www.svethardware.cz
>
>
>

Data 540 milionů uživatelů Facebooku se volně povalovala na internetu

Data 540 milionů uživatelů Facebooku se volně povalovala na internetu
, , aktualita
Zabezpečení dat uživatelů Facebooku nikdy nebylo na valné úrovni a opět se ukazuje, jak snadno je mohly získávat aplikace na sociální síti. Na serverech Amazonu se takto objevila uniklá data 540 milionů uživatelů.
K oblíbeným
reklama
Skandály sociální sítě Facebook jsou téměř na denním pořádku poté, co se provalil nechvalně známý skandál s Camridge Analytica. A vypadá to, že data zdaleka neunikala jen v tomto případě. Bezpečnostní firma UpGuard totiž na cloudových serverech společnosti Amazon objevila obrovskou a naprosto nijak nechráněnou databázi údajů, které na síti získala mexická společnost Cultura Colectiva. Nacházela se zde data 540 milionů lidí a celá databáze měla 146 GB. V tomto případě se zde objevila jména účtů, jejich ID, přehled napsaných komentářů, lajků a několik dalších informací.
 
Facebook logo
 
Současně s tím se objevila i maličká databáze pocházející z aplikace “At the Pool”, která čítala 22 tisíc záznamů. V tomto případě se tu ale objevily i seznamy přátel na Facebooku, seznam skupin, do kterých se člověk přihlásil i fotografie. Dále tu byla dokonce i hesla v plaintextu, to se ale netýkalo těch do Facebooku, ale hesel do této aplikace. Samotné společnosti, z nichž tyto úniky vzešly, se k situaci nijak nevyjádřily. Společnost UpGuard kontaktovala Cultura Colectiva dvakrát v průběhu ledna, ale ke smazání dat došlo až na upozornění serveru Bloomberg. Ten kontaktoval Facebook a ten zase řešil celou záležitost s Amazonem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková