www.svethardware.cz
>
>

Další super baterie? Asfalt prý zrychlí nabíjení 20násobně

Další super baterie? Asfalt prý zrychlí nabíjení 20násobně
, , aktualita
Máme to tu zase, objevila se další přelomová technologie baterií. Přidává trochu asfaltu, což má až 20násobně urychlit nabíjení baterie. To ale není vše a dokáže při stejné hmotnosti uložit více elektrické energie. 
K oblíbeným
reklama
Je tomu jen pár dní, co jsme vás informovali o nových bateriích od Toshiby a už tu máme další, údajně mnohem přelomovější baterie. Mají je na svědomí vědci z Rice University. Je zde tradičně využito lithium, ale spousta věcí je jinak. Anody jsou vyrobeny z asfaltu a uhlíkových nanotrubiček, na něž bylo naneseno kovové lithium, což dle autorů zázračně zlepšilo vlastnosti baterií. 
 
Asfaltové baterie
 
Hlavním přínosem má být výrazně rychlejší nabíjení, hovoří se o 10 až 20násobku. Baterie, která se normálně nabíjí dvě hodiny, by mohla být nabita za něco málo přes 5 minut. Při testu byli vědci schopni uložit 943 Wh energie v jednom kilogramu baterií, což je fantastické číslo. Je to zhruba 4krát více než u nejlepších Li-Ion baterií. Taková Tesla Model S by pak při stejné hmotnosti baterií mohla uchovat okolo 400 kWh energie a mít dojezd téměř 2000 kilometrů. Nevíme zatím ale, jaký objem tento kilogram zabírá.
 
Další neocenitelnou výhodou je to, že se zde netvoří dendrity, které u článků mohou způsobovat zkrat a následně třeba i požár. Hovoří se také o jednodušší výrobě nového typu baterie. Jako u drtivé většiny těchto objevů je zde ale hlavní otázkou kdy a zda se vůbec tyto články někdy objeví i v reálu a ne jen vědeckých časopisech. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
MSI uvádí nový Radeon RX 580, jak daleko jsou Navi 14? MSI uvádí nový Radeon RX 580, jak daleko jsou Navi 14?
MSI uvádí nový Radeon RX 580 ARMOR, na čemž by nebylo nic divného i s přihlédnutím k tomu, že se na trh dostaly již dvě takto označené karty. Podivné je to, že tato novinka je chystaná právě nyní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá
Společnost Asus je aktuálně na pátém místě mezi světově největšími výrobci počítačů, a tak má jistě dobrý přehled o tom, jak si Intel vede s uspokojováním poptávky po svých procesorech. Jak to tedy aktuálně vypadá? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek