Deep Silver deaktivují ilegálně získané steamové klíče pro Metro Exodus

Deep Silver deaktivují ilegálně získané steamové klíče pro Metro Exodus
, , aktualita
Metro Exodus bude pamatováno jako titul, který zvedl vlnu nevole mezi hráči odmítajícími využít platformu firmy Epic Games namísto Steamu. Někteří přitom mohli využít steamové klíče prodávané na šedém trhu a právě ti asi o svou kopii nyní přijdou.
K oblíbeným
reklama
Metro Exodus se původně dostal do předprodeje na Steamu, kde tak i zůstal v nabídce, ale právě pouze pro ty, kteří si tento titul předobjednali. Do prodeje po svém vypuštění na trh se už ale nedostal a namísto toho se stal exkluzivitou pro obchod Epic Games Store. To řada lidí nesla těžce i proto, že tento obchod je stále jako platforma jen holé torzo toho, co nabízí Steam, byly tu otázky kolem bezpečnosti a také ten prostý fakt, že je zapotřebí mít nainstalovaný další launcher a nelze spravovat jednu jedinou knihovnu her. 
 
 
S přihlédnutím k tomu se dá říci, že po herních klíčích pro Metro Exodus a platformu Steam mohl být jistě velký zájem, zvláště když šlo o prodej na šedém trhu, kde bývají klíče i k novinkám levnější, než je oficiální cena. Jedná se přitom o klíče, které byly vytvořeny ještě pro Steam a poté zůstaly nepoužity. Část z nich se však dostala do nepovolaných rukou a nakonec i do prodeje právě na šedém trhu. 
 
Není tak divu, že se Deep Silver rozhodli deaktivovat takové klíče, protože ty byly prostě a jednoduše ukradeny a později zpeněženy. Řada z nich by už měla být deaktivována, takže není divu, že se na Steamu začaly už objevovat nesouhlasné komentáře. Nicméně takoví zákazníci by se měli zamyslet spíše nad tím, kde nakupují a že pořizování klíčů na šedém trhu s sebou vždy nese riziko jejich pozdější deaktivace. Nicméně objevil se i ohlas, že byl zrušen klíč z předprodeje, což nelze ověřit, ale lze si představit, že se to mohlo stát. 
 
Dle Deep Silver jde však o klíče z továrny, které byly určeny pro fyzické kopie hry, čili vytisknuté pro krabicové verze. Právě ty měly být nyní zrušeny, takže o klíče z předprodeje by se snad jednat nemělo, i když je otázka, kdy vůbec unikly na šedý trh a zda to někdo nesoudný pak případně nebral jako oficiální předprodej. 
 
Lidé s takovým klíčem si už nebudou moci hru ze Steamu stáhnout či ji aktivovat a později také bude odstraněna z jejich knihovny. V takovém případě by se měli zákazníci spojit s prodejcem těchto klíčů a požadovat po něm náhradu škody. Deep Silver a Steam od toho samozřejmě dávají ruce pryč, neboť to není jejich starost. 
 
Ukradený klíč se přitom dal poznat už dříve, protože byl částečně deaktivovaný. Šlo si jeho prostřednictvím hru sice aktivovat, stáhnout a hrát, ale nepřicházely automatické aktualizace. Firmu Deep Silver tak na ukradené klíče upozornili sami jejich majitelé tím, že si na to stěžovali. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář