www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další hit mezi PC periferiemi? Přeci děravé myši

Další hit mezi PC periferiemi? Přeci děravé myši
, , aktualita
Nedávno jsme se věnovali myši Cooler Master MM710, která nabízí tělo odlehčené prostě tím, že je plné šestihranných děr, a to až tak, že je možné vidět skrz. Jak se ukazuje, narážíme tím nejspíše na nový trend. 
K oblíbeným
reklama
Mnohokrát se v případě PC komponent a periferií ukázalo, že jen málokterá firma si dokáže jít vlastní cestou a většinou se výrobci po sobě opičí, což vyvolává přicházející a odcházející módní vlny. Asi nejvíce to bylo a je vidět v případě počítačových skříní. Přišla doba, kdy se konečně objevily už dostatečně levné LED emitující modré světlo, takže najednou skříně (a zdaleka ne ty) musely svítit modře a samozřejmě s co nejvyšším výkonem, aby nás kontrolky mohly v noci rovnou oslepit. 
 
 
Nastoupila i doba velkých ventilátorů, jež byly cpány do skříní bez rozmyslu s prostým heslem: čím větší, tím lepší. Díky všemožným božstvům také už skončila doba lesklých plastů či rovnou zrcadlových povrchů, která rozšilhala nejednoho nešťastníka vybaveného monitorem s vyleštěným panelem. Leštěnka se ale přelila do ostatních oblastí, a to právě i mezi počítačové skříně, jejichž výrobci k nim začali i zlomyslně přibalovat měkké hadříky. Snad aby zdůraznili, že na jejich novém modelu bude opravdu vidět každé smítko. 

To byly jen některé trendy, jež všechny ale zastínily barevně svítící LED, neboť ty už najdeme skutečně všude, kde je to jen trošku možné. Ve skutečnosti na nás mohou barevně zářit, blikat, dělat vlny a jiné efekty naprosto všechny typy komponent a periferií, z nichž se dá sestavit funkční PC, a to až na jedinou výjimku: procesor. A i ten v podstatně může svítit, pokud jej budeme brát jako jeden celek s chladičem či vodním blokem. 
 
Nyní však nastupuje nový trend, který nemá šanci se tak rozrůst, ale i tak bude zajímavé sledovat, na co všechno jej mohou výrobci naroubovat. Nastává doba odlehčování myší, a to pomocí (typicky) šestihranných otvorů. 
 
 
První, či jeden z prvních takových trendsetterů je model Finalmouse Ninja Air58, ovšem my jsme na našich stránkách zaznamenali nejdříve Cooler Master MM710
 
 
Do třetice tu pak máme zbrusu novou myš Glorious Model D, která v tomto ohledu nejde ani zdaleka tak daleko jako předešlé, ale ukazuje, že tím to nekončí a že ono požehnané množství firem orientujících se na výrobu periferií může jásat. Konečně má k dispozici nový prvek, jímž může vybavit nové modely a odlišit je od starých. Co na tom, že tento prvek bude za chvíli k vidění všude. 
 
 
Mantra výrobců je zřejmá, budou nás přesvědčovat, že díky odlehčení budeme o xx procent rychlejší, přesnější, atp. Z hlediska marketingu je ale nejspíše ještě mnohem důležitější to, co fanoušci vidí v rukách svých idolů z oblasti eSports, a to je právě i případ myši Finalmouse Air58, které propůjčil svou přezdívku Ninja známý z YouTube a Twitch a vyvolal o ni velký zájem.
 
Střízlivě uvažujícímu zákazníku ale nemůže nepřijít na mysl otázka, kterou můžeme parafrázovat jednu ze známých filmových hlášek: jak se to čistí?  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře