Deep Silver deaktivují ilegálně získané steamové klíče pro Metro Exodus

Deep Silver deaktivují ilegálně získané steamové klíče pro Metro Exodus
, , aktualita
Metro Exodus bude pamatováno jako titul, který zvedl vlnu nevole mezi hráči odmítajícími využít platformu firmy Epic Games namísto Steamu. Někteří přitom mohli využít steamové klíče prodávané na šedém trhu a právě ti asi o svou kopii nyní přijdou.
K oblíbeným
reklama
Metro Exodus se původně dostal do předprodeje na Steamu, kde tak i zůstal v nabídce, ale právě pouze pro ty, kteří si tento titul předobjednali. Do prodeje po svém vypuštění na trh se už ale nedostal a namísto toho se stal exkluzivitou pro obchod Epic Games Store. To řada lidí nesla těžce i proto, že tento obchod je stále jako platforma jen holé torzo toho, co nabízí Steam, byly tu otázky kolem bezpečnosti a také ten prostý fakt, že je zapotřebí mít nainstalovaný další launcher a nelze spravovat jednu jedinou knihovnu her. 
 
 
S přihlédnutím k tomu se dá říci, že po herních klíčích pro Metro Exodus a platformu Steam mohl být jistě velký zájem, zvláště když šlo o prodej na šedém trhu, kde bývají klíče i k novinkám levnější, než je oficiální cena. Jedná se přitom o klíče, které byly vytvořeny ještě pro Steam a poté zůstaly nepoužity. Část z nich se však dostala do nepovolaných rukou a nakonec i do prodeje právě na šedém trhu. 
 
Není tak divu, že se Deep Silver rozhodli deaktivovat takové klíče, protože ty byly prostě a jednoduše ukradeny a později zpeněženy. Řada z nich by už měla být deaktivována, takže není divu, že se na Steamu začaly už objevovat nesouhlasné komentáře. Nicméně takoví zákazníci by se měli zamyslet spíše nad tím, kde nakupují a že pořizování klíčů na šedém trhu s sebou vždy nese riziko jejich pozdější deaktivace. Nicméně objevil se i ohlas, že byl zrušen klíč z předprodeje, což nelze ověřit, ale lze si představit, že se to mohlo stát. 
 
Dle Deep Silver jde však o klíče z továrny, které byly určeny pro fyzické kopie hry, čili vytisknuté pro krabicové verze. Právě ty měly být nyní zrušeny, takže o klíče z předprodeje by se snad jednat nemělo, i když je otázka, kdy vůbec unikly na šedý trh a zda to někdo nesoudný pak případně nebral jako oficiální předprodej. 
 
Lidé s takovým klíčem si už nebudou moci hru ze Steamu stáhnout či ji aktivovat a později také bude odstraněna z jejich knihovny. V takovém případě by se měli zákazníci spojit s prodejcem těchto klíčů a požadovat po něm náhradu škody. Deep Silver a Steam od toho samozřejmě dávají ruce pryč, neboť to není jejich starost. 
 
Ukradený klíč se přitom dal poznat už dříve, protože byl částečně deaktivovaný. Šlo si jeho prostřednictvím hru sice aktivovat, stáhnout a hrát, ale nepřicházely automatické aktualizace. Firmu Deep Silver tak na ukradené klíče upozornili sami jejich majitelé tím, že si na to stěžovali. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů