www.svethardware.cz
>
>
>

Data 540 milionů uživatelů Facebooku se volně povalovala na internetu

Data 540 milionů uživatelů Facebooku se volně povalovala na internetu
, , aktualita
Zabezpečení dat uživatelů Facebooku nikdy nebylo na valné úrovni a opět se ukazuje, jak snadno je mohly získávat aplikace na sociální síti. Na serverech Amazonu se takto objevila uniklá data 540 milionů uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Skandály sociální sítě Facebook jsou téměř na denním pořádku poté, co se provalil nechvalně známý skandál s Camridge Analytica. A vypadá to, že data zdaleka neunikala jen v tomto případě. Bezpečnostní firma UpGuard totiž na cloudových serverech společnosti Amazon objevila obrovskou a naprosto nijak nechráněnou databázi údajů, které na síti získala mexická společnost Cultura Colectiva. Nacházela se zde data 540 milionů lidí a celá databáze měla 146 GB. V tomto případě se zde objevila jména účtů, jejich ID, přehled napsaných komentářů, lajků a několik dalších informací.
 
Facebook logo
 
Současně s tím se objevila i maličká databáze pocházející z aplikace “At the Pool”, která čítala 22 tisíc záznamů. V tomto případě se tu ale objevily i seznamy přátel na Facebooku, seznam skupin, do kterých se člověk přihlásil i fotografie. Dále tu byla dokonce i hesla v plaintextu, to se ale netýkalo těch do Facebooku, ale hesel do této aplikace. Samotné společnosti, z nichž tyto úniky vzešly, se k situaci nijak nevyjádřily. Společnost UpGuard kontaktovala Cultura Colectiva dvakrát v průběhu ledna, ale ke smazání dat došlo až na upozornění serveru Bloomberg. Ten kontaktoval Facebook a ten zase řešil celou záležitost s Amazonem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů