše ještě mnohem důležitější to, co fanoušci vidí v rukách svých idolů z oblasti eSports, a to je právě i případ myši Finalmouse Air58, které propůjčil svou přezdívku Ninja známý z YouTube a Twitch a vyvolal o ni velký zájem.
 
Střízlivě uvažujícímu zákazníku ale nemůže nepřijít na mysl otázka, kterou můžeme parafrázovat jednu ze známých filmových hlášek: jak se to čistí?  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář