Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD

Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
, , aktualita
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
K oblíbeným
reklama
Původní balení starých her mohou být velmi cenná. Pokud jde o legendární Super Mario Bros., může jít o vskutku velmi vysoké částky. Vždyť loni se jedna z kopií dostala na částku lehce přes 100 tisíc USD, v červenci to už bylo 114 tisíc USD. Nyní se jde ještě výše, Super Mario Bros. 3 z roku 1990 se totiž v aukci prodala za 156 tisíc USD, což je v přepočtu za více než 3,4 mil. Kč. Vyvolávací cena činila 62,5 tisíce USD a celkem se aukce zúčastnilo 20 lidí. 
 
 
Za vysokou cenu mohlo několik věcí. Šlo o nepříliš obvyklý design (většina balení měla jiný styl nápisu názvu hry, kde slovo Bros. nebylo přes ruku Maria), vysoká byla také kvalita původního balení, která dostala ocenění Wata 9,2 A+. Verze s hodnocením 9,0 se tu prodala "jen" za 38,4 tisíce USD. Na aukci se také prodala dosud nejdražší kopie hry s pokémony. Pokémon Red byl vydražen za 84 tisíc USD. V tomto případě byla kvalita dokonce Wata 9,8 A++.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku V Kanadě staví 88MW vodní elektrárnu pro výrobu zeleného vodíku
Vodík je nejspíš jedním z řešení energetiky budoucnosti. V Kanadě proto zahajují výstavbu 88MW vodní elektrárny, která by měla produkovat zelený vodík a kyslík. Obojí by se mělo využívat v průmyslu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala