Deep Silver deaktivují ilegálně získané steamové klíče pro Metro Exodus

Deep Silver deaktivují ilegálně získané steamové klíče pro Metro Exodus
, , aktualita
Metro Exodus bude pamatováno jako titul, který zvedl vlnu nevole mezi hráči odmítajícími využít platformu firmy Epic Games namísto Steamu. Někteří přitom mohli využít steamové klíče prodávané na šedém trhu a právě ti asi o svou kopii nyní přijdou.
K oblíbeným
reklama
Metro Exodus se původně dostal do předprodeje na Steamu, kde tak i zůstal v nabídce, ale právě pouze pro ty, kteří si tento titul předobjednali. Do prodeje po svém vypuštění na trh se už ale nedostal a namísto toho se stal exkluzivitou pro obchod Epic Games Store. To řada lidí nesla těžce i proto, že tento obchod je stále jako platforma jen holé torzo toho, co nabízí Steam, byly tu otázky kolem bezpečnosti a také ten prostý fakt, že je zapotřebí mít nainstalovaný další launcher a nelze spravovat jednu jedinou knihovnu her. 
 
 
S přihlédnutím k tomu se dá říci, že po herních klíčích pro Metro Exodus a platformu Steam mohl být jistě velký zájem, zvláště když šlo o prodej na šedém trhu, kde bývají klíče i k novinkám levnější, než je oficiální cena. Jedná se přitom o klíče, které byly vytvořeny ještě pro Steam a poté zůstaly nepoužity. Část z nich se však dostala do nepovolaných rukou a nakonec i do prodeje právě na šedém trhu. 
 
Není tak divu, že se Deep Silver rozhodli deaktivovat takové klíče, protože ty byly prostě a jednoduše ukradeny a později zpeněženy. Řada z nich by už měla být deaktivována, takže není divu, že se na Steamu začaly už objevovat nesouhlasné komentáře. Nicméně takoví zákazníci by se měli zamyslet spíše nad tím, kde nakupují a že pořizování klíčů na šedém trhu s sebou vždy nese riziko jejich pozdější deaktivace. Nicméně objevil se i ohlas, že byl zrušen klíč z předprodeje, což nelze ověřit, ale lze si představit, že se to mohlo stát. 
 
Dle Deep Silver jde však o klíče z továrny, které byly určeny pro fyzické kopie hry, čili vytisknuté pro krabicové verze. Právě ty měly být nyní zrušeny, takže o klíče z předprodeje by se snad jednat nemělo, i když je otázka, kdy vůbec unikly na šedý trh a zda to někdo nesoudný pak případně nebral jako oficiální předprodej. 
 
Lidé s takovým klíčem si už nebudou moci hru ze Steamu stáhnout či ji aktivovat a později také bude odstraněna z jejich knihovny. V takovém případě by se měli zákazníci spojit s prodejcem těchto klíčů a požadovat po něm náhradu škody. Deep Silver a Steam od toho samozřejmě dávají ruce pryč, neboť to není jejich starost. 
 
Ukradený klíč se přitom dal poznat už dříve, protože byl částečně deaktivovaný. Šlo si jeho prostřednictvím hru sice aktivovat, stáhnout a hrát, ale nepřicházely automatické aktualizace. Firmu Deep Silver tak na ukradené klíče upozornili sami jejich majitelé tím, že si na to stěžovali. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková